capul penisului inrosit

27-01-2015
ericcc365
Nu este medic/terapeut
ericcc365
buna ziua, sunt o persoana de gen masculin care se lupta disperata de 8 luni cu o problema fara rezolvare. locuiesc in diaspora si am consulta un medic urolog de doua ori dar se vede ca fara succes. totul a inceput dintr-o neglijenta, atunci cand sotia mea era insarcinata cu cel deal doilea copil a observat ca are mancarimi si niste scurgeri urat mirositoare mergand la doctorul de familie, acesta ia recomandat Neuxene supozitoare, medicament cu care a rezolvat problema, dar eu nu am luat nici un fel de medicamentatie astfel ca m-am trezit cu aceasta problma. mergand la dr. urolog acesta mi-a prescris trosyd crema care ca component principal are tioconazol 10mg -d doua ori pe zi plus eosina cea in genul albatrului de metil (daca nu gresesc)de doua ori pe zi, totul fara rezultate, am revenit la urolog (acelasi) iar de data asta mia prescris neuflan gel, un anestezic antibacterian de care cred ca am devenit dependent, se foloseste pe capul penisului decalotat 24 din 24, o senzatie f f neplscuta permanent pt ca vapul penisului se lipeste de chilot...Problema mea se ar fi : capul penisului inrosit cu minuscule bubite sa zicem sau cosulete si varful capului penisului f f rosu si dureros, usturimi si parca si un pic de mancarimi dar imperceptibile datorita durerilor si usturimilor, nu ma ustura la urinat, daca imi puteti da un tratament...sunteti luminita de la capatul tunelului.
7 comentarii
0
28-01-2015, ora 17:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In principiu suna a candida.
La barbati de multe ori nu se manifesta dar doctorul trebuia sa ii dea sotiei dv. tratament si pentru dv. si sa il faceti in acelasi timp.
Altfel boala se ia de la unul la altul.
In Romania sunt niste teste pentru candida in farmacii. O sa va trimit pe privat link.
Sub numele dv. de utilizator apasati "Modificati profilul dv." si apoi butonul "Mesaje". Gasiti acolo linkuri cu toate bolile, manifestari la barbati, manifestari la femei.
Sunt sigura ca in strainatate exista si mai multe teste ca in Romania.
Faceti testul si apoi cereti farmacistei medicatie pentru amandoi in acelasi timp in functie de ce depistati ca aveti. Trebuie luata medicatie fix pentru ce aveti.
Sotia a facut testul secretiei inainte sa i se dea tratament ?
In timpul tratamentul nu e voie relatii sexuale.
0
29-01-2015, ora 12:53
ericcc365
Nu este medic/terapeut
ericcc365
va multumesc enorm pt faptul ca mi-ati raspuns, poate aveti dreptate ca ar fi mai multe teste aici, dar va spun sincer ca inafara de doua trei lucruri (medicamente)banale gen aspirina, nu se da nimic de la farmacie fara reteta, iar reteta o procuri de la doctor, care la randul lui ori din dragoste pt pacient ca vrea sa-l vada des, ori din incomprtenta (lucru pe care eu personal l-as sustine), de obicei te face sa crezi ca te pune sa te invarti in jurul cozii, asi avea mai multe exemple nu doar asta...Va doresc multa sanatate. si multumesc din nou...
0
29-01-2015, ora 14:27
ericcc365
Nu este medic/terapeut
ericcc365
ps:nu i-a facut nici un test sotiei...
0
29-01-2015, ora 21:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si i-a zis ca are candida sau ce i-a zis ca are ?
0
29-01-2015, ora 21:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intrebati-o pe sotie daca a avut o scurgere ca un fel de iaurt cu mancarimi destul de deranjante.
0
30-01-2015, ora 14:40
ericcc365
Nu este medic/terapeut
ericcc365
nu a avut niciun fel de scurgeri, totul a fost in felul urmator:sotia a mers la ostretica pt. controlul de rutina (era insarcinata), la sfarsitul controlului sotia i-a spus doamnei doctor ca are niste mirosuri genitale puternice si urat mirositoare, la care ia fost date 4ovule neoxene (fara nici un test)si un detergent intim(saugela), daca mirosul nu disparea trebuia sa revina pt. tampon vaginal, mirosul a disparut si deaici greseli in lant, una din partea noastra ca am tratat situatia cu inoceta, iar de partea cealalta, doctorita.. si astfel m-am trezit cu capodopera asta cu care ma lupt de 8luni..
0
30-01-2015, ora 14:44
ericcc365
Nu este medic/terapeut
ericcc365
din fericire astazi sotia a facut testul tamponului vaginal si asteptam rezultatul pe 5feb. dupa care vedem incoto.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •