candidoza vaginala si comprimatele vaginale meclodin

14-07-2010
raul raul
Nu este medic/terapeut
raul raul
buna ziua.am avut mancarimi in zona vaginala pentru care am luat comprimate vaginale meclodin. inainte de inceperea tratamentului cu meclodin, sotului mei i-au aparut niste bubite rosii mici pe capul penisului pt care a luat crema plamifugin.amandoi am urmat tratamentele respective si din prima zi sotului meu i-au disparut bubitele, nu are nici mancarimi.banuiesc ca a luat o candidoza de la mine. problema e ca dupa introducerea comprimatului vaginal, (seara) simt o usoara arsura, dupa care ma trezesc spre dimineata cu o arsura destul de suparatoare pana dimineata imi trece discomfortul acesta.mai am 3 zile de luat comprimatele.intreb daca ar trebui sa opresc administrarea din pricina arsurii? mentionez ca ma simt bine si nu mai am mancarimi in zona vaginala.sotul continua sa foloseasca crema.suntem in a treia zi de tratament. sa opresc tratamentul sau sa il continui chiar daca am o arsura pe care o pot suporta si care trece intr-un final.intoleranta aceasta reduce eficienta comprimatelor vaginale meclodin? va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.