cat de mare e riscul de a fi insarcinata?

11-05-2008
badra
Nu este medic/terapeut
badra
am luat prima pastila de postinor 2 la 50 de ore dupa "greseala" (tarziu deoarece urmam un tratament cu duphaston si a trebuit sa merg la medic sa intreb daca incetez sau nu sa-l mai iau)si urmatoarea dupa 12 ore. intrebarea mea este:: cat de mare e riscul de a fi insarcinata date fiind urmatoarele: 1." greseala" a fost comisa fix in ziua ovulatiei; 2. am un diagnostic de posibil endometrioza. ;
la cat timp dupa administrarea postinor ar trebui sa-mi vina ciclul? in cazul in care nu trebuie sa platesc prostia facuta( sunt deja la a 5 a zi de la administrarea Postinor; in mod normal ar trebui sa am ciclu pe 17 mai). sunt nelinistita pt ca medicul mi-a spus ca e deja tarziu pt Postinor (50 de ore de la actul sexual neprotejat)
3 comentarii
0
12-05-2008, ora 00:00
getuta
Nu este medic/terapeut
getuta
depinde daca tiai calculat corect ziua ovulatiei pentru ca ea poate sa apara si seara sau a doua zi dumineta dar simptomele ovulatiei este acel lichid transparent care se intinde.poti incerca sa iti iei temperatura bazala pt ca la gravide este putin mai mare (cu 2 linii)si sa iti iei un test de sarcina.alte simtome apar dupa o luna asa ca nu iti ramane decat sa astepti.as vrea sa stiu si eu care a fost rezultataul.bafta
0
17-05-2008, ora 00:00
Sibylle
Nu este medic/terapeut
Sibylle
ceva asemanator am patit si eu...dar la 33 de ore dupa "greseala" si as vrea sa stiu daca e psibil ca pastila de prostinor 2 sa-si fi facut efectul. am insuficienta ovariana cu cicluri dereglate si cam in perioada asa-zisei "ovulatii" am facut greseala. am facut tratament cu duphaston anul trecut si test de ovulatie dar nu am avut ovulatie. astept si eu un raspuns daca se poate, mentionez ca dupa fiecare pastila de prostinor am avut o mica sangerare. va rog sa-mi spuneti daca e posibil ca pastila sa-si fi facut efectul. multumesc
0
08-06-2008, ora 00:00
andreea.paul
Nu este medic/terapeut
andreea.paul
buna.in 27 mai 2008 am avut ciclul menstrual care a durat pana in 31 mai.in 1 iunie, am facut dragoste cu iubitul meu si a ejaculat inauntru.de vreo 3 zile am senzatie de greata nu numai dimineata ci de fiecare data can mi-e foame dimineata, chiar am vomat pe masina(eu nu am rau de masina), sanii sunt putin tensionati si parca ma mananca.se poate sa fiu insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •