cancer gastric, metastaze la ficat | Forumul Medical ROmedic

cancer gastric, metastaze la ficat

14-04-2008
alynai
Nu este medic/terapeut
alynai
Buna ziua. Am o mare rugaminte la dvs.Sunt intr-o situatie disperata. Mama mea a fost diagnosticata cu metastaze la ficat, cancer gastric. De ceva timp sta numai la pat. Oboseste imediat, are dureri groaznice de stomac, si abia mananca. Initial medicii ne-au spus ca nu poate fi operata. Insa, in cele din urma, ca prin minune, medicii de la Fundeni, s-au hotarat sa o opereze, pentru a-i oprii sangerarea de la stomac. Ne-au spus ca riscusrile sunt FOARTE mari, iar mama si noi bineinteles, de teama, am refuzat operatia. Daca nu am dat deci semnatura pentru operatie, mama a fost externata de la Fundeni, iar acum este intr-un spital judetean, pentru - mai baga sange, deoarece il pierde prin scaun. La externare medicii i-au spus mamei sa se mai gandeasca si poate e deacord cu operatia, insa nici pana acum nu am reusit sa o convingem. Va rugam din suflet sa ne dati un sfat, daca sa facem sau nu aceasta operatie, sau alte remedii stiute de dvs. As da oricat, ca mamica sa poate fi salvata. Va rog din tot sufletul sa ne ajutati. Suntem intr-o situatie disperata, si simt cum tot ce se petrece in jurul meu nu mai are nici un sens. Va multumesc.
6 comentarii
0
15-04-2008, ora 00:00
olimpia71
Nu este medic/terapeut
olimpia71
si eu am avut un unchi in asemenea situatie probabil mama d-voastra are varice esofagiene care se sparg sansele operatiei noua niau zis 1 la1000 din pacate operatia la noi a fost inutila.speranta in bunul D-zeu.
0
15-04-2008, ora 00:00
alynai
Nu este medic/terapeut
alynai
As vrea sa stiu daca a folosit cineva produlul Isorel, pe baza de vasc si de unde poate fi procurat.va multumesc
0
15-04-2008, ora 00:00
alynai
Nu este medic/terapeut
alynai
Buna. va rog, daca ati auzit de tratamentul cu ciuperca REISCHI BALANCE. Ce parere aveti? I-am cumparat-o mamei mele, dar spune ca nu poate sa o ia pentru ca ii vine inapoi. Nu o poate suporta. Ati auzit ca ar face minuni?
Stiti pe cineva care se trateaza cu asa ceva?
Va multumesc
0
25-04-2008, ora 00:00
gabitoni
Nu este medic/terapeut
gabitoni
buna Alyna

am citit doar ca este foarte bun ac tratament. Astazi i-am scris si eu dr pentru a-i prescrie tatalui meu un tratament.
. Cred ca mai bine ai discuta cu dna dr wagner -. Ea este cea care il recomanda.
Parerea mea este sa ii scrii
multa sanatate
0
15-04-2009, ora 02:31
bostaca
Nu este medic/terapeut
bostaca
Buna dimineata,
De unde poate fi procurata ciuperca Reischi Balance?
Are efect in meningiom tentorial ?(este o tumoare benigna pe creier)

Muntumesc.
0
17-04-2009, ora 13:05
bostaca
Nu este medic/terapeut
bostaca
Ma interesa un tratament ptr.MENINGIOM TENTORIAL(tumoare benigna pe creier) nu cancer gastric,.de asemeni cine stie de unde se poate procura ciuperca Reischi Balance?
Multumesc

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.