cancer la pancreas (maligna)

31-10-2011
amadalina
Nu este medic/terapeut
amadalina
buna ziua!am si eu o intrebare.tatal meu tocmai a fost operat de urgenta pentru ca avea o tumoare foarte mare la capul pancreasului.(tin sa precizez ca de un an facea insulina pentru ca avea diabet.aceasta tumoare a avansat foarte repede deoarece el nu a respectat regimul si uneori mai si bea)medicii au zis ca e maligna si i-au scos tumoarea.i-au dat termen de supravietuire maxim 6 luni.vreau sa imi spuneti daca se poate face ceva pentru a prelungi termenul de supravietuire..am citit pe internet ca sunt tot felul de ceaiuri care pot face bine..cum ca ar extragerea(nu stiu daca m-am exprimat tocmai bine) celulele canceroase..nu stiu daca e valabila si pentru el aceasta solutie..dar intreb!va rog sa ma ajutati cu un sfat sau un nume de doctor care a reusit sa faca ceva pentru cei cu aceasta boala..un nr de tel.va multumesc anticipat si astept un raspuns de la dumneavoastra!la revedere
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul