capsula de slabit - mit, realitate sau experiente pe oameni

2533 comentarii 1 2 ..... 838485 Înainte ›
0
15-03-2012, ora 09:25
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
normal ca ajuta la arderi si accelereaza metabolismul.
0
15-03-2012, ora 22:39
yoyo2969
Nu este medic/terapeut
yoyo2969
Buna.am citit in mare parte comentariile voastre.am tras de aici concluzia ca intradevar aceste medicamente sunt niste droguri.eu nu am luat niciodata un astfel de medicament.azi cand am intrat in farmacie am vazut in vitrina renumita capsula de slabit.am intrebat-o pe farmacista care sunt efectele secundare iar ea mi-a zis ca sunt doar mici dureri de cap, senzatie de satietate, sete, insomnie.imi garanta ca se slabeste cu aceasta capsula.intradevar am auzit printre prietenele mele ca au slabit cu aceasta pastila si am vazut si rezultate dar adevarul este ca dupa ce am citit aici pe forum mi-a cam trecut visul de a arata bine intr-un timp scurt.ideea este ca cel mai bine e sa incercam sa mancam sanatos, sa facem sport(cei care pot), si sa ducem o viata echilibrata.parerea mea este ca pastilele acestea te ajuta o perioada iar dupa ce nu mai continui tratamentul pui dublu la loc...si nici nu e bine sa slabesti brusc.treptat e cel mai sanatos.dar cum sunteti pe cont propiu nu imi ramane numai sa va urez succes si multa sanatate.
0
16-04-2012, ora 23:16
elly22
Nu este medic/terapeut
elly22
buna tuturor
mi am petrecut toata seara citind toate mesajele de aici si as vrea sa stiu cam ce rezultate si reactii are pastila asupra barbatilor
multumesc!
0
27-05-2012, ora 22:03
Andreea314
Nu este medic/terapeut
Andreea314
Buna seara, eu am luat timp de 4 luni aceasta capsula si am slabit 23 kg...am avut ceva ameteli si cam atat, am mancat orice mi am dorit...nu am avut pb cateva luni cu kg, dar acum am luat cateva kg si m ar interesa de unde le pot procura...
PENTRU JANYNE: Te rog mult zimi de unde le pot procura pe cele bune, nu ccontrafacute...eu am rugat un prieten care lucreaza la farmacie dar nu stiu ce sa zic...nu stiu daca sunt naturale sau nu...Ast un rasp...mc mult...
0
27-05-2012, ora 22:57
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
pentru mesaje private rog sa fiu anuntata aici..nu primesc notoficare si vad foarte tarziu mesajele.
ex:ti-am trimis un mesaj privat. doar asa pot sa citesc si sa trimit mesajele private in timp util...multumesc
0
28-05-2012, ora 16:10
Krystyna.Kryss
Nu este medic/terapeut
Krystyna.Kryss
eu am luat slimer.ro sh am tinut si o dieta foarte stricta( la ora 10:00 un ceai verde un ou fiert, o felie de paine sh varza murata sh dupa ce mancam beam o cana de moare la ora 17:30 acelasi program sh am slabit vreo 10 kg in 6 saptamani.dupa 5 luni am inceput din nou pastilele si mancam de 2 ori pe zi my putin salate etc ce se poate manca pt a tine o dieta sh nu am slabit nici un gram in schimb ma durea ingrozitor stomacul in ziua in care luam pastila.nu exista pastile care sa topeasca grasimea.doar care taie pofta de mancare.dak erau pastile care sa topeasca grasimea nu ar mai fi atata lume obeza sau care sa-si faca operati sa-si scoata grasimea.
0
18-06-2012, ora 20:13
soricutza_13
Nu este medic/terapeut
soricutza_13
Buna!
Eu nu sunt de acord cu pastile de slabit sau infometare.
Si nici nu am timp sa merg la sala, dar o prietena a descoperit o sala de fapt un concept adus din Germania care chiar functioneaza, pt mine ar fi perfect avand in vedere ca nu am timp. Ea se duce o sedinta pe saptamana de 20 de minunte cu o aparatura de electrostimulare care este activa si in acelasi timp face exercitii. De abia astept sa ma duc s eu luni sa vad cum este m.a facut f curioasa cu atat de putin timp sa ai rezultate. Voi ce idei mai aveti? Cum pot slabii fara a ma infometa sau fel de fel de prostii? Multumesc :)
0
18-06-2012, ora 20:16
claudia07
Nu este medic/terapeut
claudia07
Buna ziua fetelor.
O perioada acum mult timp eram foarte activa pe acest forum. Mi-am dat seama apoi ca ma min pe mine insami. Se slabeste prin infometare, asta este efectul pastilelor. Contin sibutramina care taie total pofta de mancare si se slabeste. Dupa ce nu le mai luati foamea apare treptat si in cateva luni va intoarceti de unde ati plecat.
Acestea fiind spuse va invit pe site-ul www.dietadukan.ro unde la sectiunea Discutii veti gasi niste fete minunate care au slabit minunat mancand sanatos si facand miscare. Este o dieta USOARA, unde se mananca mult, unde nu trebuie sa cumperi nici o pastila minune. Intrati pe forumu acolo si uitati-va la pozele fetelor, sunt pur si simplu minunate. Acolo o sa aveti suportul necesar unei slabiri rapide si sanatoase si mai ales o slabire care se mentine.
O sa gasiti fete care au slabit si 35 de kg, o sa ramaneti pur si simplu impresionate de ele si de cat de usor se poate slabi.
Cine are urechi sa auda, cine nu, sa se indoape cu pastile minune.
Spor la ars kilogramele!!!!!
P.S. Barbatii slabesc pur si simplu intr-un mod ametitor :))) Sunt cativa baieti pe forum care au slabit mult si rapid. sotul meu a slabit in mai putin de 2 luni... 18 kg. Intrati si o sa vedeti pozele, o sa vorbiti cu fetele si totul este GRATIS. Este un forum de sustinere!!!!
0
21-06-2012, ora 19:27
cireasact
Nu este medic/terapeut
cireasact
Janine, inteleg ca esti din Iasi?
Daca asa e, spune-mi si mie te rog de unde iti iei pastilele pt slabit?
Trebuie sa slabes 30kg acumulate in timpul sarcinii.
Astept raspunsul tau.Multumesc.
0
30-07-2012, ora 17:14
ghirau
Nu este medic/terapeut
ghirau
Am citit marturisirile voastre scumpelor si as vrea sa va sugerez daca se poate sa luati capsula de slabit in combinatie cu o tableta de calciu magneziu zinc si seleniu.Am primit acest sfat de la o prietena stiind ca sunt oarecum disperata sa slabesc si ea la randu-i a fost sfatuita de catre o farmacista cu explicatia ca acest tratament iti produce anemie din cauza consumului rapid de calciu din oase si sange asa ca daca nul luati concomitent cu aceste minerale de aceea aveti aceste tulburari de vedere, transpiratie excesiva, amosrteala si insomnie.Acum sa va spun din proprie experienta am 8 zile de cand iau capsula plus minerale si am slabit 3 kg ceea ce este extraordinar pentru mine, rezultatele vizibile se vad la coapse si abdomen dar sunt multumita ca nu e o scadere brusca, in schimb am mare atentie la alimentatie si mananc sanatos excluzand prajeli si proteine in exces.Sper ca acest sfat va fi cat de cat folositor sau va va da de gandit si va doresc multa sanatate si sa ajungeti la kg dorite.
0
22-08-2012, ora 11:52
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
am luat si eu capsule acum 3 ani si am fost f multumita, am slabit 20kg.Acum am luat de la plafar si nu au avut nici un efect, dar apoi am sunat direct de la distribuitori si astept sa-mi ajunga acasa.Acum sper sa nu fie contrafacute.Am comandat de la persoana de contact din Iasi si m-a asigurat ca sunt bune, 90lei.As vre sa te intreb Janyne daca tu tot din Iasi ai comandat
0
22-08-2012, ora 12:23
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
Eu nu cred ca aceste pastile nu au un efect atat de nociv pe cata reclama proasta le-au facut.Cred ca sunt cele mai eficiente de pe piata la ora actuala si vor sa faca tot posibilul sa le scoata punand in umbra alti producatori.La cat de mare este mafia nu este de mirat.Ar trebui sa le incercati si apoi sa va dati cu parerea.Eu am luat 2ani si nu am murit, sunt f bine chiar, si f multumita de ele.Bafta tuturor
0
22-08-2012, ora 14:47
cireasact
Nu este medic/terapeut
cireasact
IIOANA 30 , dupa ce citi ajunge capsula si o incerci imi poti spune si mie daca sunt cele bune ca as vrea sa incerc si eu dar sa fie cele bune.
-
Iti multumesc.
0
22-08-2012, ora 20:03
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
iioana30.sunt din iasi si de la reprezentantul lor am luat.
0
23-08-2012, ora 09:44
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
cireasact, imi ajunge intr-o zi cred si te voi anunta, desi doamna respectiva mi-a asigurat ca sunt bune.Vrei sa slabesti si tu?
0
23-08-2012, ora 09:52
dog33
Nu este medic/terapeut
dog33
buna, am inceput sa iau cin nou capsula de o saptamana dar, nimic, parca pofta de mancare sa mai diminuat dar cam atat poate sa fie si autosugestie, la inceput cand am cumparat eau in blicster transparent acum insa sunt in folie de aluminiu de ce sunt diferite si de ce, care sunt cele bune si care sunt false??????????????
0
23-08-2012, ora 11:08
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
nu stiu daca are vreo importanta daca sunt in folie de aluminiu sau nu, eu de ex am luat doar in folie de cele mai multe ori.Am inteles ca depinde de lotul care-l primesc, e putin mai slab, nu stiu.Eu am comandat din lotul care exp pe 30.07.2014, cand primesc cutia iti spun daca e bun sau nu, dog33.
0
23-08-2012, ora 12:34
cireasact
Nu este medic/terapeut
cireasact
Da, iioaana 30, vreau si eu sa slabesc si nu putin.
Am acumulat pe timpul sarcinii 30 kg asa ca iti inchipuii ce disperata sunt sa slabesc. Nimic nu ma mai incape. Sunt ca un balon. Poate daca as fi dus sarcina mai usor, sa nu fiu nevoita sa stau la pat 9 luni, nu as fi acumulat atatea kg dar acum, asta e. Sport nu pot face ca is cu cezariana si oricum nu am fost niciodata prietena cu sportul din cauza problemelor la coloana. Iata inca un motiv pt care trebuie sa slabesc: durerile de spate.
Si eu sunt tot din iasi, tocmai de aceea te-am rugat sa-mi dai de stire daca, capsulele pe care le vei primi sunt eficiente ca tot vad pe la magazinenaturiste, chiar si farmacii dar pretul e ceva mai piperat, intre110 si 130 lei.
Oare de ce diferenta asta de pret?Tu de unde le-ai luat anterior, pe cele care nu au avut rezultat?

Sper ca ceea ce vei primi acum sa dea rezultate, sa te ajute sa slabesti ca daca functioneaza la tine sigur vor fi bune si la mine.
Abia astept raspuns de la tine.
0
23-08-2012, ora 15:13
dog33
Nu este medic/terapeut
dog33
buna, ale mele expira in 28.04.2014 cred ca sunt loturi apropiate, si zici ca astea sunt mai slabute, cat ai slabit cu o astfel de cutie?iioana30???eu le-am cumparat cu 90 lei si 10 taxa postei, la farmaciile naturiste cdre ca au ados commercial foarte mare
0
23-08-2012, ora 22:08
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
reprezentantul din iasi mi-a spus ce lot e, dar nu le-am primit inca, cand le primesc iti spun daca au efect sau nu.Inainte le luam de la plafar si erau mai scumpe ptr ca era adaosul lor.Acum vreo 3luni am luat de la plafar si nu au avut nici un efect si de aceea am hotarat sa le cumpar direct de la reprezentanti
0
25-08-2012, ora 11:43
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Eu am luat super slim. am slabit cam 9 kg pe luna, nu am avut probleme doar ca dupa ce le-am lasat. nu puteam sa dorm, aveam atacuri de panica, simteam ca vine mereu cineva cu viteza spre mine si imi batea inima f tare
am fost la meedic mi-a dat sedative si acum totul e ok.
0
25-08-2012, ora 13:40
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
Ce-i drept nu toti avem organismul la fel, la fiecare se manifesteaza diferit.Eu nu am luat niciodata super slim, imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat, multa sanatate.
0
28-08-2012, ora 19:49
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
am primit pastilele, expira pe 30.07.2014.Astazi a fost prima zi si ma simt bine de la ele, mi-a taiat pofta de mancare si am senzatie de sete, nici un fel de simptome negative, cred ca au efect.Acum voi vedea cat voi slabi cu ele, am 74kg sa vedem peste o luna cat va arata cantarul.Bafta la slabit
0
28-08-2012, ora 21:18
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
bafta iioana30!!!!!la cat mai multe chilograme date jos.
0
28-08-2012, ora 21:56
iioana30
Nu este medic/terapeut
iioana30
multumesc mult, Janyne, asa sa fie.
0
28-08-2012, ora 23:46
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
din neatentie kilograme
;))
0
05-09-2012, ora 23:47
Andreea314
Nu este medic/terapeut
Andreea314
Cine are un nr de telefon de la reprezentantul pe Iasi pt capsula de slabit? Dar sa fie bune nu dintr-alea contrafacute. Astept un raspuns! Va multumesc!
0
06-09-2012, ora 11:21
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
Andreea314 --il gasesti pe situl importatorului. arpfarm.ro ti am trimis si un mesaj privat
0
14-10-2012, ora 17:35
doitrei
Nu este medic/terapeut
doitrei
janyne, v-am trimis un mesaj privat. astept un raspuns.
multumesc.
0
14-10-2012, ora 23:53
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
si eu ti am trimis mesaj privat doitrei
bafta
Adaugă un comentariu / răspuns
2533 comentarii 1 2 ..... 838485 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.