Giardia si helicobacter pylori - Caut un gastroenterolog bun in Bucuresti

18-11-2009
zara2009
Nu este medic/terapeut
zara2009
de 4 luni, pe fondul unor probleme mari in familie, mama in varsta de 59 ani, a inceput sa se simta rau. Era cunoscuta cu colon spastic, gastrita hemoragica de reflux si fiere lenesa. Am mers la psihiatru, a luat tratament si timp de 1 luna s-a simtit bine. Apoi, au inceput stari de rau, respectiv stare generala proasta, agitatie, tremur, greata cand incerca sa manance, lipsa pofta mancare. Am mers din nou la psihiatru, am schimbat tratamentul, s-a simtit bine 2-3 sapt. dupa care au reinceput starile. Am schimbat cam 5 psihiatri si tratamente, dar problema nu a fost rezolvata. Am investigat internele, dar nu s-a gasit ceva in plus fata de ceea ce stiam.in afara de giardia si helicobacter pilori. A urmat tratament ptr. giardia, dar starea de rau nu i s-a schimbat. Am ajuns la disperare. Nu sunt din Bucuresti si am nevoie de un doctor bun gastroenterolog si un spital. Poate este nevoie si de psihiatru. Orice sfat imi este de ajutor.
14 comentarii
0
18-11-2009, ora 14:11
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
aţi putea încerca la spitalul fundeni, este o secţie foarte bună de gastroenterologie, noi l-am avut profesor pe dl dr Diculescu, dar sunt mai mulţi dr buni acolo.
0
18-11-2009, ora 14:14
coffee.and.tv
Nu este medic/terapeut
coffee.and.tv
Sau la Colentina. Si acolo sunt medici buni gastroenterologi.
0
18-11-2009, ora 14:41
zara2009
Nu este medic/terapeut
zara2009
Multumesc frumos.
Se ajunge usor la fundeni? Adica ajungi usor la medici si cand ajungi, se ocupa de tine? Probabil ca este o varianta si o clinica particulara in care sa functioneze medicii de la fundeni, dupa care, in functie de rezultatul consultatiei sa te investigheze la fundeni. M-ar ajuta si alte nume de medici buni gastroenterologi. Sanatate multa.
0
18-11-2009, ora 16:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Prof. Dr. ALEXANDRU OPROIU - Medic Primar Gastroenterologie -Hepatologie
MEDICLASS - CENTRUL MEDICAL COTROCENI
Str. Sf. Elefterie nr. 47-49, sector 5, Bucuresti
Tel: 021-412 01 28 / 021-412 01 29 / 021-410 27 27
Fax: 021-412 01 27
E-mail: office@mediclass.ro

În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
18-11-2009, ora 17:38
coffee.and.tv
Nu este medic/terapeut
coffee.and.tv
@Zara: Fundeniul eu nu ti l-as recomanda si nu din cauza medicilor (care sunt foarte buni si acolo), ci din cauza faptului ca tu nefiind din Bucuresti este mai greu sa ajungi pana acolo. Colentina e mai in oras, Fundeniul mai in afara orasului. Despre medicii care lucreaza la clinici private nu stiu, asa ca nu te pot ajuta.
Tu mai intai trebuie sa iei pentru mama ta trimitere de la medicul de familie si sa te prezinti cu ea in Bucuresti la unul din spitalele unde consideri tu ca este mai bine. Cat despre psihiatrie, cel mai bine este sa-i povestesti gastroenterologului si de problema asta si sa te indrume el mai departe (poate e nevoie, poate nu e nevoie si de consult si eventual tratament cu viza psihiatrica).

Sanatate multa!
0
18-11-2009, ora 19:26
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Un medic gastroenterolog foarte bun, este domnul dcotor Zota Marian - Centrul Medical Med-As din Bucuresti; mai multe detalii despre domnul doctor, gasesti pe site-ul centrului; numai bine
0
27-11-2009, ora 16:35
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Un medic extraordinar si un om deosebit este dna. conf. Liana Gheorghe sefa clinicii de gastroenterologie de la Fundeni.Poti face o programare la dna Mia si te prezinti cind esti chemat.Daca vei merge acolo cu siguranta nu vei regreta.Multa sanatate si astept vesti de la tine.
0
30-11-2009, ora 09:52
emba
Nu este medic/terapeut
emba
Iti recomand la Fundeni pe dr Parvulescu Iulia. Toti sunt buni acolo, iti recomand insa pe Dr P deoarece este recent dr primar si mai are entuziasm, energie si ceva mai mult timp disponibil decat Liana Gheorghe sau sotul ei sau Diculescu, care au si atributii administrative si didactice.
0
16-04-2010, ora 14:30
georgiana_zicu
Nu este medic/terapeut
georgiana_zicu
am nevoie urgent de un medic gastroenterolog daca cunoasteti din constanta mama are are grave probleme digestive a inghitit soda caustica si a fost necesara introducerea unei gastrostome pentru a se alimenta in 1 an jumate a slabit km 50kg. Pentru a redeveni un om normal trebuie sa i se faca numeroase interventii la nivelul esofagului dar din cauza faptului k e foarte slaba medicii nu pot interveni momentan. va rog daca ma puteti ajuta contactati-ma -*. va multumesc anticipat!


(*modificat de administrator)
0
16-04-2010, ora 14:52
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a înviat!

Stimată d-nă Zicu, un astfel de medic puteţi consulta în cadrul Centrului medical Medicover Constanţa.

...
Medicover Constanţa
Adresa: Bd. Alexandru Lăpuşneanu, nr. 70, Constanţa
Telefon: 0241.661 602
Fax: 0241.661 602
Orar (L-V): 08.00-20.00
Orar (sâmbătă): 08.00-14.00
Orar (duminică): închis
...


Toate cele bune! Dumnezeu să vă binecuvânteze şi să vă ajute mama.
Cu respect şi iubire,
Mr. Nick.
1
23-03-2012, ora 16:48
elenastancu66
Nu este medic/terapeut
elenastancu66
dr gastro POSOIU RUXANDRA de la MED-LIFE...am fakut o programare pentru luni..daca cineva a amai fost la dansa..si imi poate da un sfat..este un medik bun?
am o problema gastro si nu sant din BUCURESTI.., , , multumesc anticipat pentru eventualele sfaturi..sau informatii
0
25-03-2012, ora 11:20
mariuca_
Nu este medic/terapeut
mariuca_
Eu iti recomand pe dr. Ana Ionita.

Cu ani in urma a presupus ca tata are hepatita cu virus C (pentru ca avea niste adenopatii in hilul hepatic) si un ulcer cu nisa (doar din palpare). Ambele s-au dovedit reale.

Este foarte meticuloasa, nu lasa nimic neexplorat si nu este avida dupa bani (lucru extrem de rar la un medic).

A lucrat multi ani la Clinica de Gastroenterologie Fundeni cu prof. Oproiu. Acum lucreaza aici:
----------*

Adresa este in aceeasi curte cu Spitalul Filantropia adica pe Blvd. Mihalache, pana in rondul din calea Victoriei.

Poti merge cu trimitere de la medicul de familie.

(*modificat de admin)
0
12-06-2012, ora 16:39
STANICA RACOVITA
Nu este medic/terapeut
STANICA RACOVITA
Sunt din Constanta si va rog sa ma indrumati daca se poate in legatura cu efectuarea unei programari la dl profesor Cristian Gheorghe. Mi-a fost recmandat dl profesor chiar de doctori din Constanta. Eu doresc sa fac aceasta programare pentru ca-mi doresc foarte mult sa-mi faca dumnealui endoscopia gastrica si diagnosticarea. Stiu ca acolo doctorii sunt extrm de ocupati si am postat acest mesaj in speranta ca cineva care cunoaste procedura ma va ajuta si pe mine cu un sfat. Va multumesc anticipat !
0
11-06-2018, ora 19:43
ovy2003
Nu este medic/terapeut
ovy2003
Buna ziua, In urma unei endoscopii digestive, am primit urmatorul raspuns (stomac-antra mucoasaeritematoasa, Coporeo fundic, pliuri multiple, care raspund greu la insuflatie, printre pliuri 2 polipi, de aprox 1 cmrespectiv 0, 5 cm, si mi s-a recoltat biopsie).Rezultatul BIOPSIEI(Histopatologie macroscopie-s-au receptionat 5 fragmente tisulare cu dimensiuni 0, 2-0, 1 fiecare, procesate intr-un singur bloc, , , histopatologie-microscopie-multiple fragmente biopsice de talie medie din polipi gastrici de la nivel corporeal si fundic prezentand glande fundice dilatate chistic, tapetate de celule oxintice si principale, separate de minima stroma conjuctiva, minim infiltrat inflamator alcatuit din linfocite mici, plasmocite si rare eozinofile...CONCLUZII=aspect histopatologic compatibilcu diagnostic de glande fundice.nu se evidentiaza prezenta de infiltrate limfoide maligne.Am consultat un medic gastroentereolog si mi_a recomandat sa scot polipii peste un an.stomacul ma doare, e normal ?intr-un an nu se poate transforma in cancer ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: