caut un raspuns la o problema careia nu-i gasesc explicatie

16-10-2007
Launa
Nu este medic/terapeut
Launa
imi simt corpul foarte deshidratat(desi beau apa in jur de 2l pe zi), alimentatia mea e bazata in special pe fructe, legume si lactate, dimineata ma trezesc foarte obosita ( desi nu depun activitati fizice extenuante, nu lucrez). ceea ce mi se pare ciudat este ca urinez foarte des si incantitati normale, am impreisa ca in felul acesta elimin toata apa din corp, orice cantitate de lichide pe care o beau in cateva minute ajung sa o elimin; stiu ca e bine sa bei apa inainte de culcare pentru a hidrata corpul pe timpul noptii, dar eu nici nu apuc sa adorm ca simt nevoia sa urinez (repet..nu urinez cate putin, ci in cantitati normale). Am fatza foarte sensibila si uscata, folosesc creme foarte grase(gen unguente de la plafar), dar in scurt timp simt cum ma strange pielea, dimineata dupa ce imi dau cu apa pe fata se inroseste si incepe sa se cojeasca, este foare uscata. Deasemenea, parul imi este foarte fragil, se rupe usor si imi cade mult, dupa ce ma spal pe cap imi apar imediat coji foarte mari pe pielea scalpului. Toate acestea imi sunt din ce in ce mai evidente de aprox. un an; per ansamblu, desi incerc sa traiesc sanatos nu imi simt corpul in regula, problema cu urinatul des este foarte deranjanta, obosesc foarte repede si nu imi explic de ce. As dori un sfat de la dumneavoastra, ce analize ar trebui sa fac, poate fi vorba de vreo dereglare hormonala? va multumesc
1 comentarii
0
16-10-2007, ora 00:00
nella22
Nu este medic/terapeut
nella22
buna Laura...sfatul meu este ca ar trebui sa mergi la medicul tau de familie si sa-i spui care sunt pobleme tale si va stii cel mai bine unde sa te trimita si de ce analize ai avea nevoie(daca este cazul).bafta...si sa ne spui rezultatele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.