capsula de slabit - mit, realitate sau experiente pe oameni

2533 comentarii 1 2 ..... 484950 ..... 84 85 Înainte ›
0
08-04-2009, ora 23:12
Alexandra 88
Nu este medic/terapeut
Alexandra 88
Buna fetelor!Si eu iau de 6 zile Capsula de slabit si sunt foarte multumita de rezultate.Am dat jos pana acum 2, 5kg.Pot sa spun ca eram incredibil de pofticioasa pana sa iau pastila.Mancam orice era dulce, dar si grasimi si junk food.nu ma mir ca ma ingrasasem.Insa de cand iau pastila pur si simplu nu mai pot manca dulciuri, grasimi si ma gandesc cu scarba la fast food.Uimitor insa, incep sa-mi placa salatele, carnea slaba si miscarea(uram miscarea, acum ma plimb cel putin o jumatate de ora p zi).Nici apa nu-mi placea, preferam cola.Acum beau 3 l d apa p zi fara probleme.In afara de starea de sete continua si insomnii(cateodata) nu am avut probleme cu aceasta pastila.Beau mult lapte si mananc alimente bogate in magneziu, fier, potasiu pt a nu avea eventuale probleme de sanatate.Oricum sunt multumita d pastila si o recomand tuturor.Mie mi-a disparut pofta de mancare pe loc, ceea ce nu credeam ca o sa se intample vreodata.Sper sa reusiti si voi sa slabiti cat vreti, cu sau fara Capsula de slabit!Va pup
0
09-04-2009, ora 08:51
lore77
Nu este medic/terapeut
lore77
buna, am inceput sa iau si eu din nou capsula dupa o pauza de 5luni sunt in a 2a zi sunt foarte curioasa daca mai are aceleasi electe pe care lea avut in lunile august si septembrie cand am luat in fiecare zi cate una si in octombrie una la 2 sau 3 zile.Am citit caci la unele nu si-a mai facut efectul dar la altele da cred ca depinde si de organism si de felul cum cat si ce mananci.cand le-am luat la inceput nu aveam pofta de mancare deloc dar nici nu prea mancam si mia fost si mie rau dar nu am prea luat seama dar am slabit vreo 14kg si cum vam mai spus in 5 luni am pus doar 3kg dar sincer nici nu am mancat exagerat de mult sunt tare curioasa acum ce se va intampla. nu prea am pofta de mancare nici acum dar dimineata inainte sa le iau mananc un iaurt mic cu un baton cand am inceput anul trecut le luam pe stomacul gol ca asa scria in prospect, dar acum nu ler mai iau asa de teama sa nu mi se faca rau si altceva nu mai beau nici cafea insa anul trecut a luam cu cafea.pa o sa va mai scriu peste cateva zile sa va spun efectul
0
09-04-2009, ora 09:29
Grasuta77
Nu este medic/terapeut
Grasuta77
Salutare fetelor, iaca s-a facut o saptamana de cand iau capsula de slabit, am reusit sa dau 3 kg jos, simptome am avut (dureri de cap, ameteala si stare de rau, dar pentru o zi, ma gandesc ca a fost oboseala)acum am decat starea de gura uscata, nu mai maninc cum mancam inainte, mesele s-au redus substantial, si culmea am mai macat si cate un ou prajit sau ceva dulce seara cand veneam de la job, dar nu cum mancam inainte.Nu beau cafea, cola, buturi acidulate etc, doar apa plata.A si inca ceva eu ininte cu jumatate de ora sa iau capsula de slabit iau cate un pliculet de calciu cu vit.D3.NU luati medicamentele pe stomacul gol.

Autor: FNNY Data: 08-04-2009, ora 14:05
Buna fetele
Eu iau de 3 zile capsula si nu se vede nimik.Ciudat este ca inca am pofte, nu ca voi care nu puteti manca nimik.Poate imi spune cineva dupa cat timp incep sa apara rezultatele.Credeti ca sunt prea nerabdatoare??
Astept raspuns de la voi!
Bafta la slabit!



Pentru FNNY, si eu am avut aceiasi senzatie cam 2-3 zile, si ma gandeam ca nu voi reusi sa slabesc, dar incet-incet pofta de mancare dispare.La fel am fost si eu nerabdatoare, cred ca toate suntem asa, rezultatele incepi sa le vezi cam din ziua 2-4a.Pup fetele si sper la slabit.
0
09-04-2009, ora 12:37
FNNY
Nu este medic/terapeut
FNNY
Multumesc grasuta!mi ai mai dat un picut de curaj.M am cantarit azi dupa 3 zile de capsula si am observat ca am dat jos 1kg.Pofta de mancare inca nu mi a disparut sau asa mi se pare...adevarul e ca nu mai mananc asa ca inainte dar asta doar ptr ca ma abtin(sau asa cred)...
Abia astept sa ma mai subtiez..hahaha (am 95 kg)
Hai bafta la slabit!
0
09-04-2009, ora 13:55
EllaDee
Nu este medic/terapeut
EllaDee
FNNY, sa stii ca a doua oara cand am luat capsula, nu am avut nici eu, nici un simptom si totusi am slabit.Imi era la fel de foame ca inainte, nu aveam gura uscata, in schimb parca ma saturam mai repede ca inainte.In 18 zile am slabit vreo 5 kg, fara nici un simptom si eu aveam mai putin ca tine, 70 kg la 1, 65, deci tu ai mai multe sanse sa slabesti ceva mai multe kg.Poti sa incerci si un mic regim pe langa pastila, adica sa mananci mai mult gratar, legum, fructe, lactate slabe si neaparat sa ai 3 mese pe zi.Mesele ordonate la distanta de 4 5 ore, ajuta foarte mult.Bafta la slabit, iar cu monitorizarea kg, cel mai bine e sa te cantaresti la o saptamana.
0
09-04-2009, ora 15:26
FNNY
Nu este medic/terapeut
FNNY
Multumesc Elladee!
Eu am 1.73, deci am multe kg peste...nici nu sunt pretentioasa...macar 10kg daca as reusi sa dau jos...haha.Oricum, nu am nici un simptom deocamdata, nici sete asa de pronuntata, nici capul nu ma doare, nici ameteli,..sunt ok
0
09-04-2009, ora 23:10
EllaDee
Nu este medic/terapeut
EllaDee
Cu placere FNNY! Se poate sa nici nu iti apara nici un simptom, cum a fost si la mine, dar ele tot isi fac efectul.Sa stii ca nici eu nu eram pretentioasa, ma multumeam si cu 5 kg.acum as mai vrea inca 5 :D.
0
10-04-2009, ora 11:42
anne30
Nu este medic/terapeut
anne30
draga FNNY eu sunt la a doua cutie de la arpfarm vreau saiti zic ca aveam 104 kg inainte si tineam regim si faceam sport si masaj si in 3 luni am ajuns la 98 de kg de cand ieu capsula am ajuns la 89 de kg deci intr-o luna si ceva fac in continuare sport si masaj si mananc un pic regim adica fara paste fara paine, cartofi dulciuri prajeli mananc trei mese pe zi si doua gustari de fructe eu nu beam lapte si nu mancam fructe acum mananc două fructe pe zi lapte un litru la 3 zile dar ala cu 0, 1 grasime beau apa multa si mananc biscuiti integrali de la naturisti cu lapte in genegal dimineata mananc si oua eu nu erm fan dar fierte, vreau sa iti zic sa ai rabdare pt ca la inceput nici eu nu am slabit cam vreo saptamana deloc si ma enervam iar cand am ajuns la 92 am stagnat iar o saptamana si apoi am inceput din nou sa slabesc nu te cantari zinc fao o data pe saptamana si ai rabdare in plus sa sti ca dai f mult in centimetri la inceput, eu nu am avut nici o reactie naspa decat sete care acum s-a mai potolit si am o problema cu constipatia dar ma descurc si am momente cand obosesc mai repede la efort fac sport acasa cu antrenoare si nu mai rezist ca inainte dar ea zice ca e normal pt ca mananc mai putin mult mai putin si in plus organismul pierde din grasime adica si energie pt ca grasimea se transforma in energie. eu iti doresc succes si nu te descuraj ai rabdare si nu sta nemancata nu te infometa a si sa sti ca si eu mai am pofte si senzatia de foame uneori dar ideea e sa mananci ceva cand simti asta un fruct de preferinata sua cativa biscuiti integrali 2-3
0
10-04-2009, ora 12:28
FNNY
Nu este medic/terapeut
FNNY
Buna fetele!
Anne30 cred ca e super sa ai89.Succes in continuare si tine ne la curent cu noutatile.
Vroiam sa va spun ca eu luam capsula in jur de oar 12, oentru ca asa am luat o in prima zi, iar astezi am luat o de dimineata dupa ce am papt un picut.Parca nu mai am nici o pofta de mancare si nici nu mi e foame deocamdata.Poate asta era chichita..haha
Si am o intrebare pentru voi cele care ati slabit deja:ce se intampla cu pielea noastra dupa ce dam jos kg?
Vreau sa va spun ca eu am ceva burtica si ca daca dupa ce slabesc o sa raman cu pielea aia lasata mi se pare ca e acelasi lucru...
O sa incerc sa respect sfatul vostru si am sa ma cantaresc o singura data pe saptamana.Astazi e a 5 a capsula si am 93.
Si inca ceva...am asa o stare proasta, parca nu am chef de nimik.Sa fie pastila de vina??
Merci!Si bafta la slabit!
0
10-04-2009, ora 17:41
samialina
Nu este medic/terapeut
samialina
Buna fetelor!eu sunt noua p aici!am citit majoritatea comentariilor acum vreo 3 sapt si ma cam speriasem de ceea ce vazusem p aici.eu am 1, 67 si 88 kg !vreau sa va spun ca mi-am spus in cap;"bai pana nu incerc nu am de unde sa stiu cum reactioneaza la mine capsula de slabit"asta am si facut.m-am dus la plafar si mi le-am cumparat!vreau sa va spun ca le iau de 10 zile si am slabit 5 kg!NU AM AVUT ABSOLUT NICI UN SIMPTOM DECAT INTR-ADEVAR ITI ESTE SETE ATAT!BEAU DECAT APA MINERALA SAU APA PLATA MANANC LA ORA 10 INAINTE SA IAU CAPSULA SI MAI AM O MASA P LA 5 IN REST SA MANCATI MERE!CU TOATE CA NU O SA MAI AVETI POFTA DE MANCARE !EU DE OBICEI NICI NU MAI MANANC CANT IMI PUN PTR CA MA SATUR REPEDE!SUNT FFFFFFFFFFFFFFFF MULTUMITA DE PASTILE!NU VA MAI SPERIATI DE CEEA CE SCRIE P FORUM PANA NU INCERCATI NU AVETI DE UNDE SA STITI CUM VA SIMTITI DE LA ELE!INCERCATI CA NU STRICA...BAFTA MULTA !O SA VA MAI TIN LA CURENT...
0
10-04-2009, ora 20:13
EllaDee
Nu este medic/terapeut
EllaDee
Salutari la toata lumea! FNNY, eu la astea 5 kg care le-am slabit, am observat ca pielea de pe burta era putin moale, pentru ca am slabit in centimetrii destul, si uite ce fac eu ca sa mai scap de burtica si ca sa nu ramana pielea inestetica: imi fac un masaj slabut cu o crema termoconcentrata si dupa aceea ma infasor cu folie de bucatarie si stau asa vreo 2 ore, cateodata si mai mult.E preferabil sa faci si o exfoliere inainte, ca sa se deschida porii mai bine si sa-si faca efectul mai bine crema care o pui.In timp ce stai asa infasurata, transpira zona acoperita si intra mai bine in piele crema, care ajuta si la diminuarea celulitei.Daca vrei poti sa-ti dau si un link, unde poti vedea un filmulet, care iti arata cum sa faci tratamentul asta acasa.Daca pot sa te mai ajut cu vreo informatie, interaba-ma si te ajut cu toata placerea.
0
10-04-2009, ora 21:32
puffulet08
Nu este medic/terapeut
puffulet08
EU MAI AM 10 CAPSULE DE LUAT SI PANA AKM NU AM SLABIT DELOC !!! DE CE?? NU MAI POT AM INCERCAT ORICE REGIM PANA LA CAPSULA SI NIMIC IAR CU EA AM CREZUT IN SFARSIT CA AM SA SLABESC LA FEL CA CELELALTE FETE!! DAR LA MINE NU A FUNCTIONAT DELOC! DE CE AM EU GHINIONUL ASTA?? DE CE TOCMAI EU?? MI AM FACUT SPERANTE ZADARNICE VA ROG AJUTATI MA!!!
0
10-04-2009, ora 21:53
cocutza
Nu este medic/terapeut
cocutza
pentru grasuta 77 sa stii ca si eu cind luam capsula ma duceam destul de des la toaleta eu numai iau capsula din decembrie si nu m-am ingrasat deloc si acum vreau de miine sa mai incep s-o mai iau o luna ca vreau sa mai dau jos vreo 6 kg ca atitea dadeam pe luna. pa pa si succes!!!!!!!!!
0
10-04-2009, ora 21:57
cocutza
Nu este medic/terapeut
cocutza
pt pufulet08 sa stii ca fiecare organism reactioneaza diferit am colege de serviciu care au luat o cutie si au slabit doar 3 kg eu in schimb am slabit 6 dupa o cutie am colege de asemenea care dupa 2 capsule au intrerupt ca se simteau foarte rau eu in schimb nu am avut nimic asa ca suntem diferiti poate la tine isi fac efectul mai tirziu cine stie mai asteapta si spune-ne si noua totusi dupa un timp ce mai faci
0
11-04-2009, ora 03:47
blonda77
Nu este medic/terapeut
blonda77
buna fetelor!
stiti ce am observat eu din toate experientele fetelor?! mie mi se pare ca la cele cu mai multe kg in plus rezultatul este mai rapid si mai spectaculos.
cocutza are dreptate : ca orice alt medicament rectiile fiecarui organism in parte sunt diferite; eu de exemplu, fata de FNNY, am mai multa energie, am nevoie de mai putin somn ca inainte, iar la turele de noapte( si acum sunt la servici) rezist mai usor iar a2-a zi nu-mi sunt necesare mai mult de 3 ore de somn ca sa-mi revin, fata de inainte de a lua capsula cind dormeam chiar 6-7 ore si tot nu eram odihnita.

va mai amintiti teapa mea cu cintarul de pe 1 aprilie ? mi-am luat cintar acasa si nu am putut rezista sa nu ma cintaresc la inceputul saptaminii aveam 71 kg, iar azi tot atit. acum cred ca ma cintaresc eu prea des desi sfatul meu pt cineva era sa se cintareasca o data la saptamina:) curiozitatea ce sa-i faci?!
astept sa termin cutia sa vedem cit mai dau jos;pina acum, conform cinatarelor, evolutia a fost super buna de la 78.2 acum 22zile la 71 acum. ar fi cam 7.2 kg dar luind in consideratie faptul ca primul cintar cica era cam defect nu iau in considerare decit...5 kg sa zicem. e ffff bine
va pup pe toate si spor la slabit
0
11-04-2009, ora 11:33
Oana26
Nu este medic/terapeut
Oana26
Si eu ma cantaresc in fiecare zi :)), stiu ca nu e bine dar nu ma pot abtine. Ieri nu am luat pastila pt ca mi-a fost foarte rau ( de la menstruatie ) si a trebuit sa iau alte pastile pt durere si am zis sa nu combin capsula cu alte pastile dar nu mi-a fost foame deloc si am simtit in continuare gura uscata.
Va pup si succes la slabit !
0
11-04-2009, ora 17:09
blonda77
Nu este medic/terapeut
blonda77
PASTE FERICIT TUTUROR CARE SARBATORESC PASTELE IN ACESTE ZILE!

HRISTOS A INVIAT!
0
12-04-2009, ora 06:17
mihaiagnoste
Nu este medic/terapeut
mihaiagnoste
Gata, dupa 4 zile de cautare activa si luat superslim in paralel am gasit... E pe site-ul oficial FDA (Food and Drug Administration) din Statele Unite, o istitutie cat de cat serioasa si care aproba o multime de medicamente (unele foarte periculoase), totusi a cerut oficial retragerea de pe piata a unei serii de produse de slabit printre care si Superslim. Linkul in care FDA avertizeaza de posibile ingrediente ascunse gen sibutramina (un derivat al amfetaminei) a fost postat mai devreme. Permiteti-mi sa va impartasesc rezultatele cercetarii lor in care specifica in ce produs si ce substante se gasesc. Imi pare foarte rau sa va dezamagesc, dar si mai rau imi pare de dezamagirea personala. Si mie mi-a placut sa dau jos 2kg in 4 zile si speram ca in ritmul asta cu prima cutie sa imi ating scopul de -8kg.Si eu am tot sperat ca argumentele impotriva SuperSlim sunt opere ale distribuitorilor gelosi sau al incapatanatilor care o tin pe a lor cu sport si regim alimentar, insa nu a fost sa fie...
Deci:

1. 2 Day Diet - sibutramine
2. 2 Day Diet Slim Advance - sibutramine
3. 2x Powerful Slimming - sibutramine
4. 3 Day Diet - sibutramine
5. 3 Days Fit - sibutramine
6. 3x Slimming Power - sibutramine, phenytoin
7. 5x Imelda Perfect Slimming - sibutramine
8. 7 Day Herbal Slim - sibutramine
9. 7 Days Diet - sibutramine
10. 7 Diet - sibutramine
11. 7 Diet Day/Night Formula - sibutramine
12. 8 Factor Diet - sibutramine, phenolphthalein
13. Eight Factor Diet - sibutramine
14. 21 Double Slim - sibutramine
15. 24 Hours Diet - sibutramine, phenolphthalein
16. 999 Fitness Essence - sibutramine
17. BioEmagrecim, sample 1 - fenproporex
BioEmagrecim, sample 2 - fluoxetine, furosemide
18. Body Creator - sibutramine
19. Body Shaping - sibutramine
20. Body Slimming - sibutramine
21. Cosmo Slim - sibutramine
22. Extrim Plus - sibutramine, phenytoin
23. Extrim Plus 24 Hour Reburn - sibutramine
24. Fasting Diet - sibutramine
25. Fatloss Slimming - sibutramine, phenolphthalein
26. GMP - sibutramine
27. Herbal Xenicol - cetilistat
28. Imelda Fat Reducer - sibutramine
29. Imelda Perfect Slim - sibutramine, phenolphthalein
30. JM Fat Reducer - sibutramine
31. Lida DaiDaihua - sibutramine
32. Meili - sibutramine
33. Meizitang - sibutramine
34. Miaozi MeiMiaoQianZiJiaoNang - sibutramine
35. Miaozi Slim Capsules - sibutramine
36. Natural Model - sibutramine
37. Perfect Slim - sibutramine
38. Perfect Slim 5x - sibutramine, phenolphthalein
39. Perfect Slim Up - sibutramine
40. Phyto Shape - rimonabant
41. Powerful Slim - sibutramine
42. ProSlim Plus - sibutramine
43. Reduce Weihgt - sibutramine
44. Royal Slimming Formula - sibutramine, phenolphthalein
45. Sana Plus - sibutramine
46. Slim 3 in 1 - sibutramine
47. Slim 3 in 1 Extra Slim Formula - sibutramine
48. Slim 3 in 1 Extra Slim Waist Formula - sibutramine
49. Slim 3 in 1 M18 Royal Diet - sibutramine
50. Slim 3 in 1 Slim Formula - sibutramine
51. Slim Burn - sibutramine
52. Slim Express 4 in 1 - sibutramine
53. Slim Express 360 - sibutramine
54. *Slim Fast - sibutramine
55. Slim Tech - sibutramine
56. Slim Up - sibutramine
57. Slim Waist Formula - sibutramine
58. Slim Waistline - sibutramine
59. Slimbionic- sibutramine
60. Sliminate - sibutramine
61. Slimming Formula - sibutramine
62. Somotrim - sibutramine
63. Starcaps - bumetanide
64. Super Fat Burner - sibutramine
65. Superslim - sibutramine, phenolphthalein
66. Super Slimming - sibutramine
67. Trim 2 Plus - sibutramine
68. Triple Slim - sibutramine
69. Venom Hyperdrive 3.0 - sibutramine
70. Waist Strength Formula - sibutramine
71. Xsvelten - sibutramine
72. Zhen de Shou - sibutramine, phenolphthalein

Si ca sa nu cumva credeti ca sunt si eu un distribuitor gelos va postez si linkul.. sa va asigurati singuri: http://www.fda.gov/cder/consumerinfo/weight_loss_products.htm Domenii.gov nu se dau in State decat paginilor web ale institutiilor statului, deci nici linkul postat nu provine din opera unui distribuitor gelos sau doctor ultrafixist, e chiar pagina oficiala FDA. Se vor gasi unii care vor zice: "Ia ma lasa-ma dom'le cu FDA! Cine naiba e FDA?" Pai sa va zic, FDA e institutia care a aprobat medicamentul impotriva Sindromului de hiperactivitate la copii (ADHD), iar acum respectivul medicament este folosit pe scara larga de catre parintii copiilor in calitate de drog, deoarece daca nu suferi de respectivul sindrom, acesta iti induce o stare de "bine" si "calm" si iti da un "plus de energie", un mic defect.. creaza dependenta. Ce legatura are una cu alta?... Daca pe ala atat de nasol l-au aprobat si pe asta nu! Nu ar insemna ca is chiar periculaose pastilutele magice gen SuperSlim.

Nu destul ca SuperSlim contine ingrediente ascunse, pe deasupra contine chiar doua si nu unul cum le au majoritatea din lista. Al doilea e un vechi laxativ care a fost retras de pe piata pe motiv ca ar produce mutatii la nivelul ADN-ului, mutatii care ar cauza cancer. Cancer, dragele mele!!! Se merita sa umbli cheala si sa vomiti de la chimeoterapie pentru o "silueta de vis" ??? De fapt, de ce sa imi bat degetele degeaba, cititi si singuri/singure pe linkul postat. Despre sibutramine s-a vorbit in alte postari... e un medicament care exista si e folosit in tratamentul obezitatii, insa in cazul pastilutelor gen SuperSlim rezultatele rapide sunt cea mai buna reclama, ceea ce face ca producatorii de asemenea capsule sa includa de 2 sau chiar de 3 ori doza zilnica recomandata in modul de administrare al capsulelor lor.Daca cititi detalii pe wikipedia despre sibutramine o sa vedeti ca este responsabil pentru senzatia de uscaciune in gura si gust ciudat in gura dupa absorbtie in organism.Si daca va uitati pe lista nevinovatelor ingrediente de pe cutiutza cu SuperSlim, si le cautati pe google o sa va zica ca sunt extracte de mar, kiwi, nuca, gulii si floarea soarelui! Sa fim seriosi! Care dintre acestea consumate in stare naturala chiar si in exces ar putea provoca efectele adverse de care deja s-au plans majoritatea celor care au luat SS?

Inchei aici cu un gust amar (atat la propriu ca si efect advers al capsulei SS, cat si la figurat) pentru ca mi-am dat seama ca era prea frumos sa fie adevarat. Repet, si mie imi pare rau ca nu mai pot sa imi ating greutatea dorita in numai o luna si ca va trebui sa trec prin diete si exercitii fizice istovitoare. Am sperat pana in ultimul moment ca poate nu e cazul SuperSlim sa fim mintiti in ultimul hal.Sa aveti Paste Fericit si multa sanatate!M.
0
12-04-2009, ora 21:28
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
mihaiagnoste, pai hai sa nu incheiem aici si sa incercam sa facem ceva in privinta asta! Eu nu inteleg un lucru: cum de sunt vandute pe piata asa la liber, continand un derivat de amfetamina???
HELLO, DRAGI DOCTORI CINEVA POATE SA SESIZE MINISTERUL SANATATII SAU E UN SUBIECT TABU?!
CIne a dat avizul de punere pe piata a acestui medicament fara un studiu laborios al contiutului acestor magice pilule?
0
12-04-2009, ora 22:49
mihaiagnoste
Nu este medic/terapeut
mihaiagnoste
Nu dau nume, dar pe site-urile "distribuitorilor" cu adrese de contact de yahoo apare uneori un aviz al Institutului de bioresurse alimentare... scrie acolo cine l-a stampilat si semnat. Pe diferite site-uri sunt avizele similare, difera doar numele distribuitorului de pe aviz, numele celor care au semnat si stampilat hartiutza sunt aceleasi. Daca am fi in alta tara, ar mirosi a caz penal, dar la noi in Romanica se poate si fara.

Ca sa completez postarea mea de mai sus. Sibutramine este singurul ingredient activ al medicamentului Reductil 10mg gasit in Romania si eliberat pe baza de prescriptie medicala. Daca va uitati la efectele adverse semnalate in cazul Reductil-ului si ca cele semnalate de cei care au luat SS, zici ca sunt trase la indigou. Citez: "dry mouth, paradoxically increased appetite, nausea, strange taste in the mouth, upset stomach, constipation, trouble sleeping, dizziness, drowsiness, menstrual cramps/pain, headache, flushing, or joint/muscle pain, increased blood pressure, cardiac arrhythmias, paresthesia, mental/mood changes (e.g., excitement, restlessness, confusion, depression, rare thoughts of suicide)."

Sper ca la idei de sinucidere inca nu a ajuns nimeni, dar la ritmul actual de crestere al popularitatii produsului nu se stie.

Imaginati-va ca Reductil contine 10mg per capsula care e doza zilnica recomandata, cine stie cat sibutramine e in pastilutza verde-alba de 300mg! Cei de la FDA au zis ca s-au depistat cantitati ce depaseau de pana la 3 ori doza zilnica recomandata. De aici si pana la un stop cardiac sau la idei serioase de vene taiate nu cred ca e mult.

Sanatate multa va doresc.
0
13-04-2009, ora 10:25
FNNY
Nu este medic/terapeut
FNNY
Buna fetele!
Azi am luat a 8 a capsula.Aveam aseara 92kg.Deci in 7 zile 3kg.Nu stiu daca e bine sau rau, dar daca as face un calcul, intr o luna ar trebui sa scap de 12 kg.Ar fi superrrrrrrrrrrrrrr...Sper sa fie asa si sa scap de nesuferitele astea de kg pe care le am in plus!
In week end ul asta nu prea s a miscat acul cantarului si cred ca stiu de ce...a fost ziua sotului si am mai gustat cate ceva.Eu asa cum v am mai spus inca am pofte..hahaNu stiu cat imi este de foame dar pofta imi este.Va invidiez pe voi cela care nu aveti pofta de mancare.Si mi se pare ca nu mai prezint nici un simptom din cele pe care le am avut inainte.Parca nici sete nu mi mai este.Mai e cineva in situatia asta?
V am pupat si bafta la slabit in continuare!
0
13-04-2009, ora 11:50
lena2009
Nu este medic/terapeut
lena2009
fetelor am luat pastila la 2zile si totul a fost normal am ajuns la 115 kg deci am slabit 20 kg in 10 saptamani
va urez succes
0
13-04-2009, ora 11:50
lena2009
Nu este medic/terapeut
lena2009
fetelor am luat pastila la 2zile si totul a fost normal am ajuns la 115 kg deci am slabit 20 kg in 10 saptamani
va urez succes
0
13-04-2009, ora 14:42
nadia.r
Nu este medic/terapeut
nadia.r
bravo lena, eu zic sa continui daca nu ai reactii adverse ti-ar face bine sa cobori sub suta, pe urma totul devine mult mai usor, succes
0
13-04-2009, ora 21:26
rosmaricristina
Nu este medic/terapeut
rosmaricristina
buna mai fetelor da are si reactii adverse numai in cazul in care nu se administreaza corespunzator, cum ar fi :daca esti consumator de cafea ar fi mai bn sa nu exagerezi se poate doar una pe zi
nu mai multe (daca ai cu inima adica :hipertensiune, hipotensiune
tahicardie etc ;sau cu rinichi;cine are diabet;)pot sa ia doar una la 3 sau chiar 2 zile pt ca nu are o doza asa mare cum ar fi administrata in fiecare zi.daca nu iti este somn e pt ca elimininduti toxinele din organism el finduti mai sanatos bineneteles iti reincarca bateriile pt catoxinele iti obosesc organismul
.iar ca daca ai scaunul sub forma de diaree nu e asa e pt ca iti elimina acele toxine
si de aceea are si un miros mai intepator.nu lucreaza pe nervul (de la creier-adik acela care iti starneste sau opreste pofta de a minca)deci dak vreti sa incercati faceti cum zic :luati pt inceputo cps pt ca se da si la buc inainte de ase lua trebuie sa maninci foarte fff bine nu se niciodata pe stomacul gol e cea mai mare greseala si incercati sa o luati pina la ora 10:30 iar poti sa mananci tot ce iti doresti
nu trebuie sa tineti regim
facetiva toate poftele cu toate ca nu o sa aveti aceelasi apetit ca si inainte
de a lua capsula.cosumati ffff foarte multa apa plata nu sucuri (gazoase sau naturale)provoaca acid si dureri stomacale.va zic cu toata increderea si eu am luat e ok dar tre sa respecti acele criteri
daca aveti ceva intrebari ma gasiti pe rosmaricristina e id meu.va raspund cu tot dragul va pup si fiti mai increzatoare pe voi insiva si optimiste.pa pa
0
13-04-2009, ora 21:32
rosmaricristina
Nu este medic/terapeut
rosmaricristina
a era sa uit sa va zic ae o diferenta imensa intre super slim si capsula de slabit stiu deoarece o vand zilnic la zeci de oameni asta e deci daca aveti inytrebari va astept stiu ce zic pa ca sunt farmacista.pa pa aveti incredere in voi.
0
13-04-2009, ora 22:42
Oana26
Nu este medic/terapeut
Oana26
Felicitari lena2009 !!! Ma bucur pt tine, tine-o tot asa ! Pupici !
0
13-04-2009, ora 23:33
lena2009
Nu este medic/terapeut
lena2009
fetelor va multumesc si va urez succes si voua
0
14-04-2009, ora 09:26
anaemona
Nu este medic/terapeut
anaemona
Revin cu informatii. Astazi am fix o luna de cand iau Superslim. Am slabit 7 kg fara sa tin niciun fel de dieta, am mancat tot ce am vrut, insa nu la fel de mult ca inainte, pentru ca nu mai pot :), am baut foarte multa apa, nu am avut efecte secundare grave. Ma declar multumita si intentionez sa mai iau in fiecare zi inca 2 saptamani si apoi sa iau cate o pastila la 3 zile. Mult succes tuturor!
0
14-04-2009, ora 10:22
miriam09
Nu este medic/terapeut
miriam09
buna ziua tuturor. Vreau sa fiu si eu printre voi mentionand faptul ca timp de aproape 6 luni ma lupt cu mine insumi daca sa iau sau nu aceasta pastila minune. Sincera sa fiu am fost ingrozita de ce afirmatii se fac de reactiile ce le poti avea.chiar nu mai stiam ce sa fac dar totusi mi-am zis sa incerc. Am mers la plafar am cumparat doar o folie, deoarece nu stiam cum va reactiona organismul meu si am inceput sa iau pastiluta magica de ieri.Dragii si dragele mele eu nu am absolut nimic din ce se mentioneaza aici nu tu gura uscata, dureri de cap, ameteli s.a.m.d nimic...doar ca am avut putin mai agitat somnul de aseara si intr-adevar ieri m-am simtit satula nu aveam pofta de nimic dar am mancat fortat niste fructe si putina supa. Tin sa mentionez ca am 31 ani 1.79m si m-am cantarit ieri la farmacie aveam 88.6 kg. Am sa va tin la curent cu starile mele sper sa fie totul in regula pana la sfarsit si sa nu am reactii ciudate asa cum au unii dintre voi. Imi doresc din tot sufletul sa scap de kg astea in plus adica 15kg oare voi reusi voi ce ziceti?
Adaugă un comentariu / răspuns
2533 comentarii 1 2 ..... 484950 ..... 84 85 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.