Iau capsula de slabit de 10 zile

08-10-2008
nico66
Nu este medic/terapeut
nico66
am citit multe sesizari despre aceasta capsula. de 10 zile am inceput si eu sa iau, si pot sa spun ca in afara de uscaciunea gurii, nu am nici un simptom. ma simt foarte bine, nu am ameteli, nici palpitatii, nici o problema cu scaunul, cu toate ca sunt mai constipata de felul meu. Nu m-am cantarit, dar mi s-a micsorat talia cu 3cm si mi-a disparut toata balonarea. Nu mi-e foame, dar am mancat de toate si in special seara, cand reusesc sa ma asez. Am 41 ani si activitatea mea se desfasoara la birou.
18 comentarii
0
09-10-2008, ora 00:00
ramo_cen
Nu este medic/terapeut
ramo_cen
sunt designer in amenajari interioare stau 9 ore zilnic pe scaun, nu fac aproape de loc miscare, si m-am ingrasat in 2 ani 12 kg. am incercat de toate am fost zilnic la sala dar degeaba timp de 3 luni, apoi am incercat cu inotul acelasi rezultat. eu sunt un gurmand si orice as vedea mi se face pofta si trebuie sa gust. iau pastila de 31 de zile, adevarul este ca in prima zi mi-a fost greata si am avut o stare de discomfort dar apoi nu am mai avut nici o problema, un lucru pe care l-am observat este ca merg mult mai des la toaleta si nu mai am pofta pe care o aveam inainte. intr-o luna am slabit 6 kg si mai am de gand sa dau inca 6 jos. dar de la mancare nu ma abtin doar ca nu mai mananc cu pofta si ar fi o prostie sa nu mancati.
0
09-10-2008, ora 00:00
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
minunata pastila, despre care unii zic ca face minuni, a dat la tv, la stiri pe pro tv, ca multi care au luat-o au avut greturi f mari, uneia a inceput sa-i curga sange din nas si zicea ca nu se mai opreste, alteia ii amortise partea stanga a corpului, eu nu stiu ce sa mai cred, depinde foarte mult de organism, dar parerea mea ca nu sunt bune. Eu am auzit de ele de la o prietena care a luat si mi-a zis ca in primele zile i-a fost greata, dar apoi si-a revenit, si cica ar fi slabit. am vrut sa-i cumpar mamei mele, dar dupa ce am vazut la tv m-am razgandit si eu si ea.Pofta de mancare nu mai ai pt ca pilula minune iti reduce pofta de mancare, asa mi-a zis si prietena mea.
0
09-10-2008, ora 00:00
Yolly
Nu este medic/terapeut
Yolly
Buna seara fetelor.nu sunt doctor sa va dau sfaturi...sau chesti de astea.o sa va vorbesc despe mine: sunt o fire foarte pofticioasa.dc vad la un copilas o "vata pe bat" si eu o vreau.dc vad la cineva ceva si io vreau.si inacest fel m-am ingrasat de la 54 de kg.la 68!!.ii putin sau mult ><nu conteaza><sanatoasa sa fiu.asa si cu pofta aceasta macam cu 2 guri si cu 4 maini.mancam orice da orice cu o pofta incredibil dc cineva statea langa mine nu rezista sa nu manance datoriat felululi meu de a manca.
Majoriatatea prietenilor mei imi spuneam sa mananc mai incet ca nu imi fura nimeni mancare.deci mancam cu fff multa pofta.in fine sa trec la subiec
Am auzit din intamplare de aceste pastile si eu am fost ANI PASTILE DE SLABIT!!! si le-am luat.si am zis am incredere in ele ca vreau sa slabesc.cu toate k nu stiam absolut nimik despre ele am intrat in ziua 3 pe net si am scris..."minunea"...ce am vazut aici pe forum ma socatttttt!!!!!!!!!dar am continuat ca am avut incredere:).si asa a fost m-am simtit si eu rau..ameteli da nu de asta exagerate...da!! m-am speriat f tare...nu aveam pofta de mancare deloc...da mancam ca trebuia sa am ceva in stomacel.sa nu lestin ca "celelante"...asta a durat 10-13 zile.a trecut...si am slabit.am 60kg!!.mai am cateva zile.si sunt multumita de ele.cu toate ca nu pot fara apa!!!.tot timpul beau apa.AM AVUT INCREDERE SI AM REUSIT!!!!!!!

Am scris aceste randuri pt mine.nu pt voi.am scris sa vedeti si partea buna a lucrurilor.nu doar cea rea.

Va multumesc ca ati cititit aceste randuri.O seara placuta!
0
10-10-2008, ora 00:00
ioana240
Nu este medic/terapeut
ioana240
fetelor si eu folosesc capsula de slabit.drept sa spun nu am nici un simtom, doar sete ceea ce este normal.ma simt foarte bine de la ele si am slabit usor cu ele.folosesc numai de 8 zile, si am slabit 3 kg.inainte ma simteam tot balonata si constipata.pt mine capsula a fost un fel de tratament ca acum ma simt excelent si usoara cu totul ca am 70 kg.bineinteles mananc aproape orice cu totul ca nu mi-e foame.trebe sa mananci ceva altfel ajungi anemica.si poate ce au patit alte femei.sa curga sange din nas si asa mai departe.eu una le laud mai alec ca o prietena de-a mea a slabit in 2 luni in jur de 15 kg.si a spus ca daca nu ar mai slabi le-ar folosi in continuare ca are o viata activa de la ele.a ajuns la kg dorite.si ea manca aproape orice si oricand si dimineata observa un kg in minus.asta depinde de voi daca credeti toate barfele.cu Danone nu a facut un reportaj???ei si ce???se foloseste in continuare si mai ales la bebelusi se da cel mai mult.si patesc ceva???nu mai ai ce sa mai dea la televizoare.si se leaga dc se cumpara mai mult, pe ce sa face bani multi.eu una continui sper sa nu gresesc.asta mi alegerea.daca prietena mea nu o patit nimic in 2 luni eu nu am ce sa patesc in 1 luna.asta depinde de fiecare organism.
0
10-10-2008, ora 00:00
corinak
Nu este medic/terapeut
corinak
AM AVUT DE DAT JOS 15 KG, BINEANTELES M-AM LUPTAT CU ELE ANI IN SIR, MAI MULT DECAT ATAT AM INTRAT IN BULIMIE(VARSATURI, LAXATIVE, ETC). SALVAREA A VENIT DE LA CAPSULA PE CARE AM LUAT-O 3 LUNI SI AM DAT JOS 17 KG. IN AFARA DE CATEVA NOPTI DE INSOMNIE TOTUL A FOST PERFECT. NU MI-A FOST RAU, NU AM PATIT NIMIC. AM INTRERUPT CAPSULA(NU BRUSC, DAR SA STITI CA NU CREAZA DEPENDENTA PT CA EU CHIAR UITAM SA O IAU) ACUM 2 LUNI SI VA SPUN CA DESI MANANC DUCIURI, CIORBE ETC NU AM PUS NICI UN KG. SUNT FOARTE MULTUMITA DE CAPSULA SI NU INTELEG DE CE I SE FACE O RECLAMA ATAT DE REA TINAND CONT DE FAPTUL CA TOATE PRIETENELE MELE O IAU SI NU LE ESTE RAU. POATE CA NU TOATE SLABESC ATAT DE REPEDE INSA CAPSULA E OK. APROPO MI-AM FACUTSI ANALIZELE CARE AU IESIT OK
0
10-10-2008, ora 00:00
ioana240
Nu este medic/terapeut
ioana240
corinak si eu le iau.nici eu nu inteleg dc se face reclama proasta la pastile ca sunt bune.si eu ani in sir am incercat sa slabesc dar nimic.poate vreo 5 kg in luni bune dar cand incetam puneam la loc poate mai mult.acum am luat capsula si ma simt bine si slabesc mult pot sa spun.sunt ffff bune.si imi pare rau ca am auzit ca nu se mai fac din cauza problemelor de la televizor.alte prostii care fac rau sanatatii le lasa pe piata dar astea nu.asta eeee.imi pare rau dupa ele:((
0
11-10-2008, ora 00:00
dayanna
Nu este medic/terapeut
dayanna
Imi spuneti si mie cum se numesc aceste capsule de slabit ? Eu locuiesc in Marea Britaniele pot cumpara si de aici sau numai din Romania?Multumesc mult si bafta tuturor!
0
15-10-2008, ora 00:00
ramo_cen
Nu este medic/terapeut
ramo_cen
tot eu, au trecut 37 de zile de cand iau pastila, si totul e ok, am slabit 8 kg.
Apropo pastila minune se numeste : " Capsula de slabit" si e este o cutie verde cu ceva fructe rosii, dar nu stiu daca o poti gasii si in marea britanie.
E obligatoriu sa beti multa apa, astfel incat ficatu are nevoie de multa apa pentru a functiona bine.
Si este absolut normal ca unora li se facea rau, daca uitau sa manance timp de 5 zile!!!! Nu mi se pare corect faptul ca la stiri s-au dat niste exemple negative, de ce nu au aratat si interviuri de la oameni care au avut rezultate bune si nu s-au simtit rau?
Succes la slabit si multa sanatate, ca de fapt asta e cel mai important.
0
04-11-2008, ora 14:55
lori84
Nu este medic/terapeut
lori84
ele vb despre alte pastile, noi vb despre cele care se numescCAPSULA DE SLABIT, de la arpfharm, uitati-va dracu ce luati, si nu mai faceti reclama proasta si bagati lumea in sperieti
0
20-03-2009, ora 11:17
valushy
Nu este medic/terapeut
valushy
fetelor potoliti va cunosc persoane care nu mai pot face copii din cauza ca au luat aceasta pilulu de slabit.
si la un an dupa ce a aflat ca nu poate copii a murit.Pacat k din cauza a 5 kg a murit la 22 de ani
dak vreti sa slabiti faceti sport manacati sanatos.
ea am slabit 7 kg 2 luni margand o data sau de 2 ori pe sapt la sala, nu am mai mancat dupa ora 6 nimic, am mancat totul fript sau fiert, mancam doar o felie de paine pe zi si dulciuri mai rar si in cantitati mici.
0
22-03-2009, ora 18:37
muresanrobert
Nu este medic/terapeut
muresanrobert
fetelor fetelor. potoliti-va... cum naiba sa te slabeasc si sa te mentina o pastila fie ea si pilula de slabit. doar daca o veti lua toata viata! este logic ca aceasta pastila sa ceara multa apa! daca bei multa apa si ai burta plina mananci mai putin pentru ca nu mai ai unde sa bagi. puteti slabi band multa apa si fara sa luati pastila! eu am slabit 20 kg fara sa ma duc la sala pt ca stau toata ziua pe scaun la birou si efectiv nu am timp! seara trebuie sa fug acasa la nevasta si copil. mananc copios de obicei si dorm dupa... chestia asta ingrasa uimitor de repede :)) si astfel stand lucrurile am cautat solutii, altele decat pastile sau infometare. am consultat si nutritionisti si degeaba. nu aveam timp sa m, a tin de programul pe care il impunea un regim de slabit. de ziua mea am primit de la un amic o carte... in care este descris un mod revolutionar dupa mine de a privi orice regim de slabit. o noua filozofie de viata. este vorba despre educarea mintii, caci mintea este aceea care trebuie controlata intai cand e vorba despre slabit si despre satisfacerea nevoilor. de ce am zis " educarea mintii"?
hai sa va spun si voua! dupa cum am zis mananc copios, mult... si tot aveam senzatia de foame desi eram plin! mintea, subconstientul meu nu era satul subconstientul cerea mai multa mancare desi stomacul era full. dupa ce am citit cartea am realizat unde era buba. am urmat pasi descrisi acolo...
am facut totusi un mic sacrificiu :)) am renuntat la televizor ca sa citesc aceasta carete. dupa cum am zis mai devreme... altfel nu am timp!!!!! dar a meritat... a trebuit sa imi schimb garderoba. acum nu mai am costum cu burta hahaha!!! va recomand si voua cartea.
0
22-03-2009, ora 18:40
muresanrobert
Nu este medic/terapeut
muresanrobert
iertati-ma am uitat sa va spun ce sa cautati.
cartea se numeste DIETA MINTII editura SAPNAA ART
cu stima, Robert.
o sa va placa!
0
16-05-2009, ora 16:03
mihaelaz2006
Nu este medic/terapeut
mihaelaz2006
buna fetelor. am auzit multe despre capsula de slabit, dar din fericire eu o iau de 1, 1/2 luni si am slabit 14 kg. reactii neplacute? rar ameteli, dar astea cred ca din cauza ca nu maninc mai nimic. altceva? de dormit nu dormeam nici inainte prea bine- am doi copii micuti. deci eu sint f. multumita deocamdata. singura problema de care mi-e frica e ca am varice. nu stiu daca e indicat sa continui. daca stie cineva de contraindicatii in cazul varicelor, va rog sa-mi raspundeti.
0
21-05-2009, ora 14:41
alio7
Nu este medic/terapeut
alio7
buna! si eu iau de cateva zile pastilele astea, si totusi nu-mi mai inspira incredere de cand am cautat pe net detalii despre glucomanan (mai jos) si despre dioscorea esculenta (la care nu am gasit nimik).as vrea sa stiu ce naiba este, cat despre glucomanan m-am convins ce natural este. eu o sa ma las de ele.bafta!



Dupa punctul E 425(ii) glucomanan de konjac, de la Anexa 17, se introduce un nou punct E 426
semiceluloza din soia:
"E 426 HEMICELULOZa DE SOIA
Sinonime

Definitie
Hemiceluloza de soia este o polizaharida rafinata solubila în apa obtinuta din fibra de soia din susa naturala prin extractie în apa calda.
Denumiri chimice
Polizaharide de soia solubile în apa
Fibra de soia solubila în apa
Compozitie
Minim 74% carbohidrat
Descriere
Pulbere de culoare alba, fluida, atomizata
Identificare

A. Solubilitate
Solubila în apa caldasi rece fara formare de gel
pH-ul solutiei de 1%
5, 5 ± 1, 5
B. Viscozitatea solutiei 10% Maxim 200 mPa.s
Puritate

Pierderi la uscare
Maxim 7% (105oC, 4 ore)
Proteina
Maxim 14%
Cenusa totala
Maxim 9, 5% (600oC, 4h)
Arsen
Maxim 2 mg/kg
Plumb Maxim 5 mg/kg
Mercur
Maxim 1 mg/kg
Cadmiu
Maxim 1 mg/kg
Numar total de germeni
Maxim 3 000 colonii per gram
Drojdii si mucegaiuri
Maxim 100 colonii per gram
E. coli
Negativ în 10 g"
Alimente cu aditivul E 425 Konjac
Începând din această lună, introducerea pe piaţă de jeleuri, inclusiv minijeleuri, care conţin
aditivul alimentar E 425 Konjac: (i) gumă de Konjac; (ii) glucomanan de Konjac, este
interzisă. Măsura a fost luată de către Ministerul Sănătăţii şi Ministerul Agriculturii,
Pădurilor, Apelor şi Mediului, care au emis Ordinul nr. 656/463/2003 pentru interzicerea
introducerii pe piaţă şi a importului de astfel de jeleuri conţinând aditivul de mai sus. În
ordin se mai precizează că este interzisă şi utilizarea aditivului alimentar E 425 Konjac la
fabricarea jeleurilor şi a minijeleurilor, sistat fiind şi importul aditivului menţionat.
Prevederile ordinului sunt obligatorii pentru toate unităţile din sistemul public şi privat, iar
instituţiile care vor veghea ca aceste măsuri să fie respectate sunt direcţiile de sănătate
publică judeţene şi direcţiile pentru agricultură şi dezvoltare rurală teritoriale
0
01-06-2009, ora 15:34
marcov diana
Nu este medic/terapeut
marcov diana
sal sunt noua pe acest forum. eu am inceput sa iau pastila super slim rezultate rapide este acea cpsula verde desch cu verde inchis.
am slabit 5 kg intr-o luna sunt foarte lenesa si nu imi sta in fire sa merg la sala sau sa fac miscare. imi lipseste ambitia.am apelat la aceste pastile miraculoase deoarece de curand am nascut si arat jalnic nu am timp doar de copil si de casa de aceea am apelat la pastile. ce stiti de ele sunt avizate de minist sanat?
sunt nocive organismului am o multime de priet care au luat super slim si au slabit pana la 20 kg dar au tinut si dieta drastica ce sa fac sa le iau in continuare?
acest sait este vizitat de medici ? daca da va rog sa imi dati si mie sfaturi in leg cu aceste pastile, mult
0
01-06-2009, ora 15:59
marcov diana
Nu este medic/terapeut
marcov diana
am revenit am uitat sa va intreb care e originala capsula de slabit?
sunt tare derutata in leg cu aceste pastile care sunt contrafacute si care nu
astept rasp de la voi. aproppastilele care le iau eu sunt din timisoara distribuite si le-am gasit in cluj la farmacia din zorilor. o zi buna
0
06-06-2009, ora 14:56
CEEfitness
Nu este medic/terapeut
CEEfitness
http://www.cancan.ro/2009-06-06/Produse-de-slabit-retrase-de-pe-piata-din-cauza-continutului-de-amfetamina-.html

sper sa va lamuriti!
0
17-06-2009, ora 21:57
anchidim
Nu este medic/terapeut
anchidim
as vrea sa mi spuneti si mie totusi care ati folosit pastilele acestea! cum ma opresc dupa ce am slabit sa zic 10 kg? nu are efectul de jo jo?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.