candidoza bucala - analiza

31-08-2012
dayanag
Nu este medic/terapeut
dayanag
buna ziua,

Va rog daca se poate sa imi spune-ti ce naibi sa mai iau pt candidoza asta. Am luat pana acum micogal, citrolin, orofar si nimic. Rezultatul la exudat lingual dupa tratament este urmatorul
Multumesc
Frotiu Gram: relativ frecvente celule epiteliale, rare leucocite, relativ frecventi bacili Gram -pozitivi polimorfi, frecventi coci Gram-pozitivi izolati, in diplo, relativ frecventi coci Gram -negativi, relativ frecvente levuri. Culturi: prezent Candida albicans. Antifungigrama: 5 Flucytosine- S; Amphotericin B- S; Fluconazole- S; Itraconazole- S; Voriconazole- S. Sensibil- S; Intermediar- I; Rezistent- R.
2 comentarii
0
31-08-2012, ora 13:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ati citit toate mesajele postate de mine la acest subiect..
undese descrie amanuntit ceregim alimentar si ce tratament naturist trebuie facut?
0
31-08-2012, ora 13:46
dayanag
Nu este medic/terapeut
dayanag
eu urmez acum un tratament naturist. acum nu stiu daca este bun, mladita de lemn cainesc, garagara cu salvie, epigastralgin si pentru refacerea florei intestinale biofloram, si plant gingival. Cu atatea antibiotice mi-am distrus stomacul. Am si o gastrita cu reflux si tot luand pastile mi-am distrus stomacul. am sa m uit la ce ati postat Dumneavoastra, mai uitat putin. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.