capsula de slabit - mit, realitate sau experiente pe oameni

2533 comentarii 1 2 ..... 81828384 85 Înainte ›
0
23-06-2011, ora 19:46
dyana dya
Nu este medic/terapeut
dyana dya
deci cand esty an romania stay an timisoara ???? Foarte fain si eu tau an judetul timis da momentan sunt an danemarka.
0
23-06-2011, ora 19:48
dyana dya
Nu este medic/terapeut
dyana dya
tirbane vrei sami dai si mie un aidiu de mesenger sa vorbim mai multe daca vrei bine anteles
0
24-06-2011, ora 11:27
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
tirbanae.ti am lasat mesaj privat ! aici nu am voie sa las un sit ca sterge adminul..cauta in "modificari profil" si gasesti mesaje.intra acolo si citeste. nu iti pot lasa nici nr de tel sau adresa de mess. e impotriva regulamentului... :(
0
25-06-2011, ora 18:42
dyana dya
Nu este medic/terapeut
dyana dya
fetelor ami spuneti si mie semintele de floarea soarelui angrasa ????
0
26-06-2011, ora 16:06
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
sigur ca ingrasa...contin 40%grasimi.
0
26-06-2011, ora 18:46
dyana dya
Nu este medic/terapeut
dyana dya
mersi mult pentru raspuns
0
01-07-2011, ora 20:37
malidutza
Nu este medic/terapeut
malidutza
janyne te rog da-mi un mesaj cu producatorul cel bun al pastlelor, sau o adresa de unde comanzi, ca sa nu mai dau banii pe toate contrafacutele:) ms frumos
0
02-07-2011, ora 00:05
lamy
Nu este medic/terapeut
lamy
buna

as dori sa stiu si eu daca a incercat cineva" capsulele cu supa de varza"?, daca dau rezultate si daca sunt periculoase pentru sanatate?
am citit cateva din comentariile postate dar inteleg ca e vorba de altfel de capsule
0
02-07-2011, ora 23:07
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
importatorul este arpfarm..scrie si pe cutie...pretul este 85 lei..daca vrei sa iti trimit eu poti sa imi lasi un mesaj privat cu nr tau de tel sau adresa de mess si vb.
0
13-07-2011, ora 14:51
simo19
Nu este medic/terapeut
simo19
stie careva mai gasesc capsula de slabit in farmaci sau doar pe internet,.pe net mi'e frica sa nu cumva sa nu fie originala
0
20-07-2011, ora 10:06
mumusica
Nu este medic/terapeut
mumusica
incercati sa nu cumparati pastilele de pe internet k in mare parte sunt contrafacute. eu ieri le-am cumparat din farmacie la pretul de 115 lei. diferenta dintre preturi ar trebuii sa va dea de gandit.
0
20-07-2011, ora 14:48
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
de pe internet pot fi cumparate fara probleme direct de la importator prin distribuitorii autorizati trecuti pe situl lor. pretul 80-90lei. situl este firma importatorului arpfarm.ro
0
21-07-2011, ora 00:19
andrutzakiss
Nu este medic/terapeut
andrutzakiss
janyne imi poti da, t rog um pm cu adresa dre unde comanzi u capsula de slabit buna? nu o mai gasesc in farmacii si as vrea sa o iau iar. te rog din suflet.ms!
0
21-07-2011, ora 15:08
bilutza08
Nu este medic/terapeut
bilutza08
sincer, nu stiu ce sa zic de capsula de slabit de la arpfarm... eu am incercat-o si nu a avut niciun efect...n-as avea incredere sa mai arunc odata banii pe ele...
0
21-07-2011, ora 20:28
simo19
Nu este medic/terapeut
simo19
mumusica de unde ai luat'o tu din farmacie? de unde esti? in cj nu gasesc deloc si as vrea sa o iau
0
22-07-2011, ora 15:06
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
am trimis mesaj privat. ia si verifica.
0
23-07-2011, ora 16:36
simo19
Nu este medic/terapeut
simo19
janyne imi poti trimite si mie de unde pot sa o cumpar te rog ? tu o folosesti cumva ? e ok?
0
23-07-2011, ora 21:02
andrutzakiss
Nu este medic/terapeut
andrutzakiss
Ms mult janyne. :*
0
27-07-2011, ora 00:15
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
cu placere
0
27-07-2011, ora 20:47
simo19
Nu este medic/terapeut
simo19
mie nu imi raspunde nimeni?:(( vreau sa cumpar si nu stu de unde,...cine ma ajuta? va rog
0
28-07-2011, ora 09:47
adutza78
Nu este medic/terapeut
adutza78
Buna fetelor, eu am luat aceasta capsula dupa ce am nascut, ma ingrasasem peste 25 de kg, si am slabit cu aceste pastile destul de mult.nu am avut efecte secundare si nu m-am ingrasat la loc dupa ce am incetat sa le iau, e normal sa te ingrasi dublu daca dupa ce le termini mananci in nesimtire.si spune clar pe pachet sa le iei dupa micul dejun, care ar trebui sa fie destul de consistent, dar daca voi nu mancati normal ca deveniti anemice.si de altfel mai scrie ca daca suferiti de anumite boli sa nu le luati, dar daca voi descoperiti bolile de abia dupa ce le luati ce sa va fac.eu le recomand
0
28-07-2011, ora 14:14
lamy
Nu este medic/terapeut
lamy
si cum se numeste aceasta capsula?? caci la cate sunt pe piata...eu spre ex am incercat capsula cu supa de varza si in trei saptamani de cand le iau nu am dat jos nimic, mentionez ca nu mananc in "nesimtire" in schimb nu fac sport sau miscare prea multa
multumesc anticipat pt.raspuns!
0
31-07-2011, ora 18:11
albu lore
Nu este medic/terapeut
albu lore
am incercat sa tin cont de cele spuse de dvs pe forum, am luat capsula dupa micul dejun, am baut f multa apa, nu mananc in exces ptr ca nu simt nevoia, dar am aproape 1 luna de cand am reluat aceste capsule si am obs ca ma ingras va rooooooooooog un sfat ca sant dezamagitasi nu am sol de rezolvare.
0
08-08-2011, ora 18:13
adamadriana
Nu este medic/terapeut
adamadriana
ma numessc elena, am 42 ani si am luat pastila de slabit 5 zile si mi-am distrus sanatatea. nu faceti aceiasi prostie. simptome: probleme cu inima, insomnii, gura uscata, care mi-au trecut dar am ramas cu tremuraturi si ameteli de cap.
0
09-08-2011, ora 16:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!
Dragilor, NU vă mai administraţi capsule de slăbit care vă promit marea cu sarea, adică tot felul de capsule "miraculoase", care vă asigură că ingurgitându-le veţi obţine o slăbire rapidă, dar care vă manică pe dinăuntru şi vă distrug sănătatea.
Ca să slăbiţi sănătos, fără doar şi poate, vă recomand să vă cumpăraţi şi să citiţi cartea dnei nutriţioniste Mihaela Bilic - "Trăiesc, deci mă abţin", publicată de editura Coreus. Dacă puteţi, mergeţi şi la un consult la dna dr.

Dumnezeu să vă binecuvânteze!
0
21-08-2011, ora 10:26
albu lore
Nu este medic/terapeut
albu lore
draga janyne te rog frumos sa-mi dai si mie adresa de unde cumperi capsula de slabit Arp Farm, -*.Eu am luat de pe net si se pare ca dupa o luna nu am slabit nici un kg.
Iti doresc o zi buna in continuare si mii de multumiri.


(*modificat de admin)
0
21-08-2011, ora 10:28
albu lore
Nu este medic/terapeut
albu lore
si te marog daca se poate cateva sfaturi cum sa le iau.inca o data miiiiiiiiii de multumiri
0
21-08-2011, ora 10:45
albu lore
Nu este medic/terapeut
albu lore
scuze ptr greseli de ortografie,
, , si te marog daca se poate cateva sfaturi cum sa le iau.inca o data miiiiiiiiii de multumiri "
si te mai rog daca se poate..miiiii de multumiri
0
21-08-2011, ora 16:42
ankancutzicutza
Nu este medic/terapeut
ankancutzicutza
salut.am 21 de ani si intotdeauna am fost plinuta.am incercat sa slabesc inca de pe la 13-14 ani.am reusit prin miscare si dieta dar sunt foarte pofticioasa si manac foarte multe dulciuri.de slabit am slabit dar pe urma, dupa ce am renuntat la dieta am inceput sa pun la loc.in liceu m-am angajat la spalatorie auto sa fac un banut sa am de cheltuiala.acolo am slabit iar foarte mult pt ca lucram in fiecare zi, munceam mult si uitam sa mananc.dar cum bine stiti, noi fetele cam trebuie sa ne ferim sa stam in apa rece.bineinteles ca m-am imbolnavit.am terminat liceul si nu am mai lucrat acolo.am gasit un loc de munca in bucatarie la un restaurant, unde tentatia e mare si in plus am avansat si a trebuie sa prepar eu mancarea si eram nevoita sa gust tot ce gateam.bineinteles ca am pus 20 de kg pe mine.am plecat de la restaurant si m-am angajat ca ospatara.statul in picioare si alergatul prin sala m-au facut sa mai dau jos vreo 5 kg.dar atat.intre timp mi-am facut o relatie serioasa si am incept sa iau anticonceptionale, ceea ce m-a facut sa ma latesc in solduri foarte mult si sa nu mai pot slabi nici cum.de 3 zile iau si eu pastila super slim pe care am cumparat-o din farmacie cu 48 de lei pt o luna.initial am vrut sa iau colon help dar mi s-a parut destul de scump si mi-era teama ca nu va da rezultate, asa ca m-am hotarat sa iau superslim sa vad cum e si pe urma daca nu da rezultate sa iau ceva mai scump.eu nu am dureri de cap, nu am ameteli, beau foarte multa apa de atunci, asta in cazul in care eu inainte nu puteam sa beau nici macar o cana de apa pe zi ci numai sucuri acidulate, mi-a taiat pofta de mancare, nu mi se pare ca am slabit pt ca ce-i drept nu am facut miscare zilele astea dar ma simt mai energica, nu mai dorm ziua ceea ce ma bucura foarte tare, noaptea adorm pe la 1-2 dar pana atunci invat si chiar mi se pare ca retin mai repede si ma concentrez mai mult acum, iar dimineata la 8 sunt in picioare si nu ma simt deloc obosita, din contra am chef de viata si in cateva ore sunt gata cu toata treaba prin casa.am 1, 59m si aproape 80 de kg.pana acum nu am tinut chiar atat de mult sa slabesc si mi-am zis intr-un final ca cine ma place ma place asa cum sunt, dar am fost la ginecolog din cauza lipsei menstruale si m-a descoperit cu ovare polichistice aproape in ultima faza, m-a trimis mai departe la un diabetolog pentru ca pancreasul nu stiu ce legatura ar avea cu organele genitale(e vorba de hormoni ceva)ca pe langa anticonceptionalele prescrise de ginecologul meu sa mai primesc un supliment care sa ma ajute sa scap repede de chisturi, iar diabetologul mi-a zis sa slabesc neaparat pt ca exista riscul sa ma imbolnavesc de diabet.ffiind supraponderala, organismul secreta mai multa insulina decat are nevoie ceea ce duce la hipoglicemie(asta m-a facut sa imi dau seama de ce lesinam des)si avand glicemie sczuta simt nevoia sa mananc mult dulce si imi dau peste cap totul.bineinteles ca mi-a dat un regim alimentar strict pe care nu l-am putut urma deoarece programul de lucru nu ma lasa si nu am slabit, dar deja am inceput sa observ ca fac varice(accentuate si de fumatul excesiv) de la statul in picioare la o greutata atat de mare a corpului.acum sunt disperata sa slabesc.inca o data precizez ca de la superslim nu prea am dureri de cap, ameteli nici atat, dulce nu mai simt nevoia sa mananc ceea ce ma bucura cel mai mult, beau multa apa si iar este un lucru bun pentru ca sunt constienta de efectele sucurilor carbogazoase, am vagi dureri de ceafa dar le pot ignora, sunt mai energica, nu mai dorm ziua iar noaptea ma odihnesc foarte bine.cred ca depinde de la organism la organism.as vrea totusi sa stiu daca este vreo problema facptul ca asociez pastilele de slabit cu meleva 35(anticonceptionale).nu le iau simultan dar nu as vrea sa afecteze evolutia tratamentului pentru ovare.
0
21-08-2011, ora 18:04
ankancutzicutza
Nu este medic/terapeut
ankancutzicutza
sa va mai spun ceva.o persoana mi-a recomandat astazi sa imi fac un piure din 25 catei de usturoi si 3 lamai din care sa iau in fiecare dimineata cate o lingurita pe stomacul gol, dupa care ma pot pune la masa imediat., mi-a spus ca fata ei a suferit de obezitate si numai asa a reusit sa slabeasca in jur de 6 kg pe luna.ce ziceti, merita incercat?eu stiu ca lamaia ataca inima, pe cand usturoiul este foarte bun pentru organism

amandoua contin acizi care favorizeaza arderea grasimilor.
totusi mi-e teama ca nu o sa mai pot iesi din baie de la aceasta licoare mirifica
Adaugă un comentariu / răspuns
2533 comentarii 1 2 ..... 81828384 85 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.