carcinom renal cu celule clare

02-04-2015
cristina rotaru
Nu este medic/terapeut
cristina rotaru
Mamei mele i-a fost extirpat rinichiul dreptiar la analiza patologica a reiesit carcinom renal cu celule clare, Fuhrman 4al rinichiului drept cu diferentiere sarcomatoida, care infiltraza tesutul adipos din hil. Stadiu pT3a, cod :M8310/3. Glanda suprarenala dreapta fara metastaze tumorale.
2 comentarii
0
02-04-2015, ora 17:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
CRISTINA eu sunt tot pacient si am avut aceeasi problema ca mama ta in 2008, si daca doresti poti da clik pe numele meu si imi trimiti pe privat o adresa de mail unde sa i-ti trimit informatii, povestea mea si cateva sfaturi care ii vor folosi mamei tale de care va trebui sa tina cont in continuare pt a-si proteja rinichiul ramas.
0
03-04-2015, ora 17:15
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
CRISTINA din ce oras sunteti? ce va spus medicul care a operat-o? ia dat vre-un tratament? sau doar sa urmareasca culoarea urinei sa stie daca functioneaza corect rinichiul, sa consume apa si sa mearga la baie macar la 4-5 ore, fara efort, ridicat etc...ai numarul meu in povestea mea ma poti suna cand doresti inclusiv mama ta trebuie ca ea sa aibe psihicul tare asta o va ajuta enorm deacum inainte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cercetătorii au identificat mutațiile genetice care cauzează cancerul renal
  •