ce ma sfatuiti sa fac?

31-03-2011
corinaionela
Nu este medic/terapeut
corinaionela
buna seara.am 24 de ani si sunt casatorita de 3 ani.am ramas insarcinata si am 3 luni.la analizele din primul trimestru de sarcina la vdrl mi a iesit echivocmedicul de familie mi a spus ac nu este nici o problema ca se poate trata iar ginecologul imi spune sa intrerup sarcina.nu stiu ce sa fac imi doresc enorm copilul asta.ce risc am daca il pastrez?va avea copilul de suferit pe viitor?cu ce poate sa se nasca din cauza asta.va multumesc.
2 comentarii
0
31-03-2011, ora 07:45
useranonim
Nu este medic/terapeut
useranonim
Eu te sfătuiesc, deşi nu sunt în măsură, să mai faci un consult ginecologic, o serie de analize la alt laborator, chiar două pentru a afla mai multe păreri. Întotdeauna lucrurile se pot schimba de la un medic la altul. În astfel de situaţii este bine să asculţi ceea ce spune ginecologul, care e specializat în problemele tale, dar ascultă mai multe păreri ale ginecologilor şi astfel vei ştii ce decizie să iei.
Îţi doresc tot binele şi sper ca drumul să te ducă la destinaţia pe care ţi-o doreşti.
0
31-03-2011, ora 13:28
RoxanaMaria54
Nu este medic/terapeut
RoxanaMaria54
Buna ziua.Sunt insarcinata in 3 luni si in urma unor analize pentru sarcina am constatat ca unele dintre ele au un rezultat cam neobisnuit.Dupa ce am consultat medicul meu ginecolog, acesta mi-a spus ca nu este nici o problema decat ca am o cantitate mai mare de anticorpi.Mai jos am sa va scriu rezultatul analizelor si as dori sa-mi spuneti dvs in calitate de medic daca este ceva in neregula cu aceste analize.Va multumesc si astept un raspuns cat mai curand!
Ah HBs(screening) -ser
- Chemiluminescenta kit a 1 cant 0.36
Anti HCV -ser
- Chemiluminescenta kit a 1 cant 0.08
Anti HIV 1+2 si Ag p24 depistare simultan -ser
- Chemiluminescenta kit a 1 cant 0.10
Anti Virus herpetic 1+2 IgG - ser
- ELISA kit 4 (cantitativ) 77.96
Anti Virus herpetic 1+2 IgM - ser
- ELISA kit 5 (cantitativ) 0.44
Anti Citomegalovirus IgG -ser
- Chemiluminescenta cant kit 1 3.17
Anti Citomegalovirus IgM -ser
- Anti Rubeola IgG -ser 0.13
Anti Rubeola IgG -ser
- la determinarea Anti Rubeola IgG s-a obtinut o valoare care depaseste limita de detectie a tehnicii chemiluminscenta: 400 UI/ml
Anti Rubeola IgM -ser
- Chemiluminescenta cant kit 1 0.35
Anti Toxoplasma IgG -ser
- Chemiluminescenta cant kit 1 28.20
Anti Toxoplasma IgM -ser
- Chemiluminescenta cant kit 1 0.04
Serologie sifilis (VDRL si anti - Treponema pallidum) - ser
- VDRL negativ
- Anticorpi Treponema pallidum negativ
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul