ce analize trebuie sa fac pentru depistare candida masculina

08-02-2013
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
Buna seara ! Incep asa : prietena se confrunta de mai multa vreme cu o candida "suparatoare". Nu o are mereu, apare gen 1 luna da, alte 2 nu, 1 luna da, alte 3 nu. A tot luat ovule, creme, dar degeaba. E mereu fenomenul apare-dispare. Mentionez ca noi in majoritatea cazurilor ne protejam, doar 1 data pe luna facem neprotejat. Eu nu am nimic care sa imi dovedeasca o candida gen "usturari la ejaculare, mancarimi de penis, pete pe organ samd" dar vreau sa imi fac totusi niste analize sa vada daca am sau nu, caci ea de regula la barbati nu prea se manifesta din ce mi-a explicat medicul de familie si am citit pe net. De asta intreb ce analize ar trebuii sa fac pentru a vedea daca am sau nu !
2 comentarii
0
10-02-2013, ora 22:16
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
vad ca forumul asta e doar de fatada. oricum am zis ca nu mai scriu nimic nici nu mai postez nicio intrebare. e deja a 3-a pe care o postez degeaba !
0
14-02-2013, ora 08:28
zxcvbn
Nu este medic/terapeut
zxcvbn
Forunum nu o fii degeaba dar cine se ocupa de sectiunea asta e pus degeaba.
Am citit in alta parte raspunsuri de la un oarecare doctor, ca asa se intitula, ¨nu vezi ce scrie mai sus¨, poi cum te poti numii doctor daca dai un astfel de raspuns, oara daca are 10 pacienti cu aceleasi simptorme ii explica primului ce are si pe restul ii pune sa il intrebe pe primul.
Si cand raspunde din joi in pasti zice ¨du-te la medic¨ ¨fa un control¨, poi tu ce esti? Du-te la medic ne poate spune si tanti Nutii care matura prin bloc.

Probabil or sa stearga postul sau mai rau nici nu il observa. va doresc tuturor insanatosire grabnica!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să te ferești de candidoză
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •