cancerul la stomac, ficatul in metastaza | Forumul Medical ROmedic

cancerul la stomac, ficatul in metastaza

17-12-2011
cristinaCT
Nu este medic/terapeut
cristinaCT
Buna seara, am si eu o intrebarea cancerul la stomac cu toate organele interne afectate, gradul patru ficatul intrat in metastaza se mai poate vindeca...? Va rog cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat, un tratament naturist ceva legat de aceasta boala urata si grea.
va multumesc
15 comentarii
0
17-12-2011, ora 18:47
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ti-am trimis mesaj privat.
0
17-12-2011, ora 18:53
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă CristinaCT, vă rog să accesaţi topicurile de mai jos şi să citiţi măcar primul posting din fiecare, pentru a intra în posesia unor informaţii extrem de benefice.
http://forum.romedic.ro/prod/Marul-lupului, __cea_mai_puternica_planta_medicinala_din_Romania, __trateaza..._062577.html
http://forum.romedic.ro/prod/Psihoterapie_pentru_trup_si_suflet, __din_perspectiva_medico-spirituala:_suferinta_!_059479.html

Însănătoşire grabnică!
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Sărbători fericite.
Toate cele bune, cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
17-12-2011, ora 19:36
cristinaCT
Nu este medic/terapeut
cristinaCT
Va multumesc frumos, acum ma informez de acest produs marul lupului nu stiu cat de folos imi va fi dar incerc tot ce imi sta in putere,
Sarbatorii fericite si sanatate multa
0
17-12-2011, ora 19:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mare atentie, marul lupului trebuie luat intern CU MARE GRIJA! Pe cat este de miraculoasa, pe atat este de toxica in doze chiar si un pic mai mari decat trebuie.
0
17-12-2011, ora 20:49
cristinaCT
Nu este medic/terapeut
cristinaCT
in constanta la magazine naturiste gasesc planta aceasta miraculoasa care vindeca cancerul...??.am citit despre ea si o crema imi va fi de folos pentru ca tatal meu nu poate sa se mai hraneasca natural, sper ca aceasta crema ma va ajuta offff sunt disperata boala aceasta care omoara atatea oameni nevinovati,
o seara placuta,
0
17-12-2011, ora 22:14
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
hai sa fim seriosi, sa nu dati false sperante oamenilor, cu acest diagnostic are cateva luni de trait. probabil curand va avea nevoie de operatii paliative, nu se va vindeca de nici o planta, oricat de fantastica ar fi
0
18-12-2011, ora 05:10
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Sărut mâna!
Teodora M, scumpă prietenă, în topicul pe care l-am deschis cu privire la mărul-lupului - topic al cărui link l-am postat în mesajul destinat drei/dnei CristinaCT - am precizat faptul că planta este toxică în doze mai mari decât cele adecvate şi că tratamentul intern se face cu acordul unui medic şi sub supravegherea sa, dar îţi mulţumesc mult pentru faptul că ai avut bunătatea să faci acea precizare, în scris, şi în cadrul acestui topic.
Dumnezeu să te binecuvânteze!
Sărbători fericite.
Toate cele bune,
Mr. Nick
_

Sărut mâna!
Stimată dră/dnă CristinaCT, mărul-lupului, pentru tratarea cancerului de stomac cu metastaze, se foloseşte în cură internă (crema nu ajută la nimic, în acest caz!), cu acordul unui medic fitoterapeut. Contactaţi medicul fitoterapeut ale cărui date de contact le puteţi găsi în primul topic pe care vi l-am indicat. Medicul respectiv, după ce îl veţi informa cu privire la starea tatălui dv., vă va indica pentru tatăl dv. forma adecvată de mărul-lupului (ceai sau tinctură) şi dozele lipsite de toxicitate, ca de altfel şi frecvenţa şi durata de administrare.
Mărul-lupului sub formă de ceai se găseşte în toate plafarele din ţară, inclusiv în Constanţa. Tinctura şi crema de mărul-lupului sunt mai greu de găsit, dar nu imposibil.
Tatăl dv. se poate vindeca de cancer cu ajutorul acestei plante, indiferent de ce spun unii şi alţii, mai ales dacă dânsul îşi pune nădejdea în Dumnezeu, aşa că nu vă lăsaţi influenţată negativ de părerile demoralizatoare. Puteţi citi pe internet mărturiile a sute de persoane care s-au vindecat de cele mai crunte cancere după una sau mai multe cure cu ceai/tinctură de mărul-lupului, aşa că...
Multă sănătate,
Mr. Nick
0
18-12-2011, ora 17:31
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Zua buna, Nick !
Eu n-am scris in ideea ca tu n-ai fi amintit de grija cu care se ia intern planta, din contra, am vrut sa subliniez, in caz ca unii citesc mai in fuga. Sa nu fie vreo surpriza, mai bine doi care atrag atentia.
Te salut cu aceleasi ganduri cordiale!
0
20-12-2011, ora 04:42
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
@teodora m,

Am mai postat un mesaj pentru tine, ieri, dar observ că a dispărut.
Fiinţă minunată, ştiu că nu ai scris ceea ce ai scris, în cadrul acestui topic, în ideea că eu nu aş fi amintit de grija cu care se administrează intern mărul-lupului, stai liniştită. Să nu crezi că sublinierea pe care ai făcut-o m-a deranjat cu ceva, nu, din contră, m-a bucurat. Te rog să mă ierţi dacă te-a supărat/ofensat cu ceva atitudinea mea!
Pup şi îmbrăţişez,
Mr. Nick
0
20-12-2011, ora 14:42
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nick,
Culmea e ca mi s-a semnalat ca s-a postat ceva aici, dar cand am deschis nu era nimic.
Pai se poate? :) Cum sa ma supar? Doar ne stim de atata timp. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut sa interpretez altfel. Avem grija unii de ceilalti.
Sunt sigura ca si tu stii, ca tot din grija am mai subliniat si eu o data - sa nu care cumva cineva disperat, la repezeala, sa dea pe gat vreun pahar de ceai din marul lupului...
Aceleasi ganduri cordiale!
0
04-01-2012, ora 04:21
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
@teodora m, eşti o scumpă şi jumătate, te pup de nu te vezi, amiciţial, uite-aşa ;)
Îţi mulţumesc mult pentru toată înţelegerea şi tot sprijinul, dar nu numai.
Cu îmbrăţişări calde,
Mr. Nick
0
08-01-2012, ora 11:21
iulikyss
Nu este medic/terapeut
iulikyss
Mr. Nick,
Pe 6 dec 2011 am suferit o operatie de colecist, in timpul operatiei dna doctor a descoperit la ficat o formatiune tumoral pe care a extirpato. Tot atunci mi-a facut si o endocopie si a gasit si la stomac o tumoare.
Dupa externare am facut un CT general care a confiram tumoara la stomac ( are diametrul de 4 cm si grosime de 2 cm si este situata in peretele stomacului ), dar nu mai exista nici o formatiune tumorala la celelalte organe.Intre timp am primit si rezultatul de la anatomie patologica la tumoarea de la ficat. A fost doar un hemangiom ( tummoare benigna) iar dna doctor a spus ca nu are nici o legatura cu tumoarea de la stomac ceea ce insemna ca este foarte bine.
Specific ca analizele mele sunt foarte bune, dna dr mi-a spus ca nu crede, ca as avea ceva grav ( tinand cont de analize, de rezultatul de la anatomie patologica si de starea mea de sanatate care este foarte buna).
Pe 20 februarie 2012 sunt programata la operatie pt tumoarea la stomac.
Intrebarea mea este:
Ce sanse sunt sa fie o tumoare benigna sau sa fie o tumoare canceroasa?
Marul lupului il pot folosi chiar daca nu stiu inca daca este cancer ?
0
16-01-2012, ora 03:59
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă iulikyss, ţinând cont că analizele dv. sunt foarte bune, că statusul sănătăţii dv. generale este optim şi că părerea medicului dv. curant, părere care are susţinere cel puţin empirică, este relativ în defavoarea credinţei cum că dv. aţi avea ceva grav, şansele ca tumoarea dv. gastrică să fie malignă sunt destul de mici, comparativ cu şansele ca tumoarea să fie benignă.
Mergeţi liniştită să vi se facă operaţia de extirpare a tumorii, cu credinţă în Dumnezeu. Totul va fi bine!
Mărul-lupului se poate administra oral (adică intern) nu numai pentru vindecarea unei forme de cancer, ci şi pentru vindecarea multor alte condiţii medicale (inclusiv pentru tumori benigne), însă administrarea se face, în regim zilnic, NUMAI cu avizul şi sub monitorizarea unui medic fitoterapeut, în doză şi frecvenţă de administrare concepute şi recomandate pe baza unor criterii care se rezumă la greutatea corporală şi tipul şi gravitatea condiţiei medicale de care suferă persoana eligibilă doritoare de o bioterapie cu mărul-lupului - condiţie medicală/afecţiune care se ştie că răspunde pozitiv la activitatea farmacologică a substanţelor active conţinute de mărul-lupului şi care se doreşte a fi vindecată.
Citiţi mai multe despre mărul-lupului accesând link-ul următor:
http://forum.romedic.ro/prod/Marul-lupului, __cea_mai_puternica_planta_medicinala_din
_Romania, __trateaza..._062577.html

Însănătoşire grabnică!
Un an nou fericit şi luminos vă doresc.
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Toate cele bune, cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
06-06-2013, ora 15:32
biaval
Nu este medic/terapeut
biaval
Buna!
Puteti sa mi dati si imi un tratament naturist in cancer la stomac, partea de sus (duoden), esofag, 3 metastaze la ficat...tumoarea este giganta si nu se poate opera deocamdata pana nu face citostatice.
Tatal meu e bolnavul. As dori sa stiu daca se pot evita citostaticele? El inca nu stie diagnosticul...L a deschis pt operatie si nu s a putut face nimic. Doar a introdus un tub in stomac si se hraneste doar prin acel tub si perfuzii. Trebuie sa urmeze citostatice sa se reduca tumoarea si apoi in 2 luni sa se opereze, daca se poate.
Asta a spus doctorul. Oare exista vreo sansa de vindecare?
Multumesc!
0
06-06-2013, ora 23:05
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
ma tem ca, din punct de vedere medical, nu exista solutie pentru vindecare. de asemenea, in conditiile existentelor mai multor metastaze, sansele ca boala sa devina operabila/vindecabila, sunt extrem de mici. despre daca citostaticele sunt "evitabile"... este relativa notiunea. ele pot sa nu fie facute deloc, dar ma tem ca atunci boala va progresa mult mai repede si va muri mult mai repede, tratamentul citostatic fiind singura sansa care ofera sansa unei remisii si de prelungire a vietii. nu exista tratament "naturist" cu beneficiu clinic.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.