capsula de slabit - mit, realitate sau experiente pe oameni

2533 comentarii 1 2 345 ..... 84 85 Înainte ›
0
29-09-2008, ora 00:00
a. carlos
Nu este medic/terapeut
a. carlos
buna, fetelor
va sugerez sa cititi pe aceeasi tema a capsulelor de slabit si comentariile de la forum.romedic.ro/prod/pastile_pentru_slabit_011710.html
sint pro si contra acestor capsule, depinde de organism si de numarul kg de dat jos
0
30-09-2008, ora 00:00
adryana_coryna
Nu este medic/terapeut
adryana_coryna
Buna fetelor!Gata m-am hotarat si mi-am cumparat capsula de slabit.de maine jos cu kilogramele in plus:)))).sper k totul sa fie ok si sa nu am nici o reactie neplacuta.Apropo fetelor care sunteti din bucuresti...am gasit pastila in farmacia din magazinul real din berceni la pretul de 95 ron.de la aceeasi farmacie a luat si sefa mea si a slabit 3 kg in 5 zile si nu a avut aproape nici o reactie.Promit sa va tin la curent:*:*:*:*Sporrrr la slabitttttttt.
0
30-09-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
buna fetelor! eu am baut o singura data ceai verde si nu dormit doua nopti. asa ca ce sa fac? sa renunt la capsula de slabit la care de bine de rau am insomnii din cand in cand? sunt sotie si mama iar pana acum aceasta capsula nu mi-a afectat in nici un fel activitatea zilnica. am anumite reactii negative, dar suportabile!!! in schimbul acestor efecte eu am slabit in 11 zile 4 kg. eu sunt multumita deoarece am mancat ce am dorit. aceasta capsula mi-a taiat pur si simplu pofta de paine, fainoase, suc chiar si de apa minerala. acum eu nu mai pot bea decat apa plata. eu zic ca e bine. in schimb am avut ieri pofta de prajiturele si am mancat. si nu pot spune ca e prima oara cand mananc in ultima perioada. fiecare cu organismul sau. mama i-a aceste pastile si are o durere la ceafa, durere pe care eu nu o am cu toate ca avem metabolismul asemanator. cui nu ii plac aceste pastile sa nu le mai ia si sa nu faca reclama nu sa se dea in spectacol spunand ca vrea "sa le interzica". draga mariamagda, daca organismul tau nu a reactionat bine la acest produs nu trebuie sa il iau nici eu care am rezultate vizibile in timp asa scurt? daca fiica mea este alergica la ampicilina injectabila, trebuie ca acest antibiotic retras de la comercializare??? intradevar slabitul prin dieta si sport este mult mai sanatos dar la mine este o mostenire genetica. bunica, mama si eu avem probleme cu greutatea. cand eram mica nu eram foarte plinuta dar in timpul sarcinii am pus 23 kg!! sport nu pot face, am astm asa ca spune-mi tu mie cum pot slabi prin dieta tinand cont ca am in permanenta dulciuri in casa pentru fetita si prieteni??? succes la toate fetele si spor la slabit!!! pupici
0
30-09-2008, ora 00:00
Kosta
Nu este medic/terapeut
Kosta
Hello again...

Tin sa va anunt ca pe langa fetele care citesc acest forum... sunt si baieti care citesc si unii care mai si scriu (eu de exemplu)... :)

De fiecare data cand citesc mesajele voastre ma simt total ignorat dat fiind faptul ca formula de adresare de inceput este "Buna fetelor" :)... (glumesc).

Scriu dinou... dupa aproape 20 de pastile :)... si cam la 7 kg in minus. Ce e drept nu e nevoie de mai mult la mine, dar vreau sa le iau pana termin toata luna :)

Cum ziceati si voi mai sus, se vede foarte mult la cm. Lucrand in domeniul bancar, sunt nevoit sa port costume la birou.
Va trebui sa imi schimb/modific mai toata garderoba. Nu mai am o pereche de pantaloni care sa imi stea cat de cat ok. Toti imi fac cute la brau de cat strang cureaua sa nu imi cada de pe mine :) Stau pe mine ca pe gard. Saptamana trecuta am mers cu pullovere pe mine sa nu se vada pantalonii incretiti sub curea.
Imi cumparasem mai demult un costum de la Zara si am preferat sa ii iau stramti sa ma motiveze in a da jos kg dar i-am dus la un moment dat la croitor pt a da drumul la rezerva de la spate cat sa pot intra in ei si sa imi intre jumatate de mana in buzunar :).
Acum... pantalonii respectivi flutura in vant si daca scot cureaua imi cad de pe mine fara sa ii deschid la brau.

Ca si reactii ciudate, tin sa va zic ca nu ma mai simt ametit, mi-au ramas insomniile ce e drept dar fara efect de oboseala. Setea inca o am mai tot timpul, iar de 2 zile am inceput sa am diferite pofte. Spre exemplu am mankat un mic baton de ciocolata (dat fiind faptul ca inainte nu prea eram fan... chiar deloc).

Am observat ca nu este tocmai o combinatie reusita pastila / alcool :). Am iesit de ziua unui prieten si am baut "ceva"... dar fiecare pahar de alcool era sustinut de sticla de apa :) (alcoolul dezhidrateaza). Problema la toata chestia asta e ca nu am reusit sa ma imbat mai deloc si ca am facut toata noaptea ture la toaleta la care trebuia sa stau mai bine de 10 minute sa imi astept randul :)))...

Nu incerc sa incurajez pe nimeni sa achizitioneze pastilele astea, dar pentru mine si pentru sefa mea au functionat... senzational. Ma uit in fiecare dimineata la ea si e total "ALTFEL"... :) si ea se plange de garderoba.

Sunt de parere ca micile stari de discomfort avute initial cand organismul incerca sa se adapteze la compusii capsulei + perioada de dezintoxicare a organismului au meritat total.

Cam atat. Sper ca nu v-am plictisit. Voi reveni in ultima zi de pastile.

Ciao, spor la kile in minus...
0
30-09-2008, ora 00:00
iulia_s21
Nu este medic/terapeut
iulia_s21
Salutare tuturor!
Ma numesc Iulia, sunt din Arad si am aflat de Capsula de slabit de la AR PHARM de la o prietena. Ea nu avea nevoie sa slabeasca fiindca arata bine, insa are la randul ei o prietena care a slabit foarte mult in cateva luni (nu stiu exact cate kg). Am ajuns la a 16-a zi de administrare a acestei capsule si am ajuns sa citesc posturile voastre fiindca o alta prietena de-a mea a auzit cum ca ar contine amfetamine. Parerea mea este ca si daca ar fi adevarat acest lucru, cantitatea de amfetamina nu este suficient de mare pentru a fi nevoie de prescriptie medicala sau ca sa provoace niste reactii extreme la un organism sanatos. Totul depinde de starea de sanatate a fiecaruia si de felul in care se respecta indicatiile de pe prospect. Eu am luat de exemplu o singura pastila pe stomacul gol (deoarece este recomandat sa se administreze la aceeasi ora) si nu am avut alte simptome decat cele pe care le stiam deja. Adevarul este ca eu am fost ca si "drogata" doar in prima zi de administrare, in rest nu stiu cat pot sa fiu de obiectiva fiindca eu sunt o mare consumatoare de apa de cativa ani si nici cu dormitul n-am dus-o bine cu mult inainte de a incepe "tratamentul". Intr-adevar gura mea este excesiv de uscata (o chestie pe care n-am patit-o inainte de a lua capsula), inima imi bate parca mai cu putere, iar in aceasta noapte am dormit aproximativ o ora (de la 6 la 7 dimineata) dar fara sa resimt vreo oboseala. Am slabit putin la cantar, insa, la fel ca majoritatea persoanelor de pe aici, am observat ca au inceput sa intre pe mine haine pe care nu le-am purtat de ceva vreme. Cel mai important lucru e sa fim sinceri cu noi insine: atata vreme cat o capsula sau orice alta forma de medicament nu creste in pom sau pe o planta nu are cum sa fie 100% naturala. Ca in orice situatie exista pareri pro si contra...cel mai sigur lucru ar fi sa se faca analize inainte de a incepe un astfel de tratament sau daca se observa niste reactii iesite din comun sa se opreasca imediat administrarea. Mie mi-a fost frica atunci cand am luat prima pastila fiindca toti cei care au luat mi-au zis sa am foarte mare grija ca o sa cad de pe picioare, ca o sa-mi fie greata si bla, bla...o sa va spun inca o data ca in afara de acea stare de semi-euforie n-am patit mai nimic. De a doua zi acel efect a scazut treptat pana cand a disparut. Cred ca de fapt organismul meu se obisnuia cu medicamentul. Cunosc o alta persoana care s-a "plans" de capsula, dar vreau sa va spun ca a luat prima oara 6 capsule si a slabit 2 kg cu foarte putine simptome. De curand s-a reapucat deoarece a fost foarte multumita de rezultate si de faptul ca dupa ce le-a lasat, in situatia in care acea persoana mananca strict junk food, a luat un singur kg. In ultimele trei zile a luat capsula pe stomacul gol si i s-a facut tot mai rau (culmea e ca tot ea era nedumerita!). Ieri a fost prima zi in care s-a lasat din nou de ele si toata ziua a mancat numai o jumate de tableta de ciocolata (cam atat despre o dieta sanatoasa) si nu a "simtit nevoia" sa se reapuce sa le ia. Persoanele care se stiu ca sufera de diverse afectiuni cardiace nu ar trebui sa ia niciun fel de pastile de slabit...niciodata. Pe de alta parte cei care se stiu sanatosi si vor sa ia aceste pastile trebuie neaparat sa manance inainte de administrare sau daca au luat capsula sa manance imediat dupa, asta pe langa faptul ca in fiecare zi capsula trebuie luata la aceeasi ora si nu mai tarziu de ora 12 (asta nu stiu daca apare pe prospectul lor) si ca apa trebuie consumata din belsug (adica cel putin 2l pe zi). Sunt de parere ca fiecare persoana care se decide sa ia aceste pastile trebuie sa observe reactiile organismului propriu. Sunt convinsa ca si in domeniul medical parerile sunt impartite (cunosc o farmacista care le-a luat). Asa cum exista alergia dezvoltata de unele persoane la antibiotice, asa este posibil ca aceste capsule sa aiba fel de fel de reactii de la om la om.
0
30-09-2008, ora 00:00
blue_poppy
Nu este medic/terapeut
blue_poppy
salut la toata lumea. Eu am luat aproape 2 cutii. Prima cutie am luat-o in fiecare zi si intr-adevar in primele 2-3 sapt am avut si eu cam aceleasi simptome ca si voi. Dupa prima luna am inceput sa iau la doua zile dar de ceva timp aproape ca nu mai iau. Cand si cand ma mai trezesc sa iau una, probabil cand ma simt labila psihic :). In exact 10 saptamani (care s-au implinit azi) am slabit 17 kg. Mananc orice am chef, dar, asa cum zic prietenii mei, imi bat joc de mancare. Adica mananc foarte putin, comparativ cu trecutul. In special mananc mult dimineata (adica inclusiv mancarica sau ciorba) Mai vreau sa slabesc 7 kg si sunt convinsa ca voi reusi. Pastila am sa o mai iau doar din cand in cand, in functie de evolutie. Sa speram ca toate/toti vom ajunge la greutatea visata.
0
30-09-2008, ora 00:00
nicoasmed
Nu este medic/terapeut
nicoasmed
buna
Am tot citi parerile tuturor despre aceasta capsula de slabit.Am 3saptamani de cand iau, am slabit 6, 5kg.recunosc ca in prima saptamana mi-a fost mai greu din cauza reactiilor adverse, dar acum mi-e fff bine, ba mai mult inainte sa incep aceasta cura faceam destul de des extrasistole.n-am mai facut de cand iau capsula.Nu am avut nici o zi in care sa nu mananc nimic, mi se face foame doar ca nu pot sa mananc prea mult.Ceea ce ma mira pe mine este faptul ca nu am vergeturi.ma asteptam sa raman cu vergeturi.
Va doresc sanatate si nu mai cititi articolele contra.ALEA NE IMBOLNAVESC
0
30-09-2008, ora 00:00
lavy_18
Nu este medic/terapeut
lavy_18
salutare fetelor, din nou!!!sunt disperata, d 2 zile kut capsula de slabit in farmacii si nu o gasesc, la noi in constanta e CRIZA!!!ajutati-ma kre stiti cum sa comand on line, un site, o adresa cva.3 ore am pierdut azi luand toate farmaciile la rand si nimic!eu luam km d 2 sapt dadusem jos in jur de 4kg si as mai fi vrut makr ink 2 sapt apoi doar pt intretinere!!!-* spor la slabit va doresc la toate!!!




(*modificat de administrator)
0
30-09-2008, ora 00:00
bogdanim
Nu este medic/terapeut
bogdanim
buna, din ce am vazut se pare ca sunt aici doar doamne si domnisoare. Da si unii barbati sunt preocupati de slabit, eu am incercat cu youthfull island - adus de niste prieteni din China, si intradevar am slabit in 3 sapt. 4 kg. Aveam energie, lipsa de apetit. dar am contractat o viroza, si am fost tintuit la pat 7 saptamani, plus simptome de accelerare a pulsului, probleme cu tensiunea si si VSH marit, si sunt convins 100% ca aceste efecte sunt de la aceste pastile. Eu nu am avut nicio data probleme cu inima sau circulatia, duceam o viata activa (ma duceam la cursuri de dans latin 4-5 zile pe sapt.), in plus mai am o prietena care a luat si ea pastilele acestea si a fost racita foarte rau 3 sapt. Mie de obiecei imi trece raceala doar cu lamaie, miere si somn in 3 zile. In plus Am pus kg. la loc in 6 luni. Dara asta nu inseamna ca m-am potolit, doresc sa incerc si Capsula de slabit. Cineva spunea ca trebuie sa ai 3 -4 mese pe zi. Pai daca eu mananc 3 mese pe zi ajung la 105 kg in 3 luni. Nu, din pacate eu nu pot manca mai mult de o masa pe zi (nici aceasta foarte consistenta) fara sa ma ingras, si mai fac si miscare, e drept nu ma mai duc la dans deocamdata, dar ma duc la baschet o data/sapt. Acum am 94 kg. la 188cm, si vreau sa ajung la 86kg - care stiu ca e greutatea mea normala. Ce este ciudat, ca acum 4 ani am slabit cu herbalife pana la 82 kg. si ma simteam excelent -faceam si tenis de camp, de 2 ori pe sapt., acum am luat iar herbalife si nu am mai slabit deloc. Foarte ciudat. Pastilile de la Forever -garcinia si ce mai au ei, iarasi nu si-au facut nici un efect... se pare ca e din ce in ce mai greu sa slabesc. Oricum nu am renuntat.
0
30-09-2008, ora 00:00
blue_poppy
Nu este medic/terapeut
blue_poppy
lavy...ai incercat la plafar? aici in Bucuresti am vazut pana si la un plafar din piata. daca nu gasesti nici in plafar o sa incerc sa te ajut eu de aici
0
30-09-2008, ora 00:00
monimar22
Nu este medic/terapeut
monimar22
Lavy, nu prea ai sanse sa gasesti capsula in Ct pana joi - vineri. Iti spun pt ca am vb cu distribuitorul de pe ct, de la care am cumparat eu, si m-a asigurat ca pana vineri vor fi in CT.
0
30-09-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
lavy, intra pe google si tasteaza "capsula de slabit". o sa gasesti diversi distribuitori care iti livreaza prin posta pastilele gratuit. eu asa am facut. in galati, de unde sunt eu, se gaseste la farmacii dar cu pretul 100- 100 si ceva de lei. prin comanda am platit pe cutie doar 80 lei!!! vin prin mandat si nu trebuie sa platesti taxe de transport. de cand dai tel pana vin acasa dureaza 3-4 zile depinde de unde este distribuitorul. sper sa ai noroc!
p.s.: eu tot pe google am gasit si acest forum :))
0
30-09-2008, ora 00:00
lavy_18
Nu este medic/terapeut
lavy_18
am mai kutat si dupa masa knd l-am luat p baiat d la gradi dar tot nu am gasit!intr-adevar alina, toti mi-au spus k vineri dar e bine sa nu iau atatea zile?am intrat p gogle dar nu reusesc sa comand, site-urile respective ma pun sa-mi creez conturi la ei k sa ma logez k mai apoi sa comand si nici makr asa nu am reusit sa duc o comanda pana la capat!o sa mai incerc mai tarziu, am vrut sa intru sa va multumesc pt rasp!dak ai putea sa ma ajuti blue poppy ar fi bine dar in kt timp mi-ar ajunge?tot in jur d vineri si nu are rost, o iau d aici, ms oricum!intru dupa 10 aici p site, poate esti si mai vb!scz pt greselile d exprimare dar snt p fuga!
0
30-09-2008, ora 00:00
crazyalexa
Nu este medic/terapeut
crazyalexa
buna !!!!! sunt la a 8 capsula si am slabit 4 kg si sunt hapyy:D
0
01-10-2008, ora 00:00
babylove
Nu este medic/terapeut
babylove
mai lavy unde stai tu in constanta ? pai in km 4-5 la piata si in km 5 pe strada panduruli sunt pline plafarele de capsula asta de slabit iar tu zici ca nu se gaseste ? pretul lor e undeva la 85 -95 ron
0
01-10-2008, ora 00:00
mikutza_aly
Nu este medic/terapeut
mikutza_aly
Buna la toata lumea... din nou :)
Ma bucur sa vad mesaje incurajatoare de la voi pt ca luni (la lucru)... toate colegele si pana si doctorita imi spuneau sa renunt la capsula.Mentionez ca nu e doctorita mea personala. e colega mea de lucru sa spunem pt ca eu sunt secretara la un cabinet de fizioterapie.Asa. m-a luat foarte tare la rost ca... a auzit de la colege ca iau aceasta capsula si sa fac bine sa ma opresc pt ca a vb cu o colega de a ei care spunea ca pastila contine substante care pot fi mortale... bla..bla bla.. si etc.La randul lor colegele miau spus ca sunt f palida la fata si mai bine sa ma opresc pana nu e prea tarziu.
Intradevar eram palida la fata si asta pt ca nu dormisem aproape toata noaptea(a fost prima noapte de insomnie dupa 11 pastile luate).Mi sa facut putin frica recunosc dar... tot nu mam oprit.Luni seara am dormit ceva mai bine dar tot mam trezit pe la doua si nu am mai adormit pana pe la 4.Aseara in schimb am dormit foarte bine toata noaptea si mam trezit o data sa merg la baie dar am adormit destul de repede dupaia.Acum ma simt iarasi bine si ma bucur ca nu mam oprit.Sper sa nu mai am parte de nopti nedormite dar eu zic ca merita efortul de a pierde 2, 3 nopti ca sa ajungi la greutatea pe care o doresti.eu una nu voi renunta la ele pana nu mai pierd vreo 8 kg decat in cazul in care chiar nu ma voi mai putea tine pe picioare. sunt nebuna dar...asta e.Ma gandesc ca organismul meu incearca doar sa se acomodeze cu schimbarile si ca vor trece efectele astea si se pare ca functioneaza... :)... cel putin la mine.
Mai vb... :)
0
01-10-2008, ora 00:00
adryana_coryna
Nu este medic/terapeut
adryana_coryna
Buna tuturor!
Astazi sunt la a doua pastila si nu m-am cantarit pt ca, consider ca e mult prea devreme...de reactii ce pot sa spun.pana acum nici una...ba chiar am adormit mai devreme aseara:).sper sa fie ok si sa nu am nici o reactie.Voi ce mancati?cata apa beti pe zi?cat a-ti slabit cel mai mult(pentru cei care au luat mai mult de 20 de pastile)?In medie cam cat ar trebui sa d-ai jos in prima saptamana?Stiu ca am pus cam multe intrebari...dar doar de aici pot primi raspunsuri:):)
Va multumesc!
0
01-10-2008, ora 00:00
blue_poppy
Nu este medic/terapeut
blue_poppy
adryana.am slabit in prima saptamana cam 3.5 kg. In prima luna, luand pastila in fiecare zi, am slabit 7.5 kg. In cea de a doua luna, luand pastila din doua in doua zile, am slabit 5 kg. De doua saptamani am luat cred ca doar vreo 3 pastile si am slabit alte 3 kg. deci in total vreo 16 kg in 10 saptamani. Dar cred ca fiecare reactioneaza altfel. Nu poti lua ca etalon cum mi-a fost mie. Oricum mult succes
0
01-10-2008, ora 00:00
lavy_18
Nu este medic/terapeut
lavy_18
draga baby love, stau in cta in zona capitol si incepand d acolo si pana la delfinariu, tomis 3, dacia, trokdero, casa d cultura, soveja pana la pod la butelii am intrebat din farmacie in farmacie si nimic, acelasi rasp primeam, resp k d vineri l voi gasi p piata.aaa...si nu numai farmacii ci si plafare, ce-i drept in km 5 si 4-5 unde spui nu am ajuns dar o sa trec maine dim knd mrg ktre lazu sa vad, poate am noroc!tin sa va spun k chiar intr-o farmacie, farmacista ma luat la rost, k dc l iau k nu snt bune, imi fac rau singura cu mana mea si k ar fi blokte la vama k e mare skndal p tema lor si k s-ar putea sa l interzik!! sper sa nu fie asa pt k la mine au dat rezultate si nici chiar asa rau nu mi-a fost, chiar in ultimele zile skpasem d simptome si imi mai revenise pofta d mankre.va intrebasem mai sus dak e rau k am facut pauza asta d 4 zile, stie vreuna din voi?
0
01-10-2008, ora 00:00
madalina_20
Nu este medic/terapeut
madalina_20
Buna fetelor. Am citit cu mare interes tot ce s-a scris aici pentru ca si eu am inceput sa iau, , capsula de slabir" de 2 zile. Mama mea are 2 luni de cand o ia, si in prima saptamana i-a fost ff rau dar asta din cauza ca nu manca. Sigur de asta majoritatea fetelor au avut reactii adverse asa urate pentru ca daca nu mancam, nu traim asta e clar, organismul are nevoie de mancare nu poate trai doar cu apa. Eu ma simt bine de la ea doar ca am insomnii, dar asta nu-i o problema mare, presupun k vor disparea. Eu nu vreau sa slabesc foarte mult, apoximativ 6 kg sunt de ajuns si nu-mi doresc sa le dau jos din prima saptamana ptr ca asa cum se duc se pun si inapoi, sunt multumita daca voi slabi 1-2 kg pe sapt. Sfatul meu pentru cele care iau pastilele si pentru cele care le vor lua > MANCATI ! si beti multa apa. Spor la slabit, tinem legatura
0
01-10-2008, ora 00:00
sonia!
Nu este medic/terapeut
sonia!
buna fetelor (si baietilor din clubul minoritar). am 1, 77m si 70kg. de aproape 5 ani incerc sa slabesc. aveam 80kg. si slabesc, lent, cu efect de yo-yo.nu-mi place. vreu sa incerc si eu cu "capsula de slabit". daca este cineva care nu era nici obez dar totusi vroia sa mai slabeasca...si a testat cu pastilele astea, imi ziceti si mie, va rog, daca au efect. stiu ca la persoanele mai grase au efect mai bun metodele astea. fac si sport, mananc sanatos, beau multa apa si ceai/ zi.si totusi nu slabesc foarte mult. am un metabolism mai ciudat (l-am dereglat acum 4 ani cu o operatie, si dupa perfuziile alea m-am ingrasat aproape 20 kg!!!, faceam inot mult si handbal si tenis :))...pentru operatie m-am lasat brusc de toate.si m-a dat peste cap) . nu mi-e teama nici de simptomele despre care se vorbeste.nu-mi fac alte probleme.doar sa stiu daca vor avea un efect sau nu prea.vreau sa slabesc 8-10kg. multumesc :)
0
01-10-2008, ora 00:00
babylove
Nu este medic/terapeut
babylove
lavi_18 nu cred ca e vreo prb ca nu le-ai luat 4 zile. eu am incercat aceste capsule dar gnion mie mi-au facut tare rau. asta e. pot isa sa iti spun ca eu am vazut pastilele chiar acum 2 zile. ca sa iti spun mai exact daca ajungi in km4-5 le gasesti la plafarul de la complex(fostele tarabe) sau in km 5 la o droghrie ( exact asa scrie) pe strada pandurului. eu nu le-am vazut la farmacie cei drept. spor la slabit in continuare dar ai grija si la sanatate
0
02-10-2008, ora 00:00
patricia kass
Nu este medic/terapeut
patricia kass
eu iau capsula de slăbit de două zile, ieri am avut dureri groaznice de cap, sete iar azi diaree, în rest, nimic. Senzaţia de foame a dispărut, şi ieri şi azi am mâncat f puţin şi fără poftă. De dormit am dormit f bine. Vreau să vă spun că această capsulă mi-a fost recomandată de către o doamnă farmacistă care mi-a spus că aceste reacţii dispar după câteva zile.acum aştept. Eu am încercat tot ce se poate, toate tipurile de regim, am luat regenon, lindaxa, etc. dar nu au dat rezultate spectaculoase. Farmacista care mi le-a recomandat a slăbit într-o lună 5 Kg cu ele.
0
02-10-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
buna patricia. diaree??? esti prima pe care o aud ca a avut reactia asta. nu cumva este de la alceva? conteaza mult organismul TAU, nu sl farmacistei. eu am dat de exemplu 6 kg in 15 zile. tu poti da mai mult jos decat mine sau dimpotriva corpul tau sa nu reactioneze la produs si sa nu dai jos deloc. mult succes!
0
02-10-2008, ora 00:00
babylove
Nu este medic/terapeut
babylove
buna alina. vreau sa iti spun ca eu am luat 6 zile aceste capsule si am luat in acelasi timp si calciu iar cu toate astea am facut o cadere de calciu de la ele de toata frumusetea. imi cade parul groaznic, mi-am cam distrus ficatul, inca am lipsa de aer si da am avut diaree toate 6 zilele. deci se poate sa aiba si patricia. fiecare organism reactioneaza altfel. sfatul meu pt patricia e sa nu le mai continue, se pare ca reactioneaza la fel ca mine. spor la slabit in continuare dar aveti grija la sanatate
0
03-10-2008, ora 00:00
rici
Nu este medic/terapeut
rici
buna fetelor eu am nascut acu 6ani iar in timpul sarcinii m am ingrasat cu 25 kg avind in vedere faptul ca am1, 58 cm era foarteee mult surplus de 6 ani incerc sa mi revin acum am61kg snt convinsa ca m am dereglat si pe baza hormonala caci la 3 ani dupa nastere eu m-ai aveam lapte adica as fi putut sa alaptez inca am incercat toate medicamentele folosite in scopul opririi secretiei latate dar fara rezultat din contra toate reactiile adverse ce erau in prospect le-am avut in cele din urma am scapat datorita acupuncturii apoi m-am apucat de ocura de detoxifiere cu elixir din fructe de soc am tinut regim fara carne fara zahar fara e=uri si in primele zile ale curei am avut aceleasi simptome ca si voi e adevarat ca fara insomnii si fara stare de sete permanenta in primele zile eram slabita mai ca n ma lesinat simteam cami iese inima de la loc si o zi chiar am stat in pat d apoi incet miam revenit am salabitin 3luni 8kg dar am pierdut si din cm dar vizibil cu ochii.citind mesajele voastre oare nu asa va reactioneaza organismul la procesul de detoxifiere?? eu am baut atunci doar extract de soc si ce reactii am avut asa ca nu mas mira ca aceasta capsula sa dea astfel de reactii tinind cont de faptul ca este ocombinatie de mai multe plante voi ce parere aveti am sa testez si eu capsula sa vad eu cum voi reactiona.efectul curei cu soc atinut doar1 an dupa care mam ingrasat la loc la61 kg de cre nu scapin nici un fel indiferent daca maninc sau nu pierd 1-2 kg apoi revin la aceeasi greutate imi este tarte frica de reactiile adverse ce pot aparea dar cred ca am sa incerc si eu va pup pa
0
03-10-2008, ora 00:00
rici
Nu este medic/terapeut
rici
i-mi cer scuze de greselile de ortografie si de cei 1, 58 cm ai mei (adica 1m si 58 cm ) scuze mi-e somn acu este ora 01;30 va pup dulce
0
03-10-2008, ora 00:00
janinna
Nu este medic/terapeut
janinna
Buna fetelor.Interesante comentariile voastre despre capsula de slabit.Sincer m-am apucat si eu sa o iau de 2 zile oarecum din panica, dupa ce m-am lasat de fumat am luat cam 10 kg si desi am incercat si cu sport si cu mancat sanatos si putin organismul meu nu mai reactioneaza ca si cum s-a blocat.Asa cum a spus si altcineva aici pe forum o consider ca o doza de soc si astept si rezultatul.Senzatii ciudate nu prea am decat senzatia de uscaciune a gurii de dormit am dormit chiar daca nu prea profund, ce sa zic incerc sa vedem ce se intampla.Am o singura intrebare care din voi luati in aceelasi timp si anticonceptionale?Spuneti si mie e vreo problema, se intampla ceva?Va pup.
0
03-10-2008, ora 00:00
babylove
Nu este medic/terapeut
babylove
janinna din cate stiu eu direct de la distribuitorul care mi l-ea vandut in timpul tratamentului cu capsula asta nu se ia nimik altceva decat calciu si vitamine. cica alte medicamente nu se administreaza, capsula aceasta poate anula efectul anticonceptionalelor si invers. mi-a mai spus ca pe perioada menstrei sa se faca o pauza la cele care se simt rau pt ca atunci viteza sangelui e mai mare si cum aceasta capsula e puternica e posibil sa ai dureri ingrozitoare sau chiar sangerari puternice. zicea ca intreruperea capsulei pe termenul asta nu are nimik si ca slabitul se poate continua si dupa o perioada de pauza. pup. spor la slabit. ma bucur ca unora dintre voi va merge bine. o zi buna tuturor
0
03-10-2008, ora 00:00
janinna
Nu este medic/terapeut
janinna
Mersi de rasp. babylove dar m-a cam bulversat.deci trebuie sa fiu f atenta.Sti si cumva cam cu cat scade eficienta lor cu aprox. evident?pup o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns
2533 comentarii 1 2 345 ..... 84 85 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.