un fel de cosuri tari care ma dor in timpul mersului.. ce ar putea fi?

08-11-2009
patrascoiu
Nu este medic/terapeut
patrascoiu
buna ziua...sunt student la u.m.f. Iasi anul II dar din pacate pentru mine nu stiu asa de multe, sa-mi pot da singur seama ce am...in regiunea plantara la calcaneu...sau mai bine zis calcai...mi-au aparatu niste punctulete albe...ca niste cosuri mai tari...care nu se pot sparge...sunt unul langa celalalt... la diferenta si de 1-2 cm unele...si dor tare.nu ma deranjeaza cand merg...dar uneori se simt...iar daca apas pe ele este o mica durere...ce poate fi?
multumesc mult!
4 comentarii
0
08-11-2009, ora 16:31
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Coleg,
Incercati mai intai un consult la dermatolog si tineti-ma la curent cu demersurile D-voastra.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
08-11-2009, ora 16:33
patrascoiu
Nu este medic/terapeut
patrascoiu
Cu multa stima, multumesc pentru timpul acordat!
0
19-11-2009, ora 15:00
doruka2006
Nu este medic/terapeut
doruka2006
patrascoiu ai neg plantar.se trateaza foarte usor.dute la o farmacie si cere tratamentul.si eu am avut asa ceva.netratati, negi plantari.creeeeeeeeeeeesc si apoi este nevoie de interventii chirurgicale pentru indepartarea lor.sanatate
0
20-11-2009, ora 20:36
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Coleg student,
Este preferabil sa consultati un dermatolog si sa nu apelati la metode aleatorii, de pe forumuri sau cine stie de unde.
Am intalnit situatii grave in urma auto-medicatiei, cu arsuri importante, ce pot lasa sechele pe toata viata.
Cu stima.
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul corect al călcâielor crăpate
  •