cancer mamar metastaze osoase

12-11-2012
anamihai
Nu este medic/terapeut
anamihai
Domnule doctor RaulDuke, daca cititi mesajul meu, va rog frumos sa imi dati un raspuns. Sunt fffffffffoarte ingrijorata, nu atat de durere in sine ( trece cu ketonal ), cat de care ar putea fi cauza durerii. Este posibil sa fie de la presiune atmosferica, si daca da, de ce persista de atata timp ( o luna 1/2) ? Sau de la bondronat...? Exista cineva pe forum care a mai trecut prin asta sau prin ceva similar? Este cineva diagnosticat cu cancer mamar cu metastaze osoase? Va rog sa imi raspundeti.
3 comentarii
0
12-11-2012, ora 20:22
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
este absolut improbabil ca durerile sa fie de la 'presiunea atmosferica'. totusi stiu prea putine date despre cazul tau, iar aceasta problema trebuie abordata printr-un consult medical. nici de la bondronat nu prea au cum sa fie durerile, desi acest lucru ar fi posibil. ai vorbit cu medicul tau asta ? cu medicul oncolog sau poate chiar cu medicul de familie...
0
12-11-2012, ora 20:37
anamihai
Nu este medic/terapeut
anamihai
Domnule doctor, ce ar trebui sa mai stiti despre cazul meu? mentionez ca am postat pe forum, mai devreme, in atentia dumneavoastra, un scurt istoric al bolii. Nu stiu ce anume sa mai scriu pentru a va putea ajuta sa imi raspundeti. Cu riscul de a ma repeta va spun ca am facut CT si scintigrafie osoasa in septembrie si au iesit ok, in sensul ca erau in remisie. De altfel ma si miscam mult mai bine, Durerile pot fi in urma tratamentului cu paclitaxel, terminat in august? Sau pot fi dureri reumatice, dat fiind ca zona bazinului la mine e cea cu leziuni, deci cea mai sensibila? Va multumesc din suflet pentru raspuns si astept in continuare raspunsul dumneavoastra.
0
12-11-2012, ora 20:44
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
problema este ca postezi in mai multe locuri simultan si mi-e greu sa urmaresc discutia. o sa ne rezumam deci la discutia pe thread-ul celalalt, unde ai scris o descriere mai amanuntita a istoricului tau.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.