candidoza bucala - sfaturi

17-08-2007
mosskyto
Nu este medic/terapeut
mosskyto
am luat fluconazolul si nu mi-a trecut candidoza bucala ce sa fac???sa repet iar tratamentul??
7 comentarii
0
18-08-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Să schimbaţi doctorul.
0
08-07-2011, ora 17:23
elenabucur
Nu este medic/terapeut
elenabucur
pot afla daca am canddoza bucala daca fac un exudat faringian?
0
05-08-2011, ora 19:19
Tamanna
Nu este medic/terapeut
Tamanna
Imi cer scuze pentru raspunsul tardiv doamna Elena. Da, prin exudat faringian se descopera prezenta acestei ciuperci. Numai bine!
0
13-09-2011, ora 00:33
diana738
Nu este medic/terapeut
diana738
Buna seara. Candidoza bucala care inca nu s-a manifestat simptomatic se poate transmite prin sarut ? Va multumesc.
0
13-09-2011, ora 01:04
diana738
Nu este medic/terapeut
diana738
Si as vrea sa stiu care este perioada dupa care se manifesta simptomele pentru candidoza bucala. Va multumesc inca odata.
0
14-09-2011, ora 18:09
Tamanna
Nu este medic/terapeut
Tamanna
Doamna/domnisoara Diana, ce anume va ridica suspiciuni cum ca ati avea aceasta ciuperca, daca simptomele nu sunt prezente? Candidoza bucala in mod normal nu este contagioasa. Ea se transmite doar in momentul cand sistemul imunitar al partenerului este prea slabit pentru a face fata acestei ciuperci. Numai bine!
0
27-10-2011, ora 01:47
florin2106
Nu este medic/terapeut
florin2106
durerea in gat si punctulete albe pe gat pot fi un semn de candidoza orala ?
prietena mea a avut o problema acum ceva timp cu Gardnerela vaginalis, si a facut un tratament, pe care l-am facut si eu..in perioada aceea la fel am avut dureri puternice in gat care au trecut, dar si mai inainte cu cateva luni ca ea sa fi aflat de vreo infectie

acum de cateva zile iar am dureri de gat si coincidenta, si ea mi-a spus ca are simptomele ce le-a avut cand a avut probleme cu gardnerela.
ma gandesc sa nu fi facut ea Candidoza de fapt si eu sa o fi luat de la ea, pentru ca de data asta, cu o zi inainte de durerea in gat am observat si pe penis niste puncte mici si mancarime, dar acestea au disparut intre timp.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: