cavernom intramedular

07-05-2008
dinu medi
Nu este medic/terapeut
dinu medi
Sotul meu care are 31 de ani a fost diagnosticat dupa ce a facut la spitalul Victor Babes 2 RMN cu cavernom intramedular. Pentru citirea rezultatelor am consultat un medic neurochirurg de la spitalul Universitar care ne-a spus ca se poate rezolva numai prin operatie dar ca operatia este foarte riscanta si poate ramane paralizat.Daca nu se opereaza se ajunge in timp tot la paralizie.Ieri am consultat o echipa de medici de la spitalul Fundeni care ne-a spus ca ar mai exista o metoda si anume se injecteaza in maduva o substanta care in contact cu mediul umed se solidifica si ca aceasta metroda se face la spitalul Bagdasar Arsenie.Tot la acest spital ni s-a recomandat medicul Exercian Florin. Daca stie cineva sa-mi dea mai multe detalii despre aceasta boala sau despre doctorul Exercian va multumesc. Pe net am gasit foarte putine date despre aceasta boala care am inteles ca este ceva foarte rar.
va rog sa ma ajutati! -
2 comentarii
0
11-03-2009, ora 14:49
adnana28
Nu este medic/terapeut
adnana28
buna ziua,
si sotul meu a fost operat la bagdasar arseni tot de cavernom
dr.sasaran alexandru
e f. bun doctorul
acum sotul meu e f bine
0
16-11-2011, ora 12:43
Angel 27
Nu este medic/terapeut
Angel 27
Buna ziua d-le /d-na doctor,
As avea o rugaminte la dvs, daca nu am reusit sa postez intrebarea in alta parte, voi scrie aici. Am o matusa cu varsta peste 60 ani si de curand a fost diagnosticata cu cavernom. la ceva timp dupa, i s-a spus ca are un inceput de glaucom si i s-a prescris COSOPT picaturi desi, ea sufera si de glicemie, hipertensiune. Intrebarea mea si rugamintea este sa-mi spuneti daca poate urma acest tratament desi in prospect spune ca este contraindicat in hipertensiune (din cate mi-a spus dansa). Daca poate urma tratamentul, va rog sa-mi spuneti cum sa-l ia, tinand cont si de celelalte afectiuni.

Va multumesc frumos si astept un raspuns !! O zi cat mai frumoasa !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.