care ar fi cauza

14-07-2013
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
Buna ziua!Vin cu o intrebare la dvs.si as dori sa ma ajutati cu un sfat.Inainte cu 2-3 zile de aparitia cm.am o scurgere, mai degraba resturi mici de sange maro inchis.asta se intampla de vreo 2 ani iar medicii spun ca sunt resturi de la ciclul anterior si se elimina la venirea urmatorului cm.Mie nu mi se pare normal pt ca inainte aveam o scurgere rozalie si pe urma a 2 a zi imi venea menstruatia normal.Oare ce sa fie cu aceste restulete maronii?sa fie infectie?nu am nici dureri nici mancarimi nici vreun miros urat nu am..iar ecografii tot am facut si imi spun ca e ok.Va multumesc anticipat daca imi puteti da un raspuns.
2 comentarii
0
14-07-2013, ora 15:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Aceste scurgeri le ai doar cu cateva zile inainte de menstra, in celelalte zile nu ai nimic ? Ele pot fi normale, pot anunta venirea sangerarii, dar pot fi si expresia unei infectii..ar trebui sa cauti un medic ginecolog, altul decat cel la care ai fost, eventual la un cabinet privat, si, pe langa consultatie, cere sa faci si o lama din secretia vaginala...Daca medicii au dreptate, nu e nimic in neregula cu aceasta scurgere, nu are miros urat, nu ai dureri, nu iti produce neplaceri, care este problema ?De ce te tot legi de ea ?
0
16-07-2013, ora 14:06
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
D-na doctora nu mi s-ar fi parut ceva anormal daca nu le-as fi avut si pe perioada sarcinilor...AM avut 2 sarcini pierdute la 8-12 saptamani...si aceste resturi maro imi aparea de fiecare data cand trebuia sa mi vina cm...Eu stiu ca o sarcina in cel mai rau caz te insemneaza...adica ai o mica sangerare de nidatie..este adevarat ca nu imi mai venea cm cand eram insarcinata dar totusi continua sa apara acele scurgeri..Dvs stiti cum e un cm normal..incepe o scurgere roza si apoi sangerarea...eee la mn de fiecare data imi apare niste resturi maro pe urma o scurgere maro pamantie api la 2-3 zile cm normal.fara miros fara dureri fara mancarimi.Daca dvs spuneti ca trebuie sa -mi fac o lama din secretia vaginala.eu mi-o mai fac odata...multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.