capsula de slabit - mit, realitate sau experiente pe oameni

2533 comentarii 1 2 34 ..... 84 85 Înainte ›
0
24-09-2008, ora 00:00
alinutzzaaa
Nu este medic/terapeut
alinutzzaaa
Dozele de amfetamine crescute de peste 20 miligrame pot determina la persoane, care nu sunt obişnuite cu efectul substanţelor, fenomene adverse deosebit de neplăcute ce umbresc acţiunea stimulatoare: palpitaţii, uscăciunea gurii, dureri de cap, greaţă cu vărsături, nelinişte şi insomnie chinuitoare, cresterea tensiunii arteriale, intensificarea ritmului cardiac si a frecventei respiratorii, dilatarea pupilelor, caderea parului.majoritatea simptomelor au avut loc la majoritatea dintre noi...eu am luat capsula timp de 8 zile pana am dat de acest forum...acum vreau sa le intrerup...dar am inteles ca nu se poate face brusc
si am inceput sa o iau la 2 zile apoi la 3.sper sa fie bine...prima zi in care nu am luat capsula...m'am simtit rau...era ca si cum ii simteam nevoia...va las pe voi sa trageti concluzii...daca contine sau nu amfetamina.eu am avut unele efecte adverse.bufeuri de caldura, transpiratii, senzatie de sete de am zis ca mor fara apa, ameteli, insomnie nu mai zic...acum 3 seri am adormit la 7 dimineata.dar totusi am slabit de la ele.de la acel nod in gat...dupa ce mancati, nu aveti o stare de greata si de rau???
0
24-09-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
neata fetelor!!! voi nu aveti impresia ca luand pastile chiar si atunci cand nu slabesti in kg(cantarul arata la fel) te micsorezi in dimensiuni??? eu am slabit doar 2, 5 kg in 6 zile in schimb arat mult mai bine. si nu spun numai eu asta ci si cunoscutii. la mine a mai aparut un fel de efect al acestor capsule. ma doare cand slabesc. a doua zi dupa ce am luat pastile ma durea foarte tare sub coaste, durere ce a durat aproape 2 zile. dupa aceste 2 zile talia mea era vizibil mai mica (cel putin 3-4 cm). de aseara am o durere intensa in zona spatelui spre bazin, zona in care recunosc am un mare depozit de grasime. acum vreau sa astept sa vad daca intradevar dau cm jos si din aceasta regiune. mai pateste cineva ca mine???
0
24-09-2008, ora 00:00
lavy_18
Nu este medic/terapeut
lavy_18
buna seara din nou!ai dreptate alina si mie mi s intampla acelasi lucru, am fost surprinsa knd de dim.knd kutam prin sifonier hainele de munk, am vazut o pereche de blugi p kre nu ii mai pusesem de mult k nu imi veneau si am zis sa incerc sa-i imbrac, surpriza, mi-au vnit bine!referitor la durerile de kre spui, mie nu mi s intampla, in schimb de vreo 2 zile nu mai am acea senzatie d uskciune a gurii, nici ameteli nu mai am si imi km revine pofta de mankre, kre in primele zile lipsea cu desavarsire, lucru c ma bucura nespus!!!ce-i drept nu pot mank prea mult dar as fi vrut sa-mi persiste aceea senzatie, acum voi vedea c va mai fi p parcurs, d kntarit nu m-am mai kntarit, astept sa s fak 2 sapt sa vad exact kte kg am pierdut.azi am luat a 8 capsula si deja la a 5 dadusem jos 3 kg snt curioasa peste vreo ink 6 zile kt o sa kntaresc.bafta mai departe si tinem legatura aici!
0
24-09-2008, ora 00:00
crazyalexa
Nu este medic/terapeut
crazyalexa
buna sunt la a 3 capsula si acum ma simt bine ba chiar simt ca am slabit si este vizibil, voi nu vi se face pielea de gaina? daca vi se face inseamna ca se topesc grasimile din corp, mi-a zis farmacista de la care am luat, eu cred ca o sa dea rezultate bune. bafta la kg in minussss
0
24-09-2008, ora 00:00
crazyalexa
Nu este medic/terapeut
crazyalexa
alinacraciun :la orice dieta si pastile de slabit prima oara slabesti in cm si dupa aceea in kg am simtito pe pielea mea, in kg dadeam foarte putin dar in cm mult
0
25-09-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
buna fetelor!!! aseara am mai constatat ceva: ieri dimineata aveam 78, 5 kg iar aseara aveam 80, 5!!! si nu pot spune ca am mancat. mai mult apa :)). astazi dimineata aveam iar 78, 5. cum se poate? mi-am luat greutatea la acelasi cantar! hai sa spunem ca "am pus" ieri in stomac 2 kg de mancare si lichide dar cum au disparut ele peste noapte tinand cont ca nu am fost la toaleta si nici transpirata nu m-am trezit???
0
26-09-2008, ora 00:00
adryana_coryna
Nu este medic/terapeut
adryana_coryna
Buna fetelor!Numele meu este Adriana si sunt noua pe aici:).As dori sa va spun k am auzit de capsula de slabit de abia luni:), si asta doar pt ca sefa mea (55 ani)s-a apucat sa i-a...bun...m-a rugat sa ma uit pe internet si sa citesc tot despre aceasta capsula.am citit toate discutiile de pe acest forum si o intreb in fiecare zi de reactiile adverse.Se pare k ea nu prea are, doar insomnii.defapt ideea era k m-ar tenta si pe mine pt k si eu k si voi am probleme cu greutatea.adik am 1, 68 si vreo 70 de kg insa lamuriti-ma si pe mine care e capsula de slabit cea buna, cea in cutie de metal sau ce in carton?am gasit undeva pe la un plafar(in cutie de carton), ce ziceti e ok?Cam atat am avut de spus...astept un raspuns cat mai rapid.sporrrr la slabit:)
0
26-09-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
neata adriana. eu sun la a 9-a capsula si pot spune ca la mine insomniile au disparut de vreo 2 nopti. a ramas doar o sete "ciudata". eu am cumparat capsule in cutie de carton. vad ca pana acum (o saptamana si 2 zile) am slabit 3, 5 kg insa eu am o fetita si datorita ei nu imi lipseste niciodata dulcele din casa asa ca eu in cele 9 zile am mancat si prajiturele si ciocolata, etc. nu imi este foame dar cand ii dai fetei (are doar 1 an) "intra" si la mine in gura. eu oricum sunt mult mai plinuta decat tine, aveam la 168(ca tine) si 81 kg!!! Acum am 77, 5 kg. Dar repet nu m-am abtinut de la nimic. Cand am simtit nevoia, chiar daca nu mi-a fost foame, am mancat. Eu capsulele le-am facut comanda pe internet si au venit prin mandat postal. au costat doar 80 lei cu toate ca in toate farmaciile din Galati, unde locuiesc eu, costa peste 100 lei! Succes!!!
0
26-09-2008, ora 00:00
ana2012
Nu este medic/terapeut
ana2012
Buna dimineata, am un raspuns de la o prietena care lucreaza la un laborator de farmacie pentru ca nu am reusit la niciun laborator autorizat din capitala datorita birocratiei si oricum durau testele 45 de zile. asa ca aflati si voi:
printre substante de origine vegetala mai contine :sub asemanaotoare cu bromura de butilscopalamina, clorhidrat de amfepramona, acid tartic, acid glutaminic
Toate aceste substante nu se gaseasc in cantitati exagerate dar dau aceste reacii ; uscaciunea gurii senzatie de sete excesiva schimbarea culorii mucoasei bucale, aciditate gastrica marita, reflux esofagian, , depresia SNC, insuficienta respiratorie, stari de agitatie care apar in primele 7 zile, dupa cum am obesrvat pe propria noastra piele. Observatie importanta: sa nu se asocieze cu alcool, kenoconazol, eritomicina sumatiripan, - creste concentratia plasmatica a sterotoninei. Eu am simtit mai putin aceste reactii insa sotul meu in primele 4 zile era leguma cum v-am spus acum 10 zile el a slabilt mult mai rapid decat mine 8 kg in 2 saptamani.Barbatii au un alt metabolism?sau avand o masa corporala mult mai mare sa poata da mai repede jos. avea 130kg.
Va doresc o zi cat mai minunata sa compenseze cu cu vremea de afara, privire placuta in oglinda si cat mai multe kg minus.
0
26-09-2008, ora 00:00
mikutza_aly
Nu este medic/terapeut
mikutza_aly
salutare fetele
Nu am mai scris nimik in ultimele zile pt ca am vr sa vad cum reactionez in continuare la aceste capsule.Este a 8 zi si la mine azi si dupa cate imi arata cantarul am slabit 3 kg.Reactii adeverse nu am avut si ma bucur mult.Am pus mai sus o intrebare in legatura cu iesitul la lipsa mica si mare... e mai intima dar as fi curioasa sa stiu cum reactioneaza organismul meu pt ca eu vam spus.merg la cea mica foarte des...dar la cea mare din 2 in 2 zile poate si mai rar.oare e ok?Sincer eu credeam ca o sa ies mai des dar cine stie.Ofi din cauza ca acum mananc tot mai putin?????Voi ce spuneti despre asta?
Astept raspunsurile voastre.
Spor in continuare la dat kg jos!
0
26-09-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
BUNA MIKUTZA. nu stiu daca este normal dar si eu patesc la fel acum cu toate ca in primele zile nu mergeam nici cu "lipsa mica" foarte des. nu stiu, cred ca este normal. mai vb. pa
0
26-09-2008, ora 00:00
alinacraciun
Nu este medic/terapeut
alinacraciun
p.s.: de curiozitate :) daca esti micuta de ce vrei sa mai slabesti? fara suparare
0
26-09-2008, ora 00:00
mikutza_aly
Nu este medic/terapeut
mikutza_aly
alina draga...nu sunt chiar mikuta ca am 24 de ani.. :)
Sunt mai mica de inaltime(1.50)..intelegi... si vreau sa slabesc pt ca la inaltimea pe care o am aveam 59 de kg.. si asta in urma anticonceptionalelor luate timp de 7 luni.
Tocmai am f la doctorita de fam pt un bilet de trimitere si... mam cantarit de curiozitate si acolo... imi arata 57 de kg... iar asta al meu imi arata 56... (e cantar primit cadou de la AVON cand miam cumparat o crema anticelulita)... are vreo 2 ani deja daca nu mai bine... dar si ala de la cabinet e mai vechi decat al meu.Cine stie.. probabil adevaru e undeva pe la mijloc (ma refer la kg ..intre 56-57).
Poate gasesc pe undeva un cantar electronic sa ma cantaresc... cine stie cat imi va arata si ala... :)
V-am pupat
0
26-09-2008, ora 00:00
mieunici
Nu este medic/terapeut
mieunici
Salut
M-am hotarat si eu sa incerc celebra capsula de slabit.Mereu exista pareri pro si contra..pt orice.
Sa incep cu inceputul..am luat 4 zile...apoi am facut o pauza.In acele 4 zile, fiind si cald, am transpirat f mult, sete, pofta de mancare diminuata, ceva insomnii...dar nu ma trezeam f obosita.Ma ca durea capul, si cum a spus si crazyalexa aveam pielea gaina..asa instantaneu..si niste mici frisoane sau simteam ca se ridica parul in crestetul capului.Mentionez ca simptomele au fost f suportabile.Am considerat ca e mai ok sa le intrerup si sa le iau cand se ma racoreste afara.Ei bine sunt la a 5 capsula.acum toate aceste simptome sunt diminuate..aproape nu le simt...doar azi noapte nu am prea dormit..insa altfel e ok.De mancat..mananc..mai putin.Dar..diferit de data trecuta..acum nu am senzatia aceea de greatza..si imi este foame destul de des.Atunci..in cele 4 zile...cam uitam sa mananc.
Oricum...nu le iau pe stomacul gol, mananc ceva inainte mereu.Cafea evit sa beau...se pare ca nu se intelege prea bine cu capsula.
De slabit insa...nu stiu.nu prea vad nik la cantar..si nici pe la cm, dar am rabdare.Pe mine m-a convins o cunostinta..pe care am vazut-o intr-o zi suprinzator de zvelta...si o stiam ca a incercat tot felul de diete.Ea a slabit intr-o luna jumatate cat a trebuit.undeva la 10-12 kg.
Sper sa slabesc si eu.dar nah..am mai mancat si dulciuri..nu mult...putin! Am mancat tot cu paine..dar cum am spus..mai putin.In rest sunt ok.AAAA...si mi-am facut si niste analize, ma simteam rau inainte de a lua capsula..simi-am facut imediat dupa cele 4 zile.Au iesit bine...normal.Doar ceva la urina...dar stiu cauza...nici o vina atribuita capsulei.
Insa sunt si persoane care se simt rau...asta este...sora cunostintei nu a putut sa le ia mai mult de 3 zile...s-a simtit tare rau si a renuntzat.
Sper sa fie ok..sa le pot lua in continuare si sa slabesc.
Pupici
0
26-09-2008, ora 00:00
Allexa
Nu este medic/terapeut
Allexa
Buna fetelor!
Am citit tot ce era de citit despre capsul de slabit si am lua timp de 1 saptamana, am slabit deja 4kg si mai am de gand sa iau.Nu au avut nicio reactie adversa la mine.Ma simt excelent, am tinut si dieta, vreau sa fac si putin sport.Am destul de slabit.O sa va mai scriu cum am evoluat.
0
27-09-2008, ora 00:00
mariamagda
Nu este medic/terapeut
mariamagda
Buna fetelor,
Am citit comentariile voastre si va multumesc pentru ca m-ati ajutat sa iau decizia de a renunta la capsula de slabit inainte de a fi prea tarziu (sper). Eu iau pastila de 3 zile (azi am luat una, din pacate inainte de a citi aceste comentarii) si deja nu ma simt bine - senzatie de apasare in ceafa si de gheara in gat, frisoane, migrene, insomnie si palpitatii (nici eu nu am probleme cardiace). Am cautat pe net ingredientele inscrise pe prospect si nimic din ce contine nu ar trebui sa dea astfel de reactii.
Pacat ca nu am gasit comentariile voastre mai devreme - deja am aruncat restul pastilelor.
Nu pot sa uit insa cinismul vanzatoarei de la plafar care mi-a recomandat aceste pastile - eu o intrebasem de un ceai de slabit "care sa nu ma bage in spital" (chiar asa m-am exprimat) si ea mi-a recomandat aceste pastile "100% naturale" cu care a slabit si colega ei 16 kg intr-o luna si jumatate. Eram cam sceptica mai ales cand am vazut si pretul, dar chiar atunci a intrat o alta clienta care auzind "reclama" le-a cumparat si ea si asa m-am decis... da-mi, Doamne, mintea de pe urma...
"Cireasa de pe tort" e ca nu am slabit nici macar 100 de grame si nici nu am prea mancat zilele astea deci... chiar ca mi-am riscat sanatatea degeaba.
Ma intreb insa cum s-ar putea proceda pentru interzicerea comercializarii acestor pastile, cu atat mai mult cu cat se pot lua la liber.
Va multumesc inca o data si va doresc sa slabiti sanatos!
Va pup
0
27-09-2008, ora 00:00
crazyalexa
Nu este medic/terapeut
crazyalexa
buna fetelor am ajuns la a 6 capsula si acum sa simt foarte bine, nu imi mai este rau, nu mai am ameteli si nici palpitatii, ete vizibil ca am slabit dar inca nu vreau sa ma cantaresc deocamdata, singurul lucru este ca mai am uscaciunea aia in gura pe care o are toata lumea dar in trest totul merge perfect si cred ca pana la a 30 pasila o sa dea niste rezultate foarte bune, succes la kg in minusss
0
27-09-2008, ora 00:00
cecilia_nalbaru
Nu este medic/terapeut
cecilia_nalbaru
buna la toata lumea am o saptamina de cind numai iau tabletele si ma simt foarte bine, pofta de mincare nu a revenit in chimd am o pofta nebuna de fructe , nu imi plac in mod special, , apropo de fructe eu le mincam si cin luam tableta si nu mai aveam senzatia de uscaciune, ajuta si iti da si senzatia se plin, dupa ce am terminat luna am mai slabit 1 gk,
-
0
27-09-2008, ora 00:00
cecilia_nalbaru
Nu este medic/terapeut
cecilia_nalbaru
tot eu, scuzati greselile de ortografie ma grabesc, gatesc, am sa mai iau o luna supa inca o saptamina va pup succes tuturor !
0
28-09-2008, ora 00:00
'elle'
Nu este medic/terapeut
'elle'
salutare..si eu tot noua sunt pe aici...tot cu capsula minune in fapt:) dupa cum vedeti si eu am insomnii..totusi e 2.30 ar tre sa dorm:)))...dar cel mai nasol lasand insomniile, gustul amar, setea...e faptul ca uneori vars...asa dintr'o data..ca si cum m-as fi invartit 20min.direct..dintr'o data ma ia...si mai am si o stare asa..nush cum sa explic...ca nu o pot numi.. de nervozitate..cred..s-ar potrivi cumva...si raman blocata pe unele chestii...sunt la a 6a pastila..nu m'am cantarit inca...eventual dupa 2 sapt...faza e ca inainte am luat reductil de 10 apoi de 15...farmacista abia mi la dat..noroc ca o stiam:))) (la reductil ma refer)...si isi facea griji..in fiecare zi ma suna sa ma intrebe cum ma simt..e adevarat la inceput in primele 10zile sa zic asa am avut greturi ameteli..la fel ca si cu ?minunata?capsula de slabit.cand am cumparat cutia de capsule...tot de la farmacie am luat'o dar din alta parte..tipele de acolo o chiar recomandau nu mi-au zis ca ar avea efecte secundare..si chiar ca sora uneia a slabit intr'o sapt 6kg.prin oras pe la noi capsula si-a facut renumele..e vedeta:)))..unele zic ca le-a fost rau altele nu...ma rog..asa era si cu reductilul..am cunoscut o tipa..culmea..tot farmacista..si a luat reductil si de la el ia cazut parul si unghiile...eu nu am patit nik...am slabit ce e drept..dar inainte facusem cateva sedinte de masaj..oricum o perioada indelungata...apoi am luat reductil de 10mg, apoi de 15mg..si acum astea...nu am slabit in kg...ci in cm..asta sigur..ca m-am cantarit acum cateva zile..inainte de capsule si aveam aceleasi kg ca in urma cu 4-5luni..culmea..totusi am slabit..dar in cm..ceea e e super..asta ma interesa...acum sa vedem cu capsulele astea...ca ma enerveaza...:)))...am nodul ala in gat care ma scoate din sarite:))) si starile astea de voma...de transpirat nu transpir...uneori bufeuri..dar predomina greturile, nodul, starea de voma si binenteles setea.am omis cumva si ametelile?:))))mda...sa vedem...va las..ca park nu's prea coerenta la ora asta:D...va poopik si SPOR LA SLABIT!!!!
0
28-09-2008, ora 00:00
dana_mfg
Nu este medic/terapeut
dana_mfg
Buna dragele mele.M-am socat cand am citit ce ati patit de la 'capsula de slabit'.O colega de a mea a slabit 15kg in 3luni de la aceasta pastila, fara nici o simptoma.De la ea am aflat ca exista aceasta pastila miraculoasa pot sa zic pentru mine pana acum 2zile cand am citit din greseala pot sa zic acest forum.Acum nu cred ca vreau sa le mai iau, sunt sanatoasa nu am cu tensiunea, nu am cu inima, nu sunt anemica, am doar kg in plus acumulate dupa o nastere.Sincera sa fiu nu as vrea sa-mi pun sanatatea in pericol, cu toate ca aceasta pastila e foarte tentanta, sa slabesti fara nici un efort.Pot sa spun ca sunt trista dupa ce am citit despre capsula de slabit dar fericita ca am aflat ce ar fi putut sa mi se intample si mie daca le-as fi luat.sau poate ca nu as fi patit nimik.va pup, sa aveti grija de voi si sa va ganditi la sanatatea voastra in primul rand daca vreti sa luati asa ceva...pa, pa
0
28-09-2008, ora 00:00
monimar22
Nu este medic/terapeut
monimar22
Buna. Ma numesc Monica, am 28 de ani si ceva kg in plus acumulate in urma nasterii (ceva insemnand 38), de care, sincer, ma chinui de 2 ani de zile sa scap. Nu stiu daca ma pot numi experta in diete, pastile si ceaiuri (mixturi) pentru slabit, dar va pot impartasi cateva din experientele mele.Sa incep prin a va spune ca am folosit, de la Regenon, Reductil 10mg, Reductil 15mg, produse de slabit de la Herbalife si de la Forever, care sincer, m-au costat o mica aver si nu au dat nici un rezultat vizibil. (slabeam 2-3kg, dupa care le puneam la loc). Am incercat diferit regimuri de slabit, auzite pe ici si pe colo, am consultat nutritionisti, care sincer vb. daca ii iei la bani marunti nu stiu cu ce se mananca nutritia, am fost la endocrinologi, si raspunsul a fost acelasi obezitate de gr2 provocata de declansarea brusca a tiroidei, pe baza sarcinii. De aproape 1 luna, mai exact de 25 de zile, am inceput sa iau Capsula de slabit si am ramas putin uimita. In tot acest timp am slabit 3kg, fara a avea ceva probleme cum am auzit pe la voi, ba chiar sunt mult mai energica si mai increzatoare de cand iau aceasta capsula. Spun asta, pt ca deja incepusem sa ma obisnuiesc cu ideea de a fi grasa, fara a avea vreo speranta. Toate simptomele de care am citit de la voi, eu le-am avut in perioadele de detoxifiere a organismului, in momentul in care foloseam produsele de la Herbalife si Forever (dureri cumplite de cap, stari de greata, ameteala, stari de lesin, uscarea pielii, senzatia de urechi infundate, lipsa de energie si mai ales nervozitate). Deci, pot fi reactii si reactii, in functie de organismul fiecarei persoane, dar, sfatul meu, daca imi permiteti asa ceva: NU INCERCATI SA SLABITI PE DIFERITE CAI, DACA NU ESTE NEAPARAT NEVOIE!. Doar pt ca aveti 5kg in plus fata de cum vreti voi sa aratati, nu va riscati sanatatea. Daca va pot ajuta cu sfaturi sau sa va mai impartasesc din experientele mele, va stau la dispozitie.Va pup si.grija mare la sanatate.
0
28-09-2008, ora 00:00
'elle'
Nu este medic/terapeut
'elle'
contrazic faza cu lasatul de fumat..k ingrasa..gresit..de obicei te ingrasi ca inlocuiesti tigara cu o bomboana..ceva de rontait etc..tatal meu a fumat 25de ani si intr'o zi a zis gata...pur si simplu s=a lasat si credeti'ma ca are vreo 7ani de cand nu mai fumeaza si nu a pus un gram pe el...
iar cu minunea asta de capsula..sa fim serioase..toate ne plangem de reactiile adverse dar cred ca putine dintre noi nu au mai luat'o dupa ce au aflat una alta...exageram...presupun ca aceleasi reactii le ai si daca nu mananci o zi ntreaga..eu una asa pateam...uitam sa mananc si imi aduceam aminte atunci cand imi era rau..ff rau...eu zic ca la multe dintre noi e o comoditate capsula asta...mananci..fara gym..si slabim..dar daca ar fi atat de buna..eu zic ca nu ar mai fi obezi...parerea mea...eu una kiar daca ma simt nasol de la ea..tot o iau:)))) sunt dusa:)))))acum 2 ore am luat'o:))))
totusi monimar eu zic sa ai mare grija..cu tiroida nu e de glumit absolut deloc...
cu dietele de slabit nush..eu zic ca depinde de vointa fiecareia...ptr ca una e sa tii u dieta sa slabesti brusc si alta e sa incerci sa ai un fel de dieta din care faci un fel de a trai..sanatos...eu una in iarna aveam 75kg la 1.70 nu am tinut nici o dieta pe cuvant va zic..ptr ca nu pot si cand incepeam una ma minteam pe mine//e lasa ca un pahar de cola nu are nimik..si tot asa...ei bine..am facut in schimb masaje anticelulitice la o tanti acasa..mancam cam ce vroiam doar ca dupa un timp nu mai aveam chef de dulciuri etc..fara motiv...am renuntat la ele o perioada si culmea ca apoi nu mai aveam chef de ele...ei bine cu masajul ala nu numai ca ma modelat..am slabit in cm si frumos..dar am facut masaje zi de zi..cateva luni bune...m-am lasat de ele mai fac unu la saptamana poate.dar am o mik obsesie cu burtica mea..si de aceea iau minunate;e pastile:))))stiu ca o sa ziceti de abdomene sala bla bla...urasc sala..asta ar fi una...iar eu fac parte din categoria de oameni care mergnd la sala se ingrasa...dupa ce se lasa slabesc...am facut si sala..si aratam ca o culturista:)))))))..acum am 56-57kg si vreau sa ajung la 50...atunci o sa o las mai usor cu pastilele si o sa renunt la ele pe parcurs..nu dintr'o data.
...janyne eu una nu am incredere in distribuitori..ca asa ar zice toti ca sa isi vanda marfa...cred ce vad..si am vazut la multe fete ca au slabit...dar..cam toate au trecut prin aceleasi patanii:D..
va pupic fetelor..si vb...SPOR LA SLABIT
0
28-09-2008, ora 00:00
mikutza_aly
Nu este medic/terapeut
mikutza_aly
Salut fetele
Sincera sa fiu. si mie mi se pare ca se cam exagereaza treaba cu reactiile astea adverse.Daca stau bine sa ma gandesc toate medicamentele au reactii adversed dar nu se face atata tam-tam pe baza lor.Si eu la inceput eram putin ametita dar sa fim seriosi... inainte sa luam capsula asta nu am mai avut fiecare dintre noi stari de ameteala din te miri ce motive?Eu am incercat sa trec cu vederea si am reusit.Acum ma simt f bine si faptul ca da rezultate ma face sa am mai multa pofta de viata si mai multa energie.Abia astept sa fac o luna sa vad cat voi da jos pana atunci.Acum fiecare cu parerea si opinia sa.Eu sunt multumita de rezultate.
V-am pupat.Mai vb.
0
28-09-2008, ora 00:00
glodeanuvaly
Nu este medic/terapeut
glodeanuvaly
am luat si eu minunata capsula de slabit la recomandarea medicului endocrinolog dar dupa 11 zile am renuntat la ele pt ca imi era foarte rau ;ametiam stari de lesin, ma durea capul, nu puteam dormi pana la 2-3, chiar aseara imi batea inima foarte tare.azi e prima zi fara ele ma simt ametit dar nu foarte tare, probabil ca inca isi fac efectul or da ele rezultate dar sanatatea e mai importanta
0
28-09-2008, ora 00:00
mikutza_aly
Nu este medic/terapeut
mikutza_aly
Citeam mesajele vostre si stateam si ma gandeam. oare cei care au reactii adverse... siau facut un control inainte sa le ia? poate au probleme de sanatate despre care nici nu stiu...? zic si eu. sau.. consumati cola, cafea, energizante?Pt ca din cate am auzit astea nu se impaca bine cu aceasta capsula... poate de asta au aparut reactii adverse mai urate la unii.Nu stiu imi dau si eu cu parerea.Pt ca eu vam zis..in afara de usoare stari de ameteala la inceput... si niste simtome de greata dupa ce mananc putin...( dar de greturile astea sincer numi pare rau pt ca asa ma satur f repede si daca incerc sa manc mai mult decat necesar pur si simplu mi se face greata... ceea ce e bine din p meu de vedere)... nu am avut nimik.Chiar ma simt super bine.Dar eu nici nu beau cola si nici cafea... deloc... in schimb recunosc ca fumez...
Cine stie... poate daca renuntati la astea doua.. cola si cafa...poate nu o sa mai aveti efectele astea adverse... sau poate nu o sa le simtiti asa intense macar!
V-am pupat
0
28-09-2008, ora 00:00
crazyalexa
Nu este medic/terapeut
crazyalexa
buna, eu beau cafea dar m-am lasat de cola si de orice suc chiar si de cele naturale, beau numai apa si incerc sa mananc fara grasimi si f putin ca sa am rezultate mai repede, am observat ca nici setea care o aveam in primele zile nu prea o mai am, voi o mai aveti?
0
28-09-2008, ora 00:00
mikutza_aly
Nu este medic/terapeut
mikutza_aly
buna alexa... eu sincer nici cand am inceput sa le iau nu am prea avut senzatia asta de sete dar ma straduiam sa beau macar 1, 5l de apa ca asa stiu ca e bine.azi de ex nu prea am baut nici eu. nu stiu daca am baut 1l.Ma straduiesc dar nu tot timpul pot sa beau ca.. nu prea mie sete spre deosebire de majoritatea car spun ca beau f multa apa... bravo lor.
0
29-09-2008, ora 00:00
krisztina72
Nu este medic/terapeut
krisztina72
Eu nu mai am incredere deloc in produsele chinezesti...
0
29-09-2008, ora 00:00
glodeanuvaly
Nu este medic/terapeut
glodeanuvaly
acum un an am baut ceai verde dar am mancat si sanatos numai salate, gratare si lactate degresate si timp de un an am slabit 15 kg, dar am neglijat si mancam ce gaseam cand imi era foame si am pus la loc 5 kg pe care credeam ca le dau jos cu capsula de slabit, dar vam spus mia fost rau si dupa 11 zile am renuntat la ele acum ma apuc iar sa am grija ce mananc, beau ceai verde si putin sport si sper sa slabesc sanatos.
Adaugă un comentariu / răspuns
2533 comentarii 1 2 34 ..... 84 85 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.