capsula de slabit - mit, realitate sau experiente pe oameni

2533 comentarii 1 2 ..... 828384 85 Înainte ›
0
23-08-2011, ora 13:19
meagain
Nu este medic/terapeut
meagain
Buna. Astazi este a 6 a zi de cand folosesc capsula de slabit. Am mancat cate 3 mese pe zi si mici gustari intre (din experienta stiu ca daca mancam doar o masa pe zi ne slabim...si mai mult decat atat.trebuie sa asiguram organismului necesarul pentru a "functiona"). Apa beau intre 3-4 l pe zi iar pastila o iau la prima ora a zilei, dupa micul dejun, impreuna cu o pastila de Ca+Mg+Zn. Simt o usoara moleciune si ameteala cam 30 min dupa ce iau pastila dar imi revin repede. Clar am mult mai multa energie si nu mai simt nevoia sa beau ness. In aceste 6 zile am reusit a slabesc 3 kg. Insa eu trebuie sa dau jos 25 kg in urma sarcinii. Ceea ce ma deranjeaza foarte mult este transpiratia urat mirositoare (inclusiv respiratia miroase urat), cateva mici cosuri aparute pe brate si piept.in rest...nu am alte simptome (sper nici sa nu am probleme pe perioada cat iau pastile).

Poate cineva sa-mi spuna, din experienta, daca aceasta transpiratie dispare odata cu intreruperea tratamentului?
0
23-08-2011, ora 13:49
nicole5
Nu este medic/terapeut
nicole5
buna fetelor! va citesc de ceva timp si recunosc ca m-ati cam speriat cu efecte secundare insa m-am riscat si mi-am cumparat capsula de slabit de la ARP FARM. Este a 5a zi in care iau pastila si nu am avut probleme decat minore. Am 1, 57 iar cand am inceput sa iau pastilele aveam 55, 5 de kg, astazi dupa 5 zile am ajuns la 52 de kg si sunt foarte multumita. Singura problema este insomnia si uneori stari de ameteala insa trec repede. Nu o sa tin o luna intreaga aceasta dieta cred ca inca o saptamana va fi de ajuns. Sper sa nu apara efectul yo-yo !!!! Aveti grija de voi
0
15-09-2011, ora 12:56
mary76
Nu este medic/terapeut
mary76
si eu iau super slim de cca 2 saptamani si...nimic
nici senzatie de sete, rau poate putin mai multa energie, nici nu am slabit nici nu m-am ingrasat...nu stiu ce sa zic...o sa le iau in continuare.este cineva care a slabit in ultimul timp cu ajutorul lor??????
0
03-10-2011, ora 11:52
ioanaa1
Nu este medic/terapeut
ioanaa1
Fetelor, va rog din suflet spuneti-mi intr-un mesaj privat de unde ati cumparat/comandat capsula de slabit sau chiar si Superslim? Ma refer daca le-ati cumparat mai recent, in ultima luna sau doua luni si daca ati si slabit de la ele. Mi-e teama sa nu cumpar ceva contrafacut iar pe site-ul oficial de la Arpfarm nu exista nici o informatie de contact sau comanda.

Ma grabesc putin, daca puteti raspunde repejor v-as fi foarte recunoscatoare ;)
0
24-10-2011, ora 15:48
funny_girl_001
Nu este medic/terapeut
funny_girl_001
Salut! Vad ca sunteti foarte in tema cu aceste pastile. As avea si eu o intrebare, oare pastilele acestea de slabit BIO sunt sau nu eficinte? Si daca sunt eficiente care sunt cele mai bune si cu garantia ca odata ce voi inceta sa le mai iau nu voi depune la loc kg pierdute?Multumesc
0
24-10-2011, ora 23:55
girl87
Nu este medic/terapeut
girl87
De unde ati cumparat Capsula de slabit? Din ce farmacie sau magazin naturist? Daca a luat cineva din Bucuresti, imi spune si mie. Cele pe care le-ati luat au serie pe blister?
0
25-10-2011, ora 12:28
tirbanae
Nu este medic/terapeut
tirbanae
Dragele mele, cred ca am descoperit secretul Capsulei de Slabit.Daca va amintiti am scris acum ceva timp povestea mea. Ei, in fine, acum vreo luna m-am dus la un Plafar din Tg-Jiu si am cerut o folie din aceasta pastila. Acum sunt la blistere si sunt un pic diferite de cele din trecut. Firma e aceeasi. Le-am luat vreo sapt dupa masa, in jur de 9-10 dimineata si...m-am simtit ffffffffffffffffffffffffff rau, desi luam si calciu si magneziu. Eram ametita toata ziua, senzatii de voma, tremuram mereu, nu am mai putut sofa din cauza starii de rau general.

Am facut o pauza de o sapt si mi-am amintit ca am vazut scris pe acest forum ca e bine s-o iei cat mai de dimineata.Bun, acum ma scol la 7.00 fix, iau micul dejun, capsula si o capsula de CA+Mg+Zn, nu mai am nicio stare de rau, nici insomnii, doar Foarte Multa ENERGIE.Si sincer...desi nu mananc paine rontai covrigei, fulgi de porumbi si cate un biscuite...si nu prea mananc grasimi, cam deloc, mezeluri nici atat. A, si nu fac sport, pt ca am multe prob cu oasele. Desi am reluat cura de doar doua sapt, cu o pauza pe perioada menstruatiei, deci practic o sapt de luat pastilele, rezultatele se vad. Am slabit cam 3-5 kg. Mai am vreo 15 kg de dat jos, dar sunt increzatoare. Am 1, 68, si vreo 68 de kg.
DECI.Beti multa apa, mancati rezonabil, luati Ca+Mg+Zn si cel mai imp.LUATI CAPSULA FOARTE DE DIMINEATA.
SUCCES...si nu prea conteaza de unde le iai.
0
28-10-2011, ora 13:48
ioanaa1
Nu este medic/terapeut
ioanaa1
Eu pana la urma, dupa lungi cautari si ezitari (mi-era teama sa comand pur si simplu de pe internet) am gasit pe site-ul producatorului persoane de contact cam pt toata tara, cu numere de telefon. Problema fusese ca eu mereu scriam arpfarm pe google, si singurul site al companiei pe care il gaseam era apfarm.uv.ro, care era doar informativ. Abia dupa cateva zile am dat din greseala peste site-ul arpfarm.ro simplu, unde sunt persoane de contact.
Oricum, am sunat si m-am intalnit cu doamna respectiva in aceeasi zi. Avea multe cutii pe stoc, eu am cumparat 4 (mai luam pt cineva). Mi-a explicat si ea exact ce citisem si pe-aici, sa mananc chiar daca nu mi-e foame, sa nu beau cafea, sa beau multa apa etc.
Toate bune si frumoase, am respectat instructiunile doar ca... pastilele n-au efect! Nu mi-au taiat deloc pofta de mancare, nu mi s-a uscat gura, nu am fost agitata, nu am avut insomnii, nimic, nimic, nimic. E ca si cum nu le-as lua. Sunt mai bine de 3 saptamani de cand am inceput si am slabit cam 3 kg, dar asta in mare parte pt ca m-am chinuit sa mananc cat mai putin si sanatos si am facut si miscare.
La inceput le luam dimineata cam pe la 7 jum - 8, dar de ceva timp am inceput sa le iau dupa-masa, si tot nu am avut nici o reactie de nici un fel. Am schimbat programul pt ca pe mine pastilele astea ma constipa si daca le luam dimineata parca imi blocau digestia pt toata ziua...

Eu am 23 ani, 1, 70 si aveam 72 kg, acum am 69 (in unele zile mai mult spre 70). Am mai luat cu cineva, o doamna in jur de 50 ani si nici ea nu a slabit decat poate 2 kg, si tot asa mai mult de la restrictiile alimentare pe care ni le-am impus. Ea luase cu vreo 2-3 ani in urma Superslim, si spune ca intr-adevar atunci a simtit toate efectele negative descrise si pt capsula de slabit.

Concluzia mea: atat Superslim cat si capsula de slabit contineau intr-adevar un tip de amfetamina, care dadea toate starile nasoale, dar taia si pofta de mancare si dadea energie. Practic ea facea cam toata treaba. Intre timp lumea s-a sesizat dupa ce unele persoane au avut probleme serioase si compozitia pastilelor s-a schimbat. Cel putin in cazul capsulei de slabit, probabil de aceea se gaseste greu in farmacii, nu pt ca ar fi interzisa (noua compozitie nu are nimic periculos), ci pt ca nu isi mai face efectul declarat initial.

Ce am cumparat eu este in folie/blister (imi pare rau, nu inteleg diferenta dintre cele doua) argintiu, pe el scrie cu verde 'capsula de slabit', si mai scrie destul de mare 'Natural' cu o inscriptie cu 'New' (de unde si schimbarea de compozitie). Au si o serie, 091010. Pastilele sunt tot din cele cu praf inauntru. Citisem undeva ca praful ar trebui sa fie maroniu si usor amarui, asa ca am desfacut una si corespunde descrierii.

Ar fi tare bine daca fetele care au luat recent capsula de slabit si a functionat ne-ar spune cam aceleasi detalii, adica de unde le-au cumparat, cum arata folia, daca are serie si cat de bine a functionat.

Spor la slabit! :)
0
28-10-2011, ora 15:59
tirbanae
Nu este medic/terapeut
tirbanae
Cele de acum cativa ani erau in folie argintie, folia fiind un material foarte flexibil, se putea rupe usor cu mana. Acum astea noi, in blistere, arata precum medicamentele capsula. Au si serie, sunt alb cu verde si merg, la mine cel putin. Sincer, eu nu am luat legatura cu niciun producator, m-am dus la un plafar serios, de produsele caruia am fost mereu multumita. Farmacistul chiar m-a rugat sa-i anunt daca am ceva probleme si daca isi fac efectul. Nu stiu de unde le ia ei, dar sigur sunt ok. Iar digestia e fantastica, ca ceasul. Dar eu beau cel putin 4 l pe zi, de apa si nu mananc paine deloc.Eu sunt din Tg-Jiu. Sincer, cred ca e ffff imp CUM le iei, nu de unde. Eu nu am contactat arpfarm-ul tocmai de teama ca o sa primesc capsule..atat de usoare incat sa dau banii degeaba.
Trebuie sa tinem cont si de faptul ca NU FUNCTIONEAZA LA TOATA LUMEA.
Eu am mai incercat si celelalte capsule pe baza de tomate, au si un cm pe ele. Sunt un pic altfel, slabesti mai incet, dar nu au efecte secundare.
0
28-10-2011, ora 17:38
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
tirbanae...nu ai scris si ce pret are in farnacie.direct de la importator e 85lei.
0
10-11-2011, ora 01:48
Ana MariaZ
Nu este medic/terapeut
Ana MariaZ
Hey :-)
Ma numesc Ana Maria, am 20 de ani si sunt din Brasov. Dintotdeauna am fost mai plinuta si nu am reusit niciodata sa slabesc "singura"...asta nu inseamna diete si alte lucruri nesanatoase...In primavara acestui an incepusem sa fac exercitii fizice acasa care, spre surprinderea mea, au avut rezultate. Ma simteam mult mai usoara si energica dar nu faceam mare lucru...In urma unui deces care l-am avut in familie am renuntat la exercitiile acelea si am luat un pic mai mult in greutate. Mi-as dori sa reusesc sa slabesc la fel, insa nu ma mai atrage NIMIC sa le fac.as dori sa incerc aceasta pastila. Ar putea sa imi spuna cineva daca are rezultate si cat rau mi-ar putea face? Mentionez ca am fost la cardiolog in legatura cu intepaturi de inima, insa mi-a spus ca nu am nimic si sa nu traiesc cu impresia ca as avea ceva. Alte boli nu am, nu iau anticonceptionale.
Va multumesc mult!
0
10-11-2011, ora 09:27
meagain
Nu este medic/terapeut
meagain
Am inceput tratamentul in jurul datei de 15.09.2011 (tratament urmat pe o luna de zile, timp in care am slabit 10 kg) si in tot acest interval de timp in care sincer nu am mai macat din 3 in 3 ore si am "calcat stramb" in ceea ce priveste alimentatia si mai ales ora tarzie a cinei, nu m-am ingrasat. Imi variaza cu mai putin de un kg greutatea obtinuta in urma tratamentului cu cea de acum. Pentru ca mai trebuie sa slabesc am sa reiau tratamentul incepand de saptamana viitoare si sper sa aiba acelasi efect. In comentariile anterioare am detaliat modul de administrate a lor si toate regulile de care tineam cont...mie mi-au fost foarte utile.
Mult succes!
0
04-12-2011, ora 19:28
Krystyna.Kryss
Nu este medic/terapeut
Krystyna.Kryss
Buna seara!am luat si eu pastile Slimero facand dieta urmatoare mancam zilnic la aceeasi ora.la ora 10:00 -un ou fiert fara sare o felie de paine bagata in tostiera si varza murata taiata ca pentru salata adaugam otet de mere si o lamaie sau helas si un pahar de ceai sau chear si doua si dupa daca beam cafea indulcita cu zaharina.si cel putin 2 litri de apa pe zi.si la ora 17:00 mancam exact ce mancam si dimineata si beam si un pahar de moare in timpul zilei.varza murata esteun ff bund dezintoxicant.ff buna in dieta mergeam ff lesc la toaleta, diareea este eliminarea grasimilor iar apa este recomandata pt. eliminarea caloriilor culoare urinei inainde sa consumi apa mai multa are o culoare mai inchisa dupa ce consumi apa mai multa culoarea urinei se albeste.eu pastilele leam luat 2 luni zilnic aceeasi mancare o lata la 2 saptamani my mancam si o pulpa la gratar cu multa lamaie si am slabit in jur de 10 kg dar am plecta din tara si nu am mai avut de unde sa iau mai aveam pentru 10 zile pastile am crezut ca se gasesc si inafara dar nu am gasit si leam derminat, leam oprit brusc sh am am inceput sa mananc mancare orice gresit!trebuia sa las pastilele treptat si le iau o saptamana o data la 2 zile dupa la trei si tot asa si sa introduc mancarea treptat.ceea ce nu am facut si in 8 luni am ajuns lun nou cam la greutatea care am avuto.
ameteli chesti de genul am avut am de fiecare data cand incerc sa tin o dieta mai stricta nu mananc ata cat miam obisnuit organismul zilnic pan la inceperea unei diete si imi da senzatia de ameteli durei de cai etc cand aveam aceste probleme beam multa apa si imi trecea.vreau sa le reincep din noi dar sa le iau corect de data asta.
0
03-02-2012, ora 12:05
myrela1978
Nu este medic/terapeut
myrela1978
de astazi am inceput si eu pastilele slim, si nu iau in consideratie ce spun altii despre ele, fac ceea ce cred ca e bn pt.mn..am sa ca tin la curent cu ce se ntampla.bafta tuturor care ia slim.
0
07-02-2012, ora 19:07
dog33
Nu este medic/terapeut
dog33
buna, am inceput sa iau capsula de slabit aprfarm de 15 zile, in acest timp am trecut prin toate starile descrise de cei de pe acest forum, insomnie, sete groaznica(as putea bea si marea), stari de nervozitate, depresie, senzatia de foame sa mai diminuat, am slabit 2.5 kg si nu stiu de ce alti dau rezultate mult mai bune, am citit aici chiar si 10 kg pe luna, 20 in 3 luni.O alta problema de care m-am lovit in acest timp ar fi cosurile care mi-au invadat tenul fetei, piept si spate, eu pana acum nu aveam asa ceva, m-am gandit ca organismul meu are stilul propriu de a se dezintoxica, astept sa vad ce se intampla pana la sfarsitul cutiei, astept parerile voastre.
0
07-02-2012, ora 21:23
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
elimini toxinele din organism. si eu in primele 2 sapt eram invadata de cosuri :( dar au trecut. la nr de kg pierdute sa stii ca fiecare dintre noi am slabit 4-6-10 kg pt prima luna.trebuie sa ai rabdare, dar daca vrei rezultate spectaculoase apucate si de sala, regimalimentar.bafta
0
13-02-2012, ora 08:49
ty
Nu este medic/terapeut
ty
As vrea sa spun si eu ceva. Acum un an am luat o singura pastila si a fost suficient sa mi se declanseze epilepsia :( acum imi afecteaza viata foarte mult si iau tratament. Pentru cateva kg in plus si din comoditate am bagat porcarii in mine. Nu va otraviti singure, In cateva luni oricum o sa aratati la fel, stiu asta de la vecina mea care s-a tot incapatanat sa ia, insa nu au mai avut efect deja a doua-a treia oara. Cu un stil de viata mai sanatos trebuie sa se vada rezultate..
0
19-02-2012, ora 18:45
simo19
Nu este medic/terapeut
simo19
va rog spuneti'mi de unde pot lua aceste capsule, pt ca am inteles ca s'au retras de pe piata,... care stiti va rog sa imi raspundeti...multumesc
0
20-02-2012, ora 10:16
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
direct de pe situl lor arpfarm.ro sau prin reprezentantii firmei.
0
21-02-2012, ora 15:09
dog33
Nu este medic/terapeut
dog33
dar oare care sa fie pretul, pe siteul arpfarm, ca nu sunt afisate preturile???stie careva exact ca vreau sa comand??
0
22-02-2012, ora 22:32
simo19
Nu este medic/terapeut
simo19
multumesc,.
incerc sa mai iau legatura ca cica distribuitorul pe cj nu se mai ocupa de cand a fost retrasa de pe piata:(((
0
23-02-2012, ora 12:05
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
buna.pretul il da distribuitorul...80-90lei. depinde pana unde trebuie sa se deplaseze. ei pot trimite si prin curier, posta.
0
23-02-2012, ora 12:08
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
pentru iasi e 85 daca e in oras si prin posta 95 cu toate taxele incluse.
0
29-02-2012, ora 14:12
Nessa19
Nu este medic/terapeut
Nessa19
Buna, iau si eu pastila de slabit de 4 zile deja, nu vad nici o schimbare la corpul meu, am senzatie de gat uscat, atat be apa 3-4 litri pe zi. de mancat mananc foarte putin si mentionez ca am incercat cu diete, dar sport nu am absolut deloc timp sa fac, imi doresc sa slabesc cam 10 kg, stie cineva un alt medicament testat si care slabeste?
0
01-03-2012, ora 08:06
dog33
Nu este medic/terapeut
dog33
buna, in 4 zile nu ai cum sa vezi rezultate vizibile, slabirea vine intr-un proces de minim120 zile, dupa prima luna garantat se vor vedea rezultate, acum sunt la cutia a doua am slabit in prima luna 5 kg(fara a face nimic)eu ma declar multumita, acum sa vedem in luna 2 ce rezultate voi avea, setea excesiva si lipsa poftei de mancare arata ca esti pe drumul cel bun, spor la slabit si multa rabdare ca nici macar d-zeu nu a facut lumea intr-o singura zi.
0
02-03-2012, ora 10:25
simo19
Nu este medic/terapeut
simo19
Multumesc janyne, am comandat direct de la arpfarm..
0
02-03-2012, ora 20:10
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
cu placere.
0
13-03-2012, ora 08:13
padme
Nu este medic/terapeut
padme
'neata

tocmai am luat si eu prima pastila. am gasit cutia pe care scrie ARPFARM si am luat-o de la farmacie. blisterele sunt ca la medicamentele normale, nu folia aceea ca de aluminiu cum era odata.

mentionez ca am mai luat in urma cu 3 ani din cele chinezesti si apoi romanaesti. cu cele chinezesti m-am simtit destul de rau, dar rezultatele m-au facut sa continui. cred ca am slabit atunci 16kg in 1-2 luni. mi-a fost mai rau mai ales ca erau luni de vara si tensiunea oricum e marita. am observat apoi ca pe perioada lunilor de iarna e mai usor, nu te mai iau transpiratiile alea si palpitatiile.

deocamdata vad ca nu au aparut efectele dupa prima ora, am inteles ca nu mai e asa puternica cum era cea de acum cativa ani. sper totusi sa aiba efect...am mult de slabit, pentru ca am mai avut o sarcina intre timp si as vrea sa slabesc cam 20 kg. am probleme mari cu coloana si vreau sa slabesc si pentru asta...

ce credeti, sunt cele originale pe care le-am cumparat? oricum, am luat doar o folie de 6, ca sa vad daca au efect.
0
14-03-2012, ora 14:14
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
padme din cauza multor reclamatii concentratia din pastila a fost diminuata..slabesti mai greu, dar slabesti si asta e important.iti recomand si o dieta.(dukan e cea mai buna, dupa parerea mea ).
bafta si sa mai scrii pe masura ce dai din kg.
0
15-03-2012, ora 08:48
padme
Nu este medic/terapeut
padme
Pai tin, in sensul ca am grija sa mananc putin si corect (cat pot). Am observat, dupa 3 zile, ca pastilele ma ajuta sa trec peste pofta aia nebuna de a baga orice in gura, mai ales dulciuri...adica pot sa zic si nu la ele. Aseara au comandat acasa pizzai si am mancat o felie doar. Incerc sa imi las pentru dimineata mancarurile astea mai grele, daca e ceva de care sa imi fie pofta si sa nu mai mananc dupa 6 seara, decaun un fruct...eventual.

Inainte pastilele iti taiau complet pofta de mancare, adica te fortai sa mananci. In plus accelerau metabolismul foarte mult si scadeai in greutate si din aceasta pricina. Intrebarea mea acum este: se scade in greutate doar din cauza ca scade pofta de mancare sau ajuta si la arderea grasimilor. Si aici nu ma intereseaza ce scrie in prospect, ci experientele voastre...

Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns
2533 comentarii 1 2 ..... 828384 85 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.