ce diagnostic are fetita mea?

04-07-2008
ioana2005
Nu este medic/terapeut
ioana2005
pe 27 05 2008 i-am facut analizele fetitei mele de 3 ani, iata rezultatele:GPt 736, GOT 329, colesterol HDL 39, col. total 203, LDL 149-doar rezultatele proaste.Dr. a banuit o hepatita A, dar bilirubina i-a iesit bine si din urina si din sange.dupa 3 sapt i-am repetat analizele( timp in care a tinut regim, a luat LIv 52 si isoprinosin):GPT 143, GOT 70si toate fractiunile de colesterol i-au iesit in lim. normale.I-am facut si markerii virali aHCv negativ, anti HAV negativ, de hep.B a fost vaccinata de la nastere, deasemeni electroforeza proteinelor serice i-a iesit bine de fiecare data.Dr pediatru considera ca a fost hep.A, dar ca anticorpii apar la vreo 3 luni.Am cerut parerea si unui gastroenterolog care considera ca nu a fost hep.a din moment ce nu are anticorpi si considera ca are un ficat mai sensibil si unele medicamente(eurespal)pot modifica trans.Am omis sa-i spun ca fetita a facut tratam. cu Zentel pt giardia despre care am auzit ulterior ca e foarte toxic.precizez ca inainte de a-i face analizele prima oara cu 3 sapt- inainte a avut o raceala, febra usoara, apatie, urina bruna(dar am considerat ca e de la medicamente), tuse f. puternica.Icter nu a avut, ficatul nu a fost marit si ecografia abdominala i-a iesit ok.Deci, care e cauza ce a det. marirea trans. asa de mare( 736) ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.