candida

16-10-2008
baschet
Nu este medic/terapeut
baschet
buna seara, poate sa-mi spuna cineva ce sa fac? de 2 luni de zile ma chinui cu tratamente pentru otita externa bilaterala (care oricum nu a trecut) pe la cabinete medicale particulare. tratamentele au constat in administrare de antibiotice( azitromicina si augmentin), claritin, nurofen si picaturi otis. problema mea este acum nu ca toate acestea nu si-au facut efectul, dimpotriva urechile au trecut prin mai multe faze cum ar fi invinetire, mi-a curs sange din ele dupa aceea un lichid transparent s.a.m.d. ci faptul ca medicul nu mi-a spus ca in momentul in care iau antibiotic sa iau si un medicament care previne candida. din nefericire acum am si aceasta problema. va rog spuneti-mi ce sa iau. am fost la farmacie si mi-a dat nistatina. citind prospectul am realizat ca este contraindicata administrarea vis-a-vis de tratamentul ptr.otita. va rog sa-mi spuneti daca nu exista un medicament (ovule poate) pe care sa le administrez local? imi pare rau, dar eu nu am fost bolnava, vizite la cabinete medicale nu am facut pana acum iar aceasta problema ma depaseste pentru ca nu am reusit sa ma lamuresc citind acum despre candida pe site-uri.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.