carie dentara

21-03-2013
cristina_suciu95
Nu este medic/terapeut
cristina_suciu95
buna ziua! in urma cu o saptamana am fost la stomatolog pt a-mi plomba o masea.Caria a fost mare, iar dupa cateva zile de la plombare au inceput si durerile.In prima faza credeam ca e doar o sensibilitate, insa durerile persista si acum.Vreau sa mentionez faptul ca nu am mai avut probleme de acest gen, iar la medicul care mi-a plombat maseaua acum am apelat pentru prima oara.Care poate fi cauza durerii?Este semnul unei infectii?multumesc anticipat
2 comentarii
0
22-03-2013, ora 11:18
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
caria fiind mare, este posibil sa apese pe nerv. ar trebui sa va duceti cat mai repede la stomatolog ca sa nu faceti si o infectie, pentru ca e foarte neplacut.
0
23-03-2013, ora 10:35
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
trebuia sa spun caria fiind mare, e posibil la PLOMBA sa apese pe nerv, scuze nu observasem ca am omis cuvantul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul