cancer renal cu extirpare rinichi drept

04-06-2010
gabriela florentina
Nu este medic/terapeut
gabriela florentina
Va deranjez cu o problema grava pe care o are tatal meu, poate s-a mai confruntat cineva cu aceeasi situatie si ma poate ajuta.
In 01.02.2010 a fost operat de tumora renala la Bucuresti de prof. Sinescu cu extirparea rinichi drept.
S-a recuperat foarte repede dupa interventie, rezultat biopsie a fost tumora cod 8310/3 si ni s-a spus ca nu mai are nici o problema.
Totusi dupa aprox. 3 luni de la operatie a facut o criza asemanatoare epilepsiei si in urma RMN s-au decoperit 4 leziuni tumorale mici( cea mai mare 18 mm restul sub 7 mm chiar mai mici)
Metastazele au fost iradiate Gamma Knife la spitalul Bagdasar acum 5 saptamani. Dupa aceasta iradiere tatal meu a inceput sa se simta rau in sensul ca are o stare generala de slabiciune si de la o zi la alta
nu se mai poate ridica din pat. In tot acest timp a facut tratament cu dexametazona cate 2 injectii pe zi scazute progresiv, ajungand in acest moment la 1 fiola la 2 zile.
Am incercat tot posibilul sa-mi ajut tatal si sunt in situatia disperata in care nimeni nu stie clar de la ce este aceasta satre de slabiciune.
0 comentarii

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.