ce este de facut dupa o operatie de fisurare de menisc si aparitia lichidului la genunchi

18-12-2012
andrasirbu
Nu este medic/terapeut
andrasirbu
tatal meu acum 2 luni acuza o durere si o inflamatie la genunchiul stang, dupa un cotrol sa descoperit ca are lichid, iar dupa un RMN s.a descoperit ca are deasemenea menisul putin fisurat.
A fost supus la o operatie cu laser, dar la 2 zile de la operatie nu putea sa indrepte sau sa indoaie piciorul.
Dupa o saptamana a inceput sa mearga, dar greu, cu ajutorul carjelor.
Dupa operatie a urmat un tratament si face si in prezent recuperari, dar nu prea sunt de folos.
Acum la aprox. o luna de la operatie acuza dureri mari si lichidul si.a facut din nou aparitia.
Ati putea sa.mi spuneti ce este de facut, ce tratament ar trebuii sa urmeze sau este nevoie de a 2a operatie!!!!
va multumesc, si ast raspunsurile in special de la un medic de aceasta specialitate.
1 comentarii
0
19-12-2012, ora 09:29
MARIAOANA
Nu este medic/terapeut
MARIAOANA
BUNA ZIUA
Ma numesc Oana.In urma cu cca.5 luni(de fapt pe 1 iulie 2012)sotul meu de 38 ani a fost intoxicat cu metanol.(noi l-am cumparat ca fiind etanol din care am facut visinata si numai el a consumat apoi s-a produs tragedia).A stat in coma 17 zile la Bucuresti apoi printr-un miracol si-a revenit.A urmat apoi recuperarea iar in urma acestei cumplite incercarii a vietii s-a "ales" cu atrofie de nerv optic.Nu pot spune ca este orb "zareste" spune el conturul persoanelor, distinge lumina de intuneric dar nu culorile.Sunt disperata Am fost pe la multi medici care i-au prescris tratamente dar, pana acum niciun respuns.As dori din ianuarie sa sa incepem sedinte de acupunctura poate Dumnezeu se va indura de noi si o sa-i redea vederea.Cred inca intr-o minune.As fi interesata daca s-ar putea sa-mi dati un sfat, ce sa fac incotro sa o iau.Acum ia un tratament de la un neurolog si anume:TIOGAMMA.PRAMISTAR, CEREBROLIZIN urmat de Actovegin, Difrarel, Vitamina A, Neuromultivit, Sermion, Tergretol, Doxilek. VA MULTUMESC DIN SUFLET SI ASTEPT UN RESPUNS DIN PARTEA DUMNEAVOASTRA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.