ce poate fi???

28-10-2007
ralucanovac
Nu este medic/terapeut
ralucanovac
Sora mea are dureri de spate de aproximativ o luna. Durerile s-au extins in genunchi, maini...ii amorteste gura si ii amortesc mainile in timpul noptii.Are si dureri inghinale. Durerile sunt mai mari in timpul noptii, cand ii este frig..
A facut analize si i-a iesit anemie si nivelul de acid uric nu e normal. I-au spus ca are infectie urinara si face tratament pt asta, insa durerile de oase nu se opresc. Sunt foarte acute, sta numai in pat, nu poate dormi si plange de durere. Nu poate sta pe nici o parte a corpului, doar pe spate sau in fund. Nu stiu ce poate fi si nu stiu cum poate afla. A fost la doi neurologi pana acum si i-au spus ca nu are nimic. Nu are reumatiism. A facut si raze la spate. Tot nimic.
Ce poate fi? Si ce poate face?
1 comentarii
0
09-11-2007, ora 00:00
anelisagreen
Nu este medic/terapeut
anelisagreen
Buna,
Am o amica care a avut aceleasi simptome. Pe ea chiar s-au aventurat sa o sperie neurologii, spunandu-i ca ar avea nu stiu ce la creier. Insa nu a fost asa. Un medic mai experimentat a trimis-o sa faca un test, toxoplasma se numeste. Ia-o imediat pe sora ta si mergi si fa-i acest test. Daca este infestata se face tratament cu antibiotice, mai lung ce-i drept, dar in final totul este OK. Daca totul este in regula, nu stiu ce sa zic.Insa du-te neaparat cu ea la un laborator bun, daca esti din Buc iti recomand Spitalul Colentina. Te rog sa-mi dai vesti bune. Sanatate maxima fetelor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.