carne crescuta in zona genitala | Forumul Medical ROmedic

carne crescuta in zona genitala

01-11-2013
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
Buna seara..am si eu sa zic o mare problema...de ceva timp am observat ca mi-a aparut, mi-a crescut ca o carne in zona genitala chiar pe orificiul unde urinez(nu ma ustura, nu ma doare, nu ma mananca, nu ma deranjeaza)...am tot cautat pe net dar e posibil sa fie herpes genital.Sa consult un medic sau sa incerc sa iau 'condyline'?..ma simt f stresat de aceasta 'problema' si daca este posibil sa fie tratata...
13 comentarii
0
02-11-2013, ora 01:24
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
mergi la doctor...poate fi hpv pe care il poti transmite si patenerei...
0
02-11-2013, ora 03:14
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
intrebarea mea este ca eu nu aveam asa ceva...este posibil sa imi fii transmis ea ?..sunt f stresat de chestia asta..se poate trata sau necesita operatie, nu cunosc bine treaba..
0
03-11-2013, ora 00:48
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Buna, cum arata aceasta "carne"? Are forma neteda sau neregulata? Arata ca o conopida in miniatura? A aparut in urma unui contact sexual cu o partenera "dubioasa"? :) Gen care prezenta si ea niste "carne" in exces pe pubis sau labii?
0
03-11-2013, ora 00:53
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
este neteda si ca o conopida, cum arata si herpesul cu niste puncte prin ea.a fost mica la inceput dar nu am bagat de seama si inttre timp a crescut si doresc o modalitate de a elimina aceasta problema.a fost conact sexual cu partenera mea...nu stiu ce poate fii si ma gandesc sa folosesc condyline
0
03-11-2013, ora 01:49
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
De obicei, HPV-ul arata asa. Barbatul are starea de purtator, foarte rare sunt cazurile in care si barbatii prezinta disconfort sau alte manifestari neplacute cauzate de acest virus. Din pacate, femeile sunt mult mai afectate, unele tulpini de HPV fiind extrem de virulente si ducand la cancer de col uterin. Eu zic sa nu luati tratament dupa ureche, mai bine faceti investigatiile necesare, sa vedeti despre ce este vorba. Poate fi un herpes genital inofensiv sau unul extrem de periculos. Mergeti cu partenera la medic, e pacat sa asteptati ca lucrurile sa degenereze. Orice problema depistata in stadiu incipient isi gaseste rezolvarea.
0
03-11-2013, ora 16:53
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
ok va multumesc pt ajutor, sper sa rezolv cat mai repede ca sunt stresat din cauza asta...
0
04-11-2013, ora 13:43
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Negi genitali.
0
04-11-2013, ora 14:32
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
am fost asta la un dermatolog, este HPV...se poate trata numai prin laser...si mi-a dat sa iau isoprinosine...timp de 5zile 6 pastile /zi.
Alte pareri, idei...sa incerc in alta parte?...mi-a zis ca am facut bine ca nu am luat condyline.
0
07-11-2013, ora 22:19
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sper sa te ajute isoprinosine, este un medicament scump dar care nu da mare randament...
Isoprinosine te va ajuta doar sa nu recidiveze, negii existenti se pot criogena, cum probabil ti-a spus si medicul. De la sine nu or sa dispara.

Acest virus, HPV, este foarte grav pentru femei, iar tu esti purtator de acum inainte pana cand, poate, la un moment dat organismul il va elimina. Totusi, exista posibilitatea si ca organismul tau sa nu il elimine... Totul depinde de sistemul tau imunitar.

Esti purtator de HPV chiar daca nu mai ai negii genitali.. Chiar daca ii vei criogena tu tot ai virusul HPV.
0
16-11-2013, ora 23:58
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
medicul mi-a recomandat isoprinsonine..am luat.Acum am facut cauterizarea prin laser..o durere incredibil de naspa, acum astept sa imi revin...mi-a dat sa folosesc ser fiziologic si kanamicina inainte de a urina ca sa nu ma mai usture asa tare.
0
24-11-2013, ora 11:34
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Tratamentul se adresează pe doua linii:
-efect:se poate apela la tratament cu laser sau Condyline (aplicaţii de 2 ori pe zi, timp de 3 zile succesive si durează pana la 5 saptamâni succesive), Aldara.
-cauza:adică eliminarea HPV din organism si exista in acest sens câteva scheme de tratament.Din experienţa va spun ca rezultatele pot fi foarte bune un astfel de caz care avea 13 tipuri HPV a reuşit sa scape de toate cu Isoprinosine combinat cu alta medicatie.
Trebuie făcută genotipare HPV înainte de tratament.
Tratamentul trebuie urmat de ambii parteneri.
Este indicat repaus sexual pana terminati tratamentul si aveţi confirmarea prin genotipare HPV ca nu mai este prezenta nici o tulpina.
Pentru genotipare HPV este recomandat ca partenera sa efectueze testul la cabinetul ginecologic.
0
26-11-2013, ora 01:11
adrian wish
Nu este medic/terapeut
adrian wish
va multumesc tare mult pt informatii sper sa fie de acum totul ok
0
28-04-2020, ora 06:47
Catalin.30
Nu este medic/terapeut
Catalin.30
Salut.
Aceeasi problema am si eu..si la cate am citit pe net chiar ma inspaimantat.
Nu inteleg cum e posibil sa imi creasca un fel de limba in interiorul canalului penisului.sunt dea dreptul inspaimantat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •