candida? urgent!!!

08-04-2009
fluturash22
Nu este medic/terapeut
fluturash22
in noiembrie 2008 in urma unui control ginecologic, mi s-a depistat o inflamatie a colului uterin, am facut tratament cu ovule clotrimazol si unguent pimafucort, iar pe la sf lui ianuarie am inceput sa ma simt din nou rau...dureri la contact sexual si nu numai...am facut din nou tratament pt o vaginita de data aceasta, cu ovule cervugid si un antiinflamator Flamexin (aveam ovarul drept inflamat) apoi...dupa tratament am fost chemata la control..totul era bine..am primit un antibiotic pe care l-am luat 7 zile in loc de 10, Zanocin, si ovule cerviron. Pt k trebuia sa imi vina menstruatia...am inceput doar cu antibioticul la recomandarea doctorului...iar ovulele trebuia sa le incep dupa terminarea menstrei. Pe la sf menstruatiei mi-a aparut o iritatie mare...incepand din fata...pana spre anus...pielea era foarte rosie...si prezenta mancarimi. Am crezut k e vreo iritatie din cauza absorbantului sau..cine stie.. am inceput ovulele si s-a redus..insa nu de tot...akum mai am 3 ovule si senzatia de mancarime nu a disparut. Poate fi o reactie la cerviron sau e candida?:( Va rog sa imi raspundeti!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.