candidoza rezistenta la tratament

20-02-2008
ARABELA
Nu este medic/terapeut
ARABELA
dupoa tratament cu Gynofort crema si flucoric capsule - 1 caps/zi timp de sase zile, la control s-a constata ca nu adisp[arut. Am urmat apoi tratament cu Gynozol ovul timp de 6 zile si tot nu a disparut. In tre timp am facut si spalaturi cu tantum rosa. Ce alte alternative mai am, eventual si tratamente naturiste. Am auzit ca ar fi eficint Lomoximul Este adevarat?Pot avea contact sexual cu prezervativ? sau sa mai astept
2 comentarii
0
20-02-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Un tratament homeopatic sau fitoterapic ar fi mult mai eficient pe termen lung.
2. Este preferabil să nu aveţi contacte sexuale în perioada tratamentului. Dacă aveţi totuşi, cele fără prezervativ sunt preferabile faţă de cele cu prezervativ.
3. Aceasta nu este o boala pediatrică.
0
03-03-2008, ora 00:00
s.ela
Nu este medic/terapeut
s.ela
poate fi boala pediatrica.
multi copii pleaca din maternitati cu candida.
dar pt o femeie adulta vestile sunt si bune si rele... veti avea probabil si in viitor candida, aceasta pb are mai mult cauze legate de alimentatie. cam toata lumea poarta aceasta ciupercutza chiar daca nu stie. evitati lactate si antibiotice, cred ca spalaturile cu irigatorul ajuta.
de obicei partenerul nu are simptome, nici nu poate fi numita boala venerica. se intensifica in perioada aceea lunara. de aceea la analize cand iese, cand nu iese.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •