carcinom muco-epidermoidal

03-12-2009
alin_taticu
Nu este medic/terapeut
alin_taticu
buna ziua, acesta este diagnosticul bolii tatalui meu, si dupa interventia chirurgica facuta la iasi(indepartare amigdala +ganlioni) respectiv externare am continuat investigatiile si o prima faza de tratament in roma -italia-spitalul i.f.o. regina elena, perioada 01 -10-2009, 01-12- 2009.el este inca salariat(58 ani)si in afara situatiei de fata d-na doctor din romania nu elibereaza certificat medical fara pacient prezent.dar el este inca internat aici la roma.stiu ca degenereaza intrebarea dar cum i s-ar putea elibera un certificat medical acestui om? la nivel medical el este la intretinerea mea, eu sint salariat rezident la roma.
2 comentarii
0
06-12-2009, ora 07:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuia sa te procupi mai din timp de aceasta problema... cine iti mai da tie certificat medical tocmai din octombrie acum, in decembrie???? Dupa ce a iesit din spitalul de la Iasi tatal nu a fost indrumat spre cabinetul de oncologie ? De acolo putea beneficia de CM timp de cateva luni. Apoi il duceai la Roma, dupa ce te asigurai aici ca ai acoperita aici perioada cu medical.Trebuie sa aduci de la spitalul din Roma dovada ca a stat internat; biletul de iesire din spital din care sa reiasa perioada internarii sau o adeverinta semnata de medicul de acolo [ certificato /documento giustificativo oppure una ricevuta per il periodo di ospedalizzazione ]. Cu acest document poate ca vei obtine un medical.
0
07-12-2009, ora 22:48
alin_taticu
Nu este medic/terapeut
alin_taticu
D-NA DOCTOR SARUT MANA pt. amabilitate a de a-mi fi raspuns, va explic:2sapt de oct.le-a dat iasi-ul la externare, urmatoarele 2 saptamani de CM tot pe luna octombrie au fost eliberate de cabinetul de oncologie din orasul de domiciliu ;dupa care noiembrie a fost de concediu de odihna.iar noi am plecat la roma pe 20 octombrie.am trimis d-nei doctor toate rezultatele :tac total body de 2 ori, 2 rezonante cap torace cu mdc rezultatul la biopsii (ca din pacate la iasi au pierdut niste probe importante)ca abia am reusit sa aflam de unde a plecat tumoarea primara, rezultatul la broncoscopie;-originale si traduse.a fost externat pe data 01-12-2009 cu revenire pe data 14 -12-2009 in regim day hospital pentru terapii.si pe data de 2 decembrie d-na doctor a zis ca nu mai elibereaza nimic fara pacient prezent.si acum am cerut C F S LA FIRMA unde lucreaza tatal meu.cam asta e.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.