capsula de slabit

22-11-2008
ralf84
Nu este medic/terapeut
ralf84
salut, sunt noua pe forum.am tot citit despre aceasta capsula minune si am inceput sa iau si eu de 2 zile.am usoare ameteli si nu am deloc pofta de mancare si mai ales de dulcuri, eu care sunt super pofticioasa de obicei.am incercat si alte cure dar fara rezultat, am 165 cm si 78 de kg.sper sa slabesc si eu ca nu-mi place cand ma vad in oglinda cum sunt acum..am fcut din asta o obsesie si se pare ca nu duce la nimic bun!!!sper ca nu am probleme cum au unii dintre noi care iau capsule..sper sa fie ok si sa slabesc...va pup.
7 comentarii
0
22-11-2008, ora 13:01
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
EMEA( Agentia Europeana a Medicamentului) recomanda suspendarea licentei medicamentului antiobezitate :RIMONABANT care dubleaza riscul unor afectiuni psihice.!!! Acest medicament este cunoscut pe piata sub numele ACOMPLIA, produs de grupul Sanofi-Aventis. Ultima moda in materie de slabit este reprezentata de capsulele de slabit chinezesti(SUPER SLIM ). Dupa 1-2 zile de cura cu pastilele chinezesti, senzatia de foame dispare, nivelul de energie creste simtitor, iar kilogramele par a disparea in mod miraculos.
Multe femei care au folosit capsula de slabit acuza ameteli, stari de lesin, sete puternica, transpiratie excesiva, iar unele dintre ele recunosc ca astfel de caspule le-au adus pe patul de spital. Intrucat primele efecte secundare pot fi usor de suportat de unele femei, acestea continua sa ia pastilele fara sa fie interesate de efectele pe termen mediu si lung asupra sanatatii.
Nutriţionistii explică faptul că nu putem vorbi de un medicament-minune care să inducă slăbirea. "Capsula de slăbit nu înlocuieşte dieta propriu- zisă, care presupune un aport normoproteic, hipocaloric, hipolipidic şi hipoglucidic. Capsula de slăbit e un adjuvant al curelor de slăbire. Ameliorează senzaţia de foame şi accelerează metabolismul lipidic, forţându-l".
0
24-11-2008, ora 01:59
zana_ileana
Nu este medic/terapeut
zana_ileana
salut, tuturor! deasemenea, sunt noua pe forum si k sa fiu sincera, in seara asta l.am descoperit! iau de 16 zile capsula, dar nu m.am simtit rau, doar in prima zi! eram pur si simplu drogata! senzatia de foame a disparut complet, dar, gandindu.ma la sanatatea mea, am mancat cate ceva mereu, in ciuda faptului k nu aveam pofta nici daca vedeam! dar dak incerci sa mananci, poti manca! nu.i problema!dupa primele 8 zile am avut un soc! slabisem 4, 5 kg!!!!!!!!!! de ani de zile tot tin regimuri si regimuri, insa asta este prima oara cand iau pastile! mi.a spus colega mea k o cunostinta de.a ei a slabit mult cu niste pastile, am intrebat cum se numesc si a doua zi le.am luat! credeti.ma, stau in bucuresti, dar pana in seara asta nu stiam cat de renumita e capsula asta! de atunci nu m.am mai cantarit, abia joi sau vineri intentionez! spre deosebire de altii, nu ma tenteaza cantarul! in fine, sa ajung la subiect! in primul rand, am insomnii si ma enervez rau k eu sunt o adepta a somnului! ora mea de culcare era 21, iar de cateva zile nu adorm decat dupa 4! as dori mult un raspuns! trece? cat tine chestia asta? in al doilea rand, motivul principal ptr care am cautat ceva despre aceasta capsula este k ieri si azi am fost lesinata complet! asta in conditiile in care ieri a aparut menstruatia! cred k am gasit un raspuns la asta din ce am citit! le intrerup in aceasta perioada, nu?! oricum, in ciuda tuturor, ma simt foarte bine in pielea mea! din ce in ce mai bine! multumesc, ileana
0
24-11-2008, ora 08:58
ralf84
Nu este medic/terapeut
ralf84
buna zana_ileana, si eu am insomnii si nu imi plac deloc, ma simt odihnita dar dorm in reprize, nervoasa nu sunt din contra sunt bleaga, moale, din cate am citit pe site nu este indicat sa mai iei pastile in perioada menstruatiei, ; fa o pauza si le iei dupa...abia astept sa treaca si la mine o saptamana sa vad daca am slabit si cat...va pup pe toti...
0
24-11-2008, ora 19:32
zana_ileana
Nu este medic/terapeut
zana_ileana
bafta multa, ralf84! si ai grija! eu nu am luat azi si am dormit mult! ma simt excelent! nu am avut nici pofta de mancare! eu credeam k dak nu mai iaua, am pofta! oricum, in peroada asta nu mai iau! aaaa, si am luat si magneziu! recomand tuturor!
0
09-12-2008, ora 19:30
Cellina
Nu este medic/terapeut
Cellina
ce pastila este asta cum se numeste mai exact? eu auzisem ceva despre lida daidaihua..sau vorbim despre aceeasi pastila? vreau sa slabesc pana la revelion 5-6 kg dar fara sa pun triplu dupa c le voi termina. va rog ajutati-ma! am 19 ani, 1 67m si 58-59 kg. va rog dak s poate -
0
21-01-2009, ora 17:15
aura73
Nu este medic/terapeut
aura73
iau capsula asta de aproape 3 luni si la inceput am avut ameteli usoare, in rest nimik. am slabit 8 kg si nu numai, a scazut si din masa musculara, ma simt foarte bine. am de gand sa mai iau inca 3 luni, asa ca nu mai ascultati toate prostiile.
bafta tuturor
0
08-06-2010, ora 11:08
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Am 1m65 si cantaream 76 de kg, de o saptamana tin regim si am slabit 4kg. In trecut am apelat si la acele cure minune cu supa de varza, Biomed-Regele siluetei4, Super Slim insa nu au dat mari rezultate.

Regim meu arata cam asa:
MIC DEJUN - o cana de cei de musetel indulcit cu zaharina
- o felie de paine neagra prajita unsa din belsug cu branza de vaci
sau: - cereale cu lapte ( Nestle-Fitness, fulgi din grau, fulgi de porumb, etc)

PRANZ - legume fierte sau facute pe gratar fara un pic de ulei( 200-300g)
sau : - 2 oua fierte tari cu 100g de telemea
sau: - un rulou de branza de vaci cu o felie de kaizer/ sunca presata/pastrama

CINA - un fruct doua( banane, portocale, mere, 100g cirese, etc)

!!! am inlocuit dulciurile cu un baton de Fibrobar R sau Forte, au 170 respctiv 208 kcal, foarte putin in comparatie cu batoanele Twix.
!!! mananc numai la ore fixe indiferent ca imi este foame sau nu si nu mai rontai nimic intre mese


Cu siguranta voi mai schimba meniul insa voi avea grija sa nu imi aleg alimente pline de grasimi sau kcal, daca imi va fi pofta de o inghetata sau o de un catof prajit voi avea grija doar sa gust.

Sper sa va ajute meniul meu, la mine a dat mari rezultate, nu ma mai simt balonata si nu imi canta matele, succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.