cancer de val palatin

11-01-2009
eu_camelia
Nu este medic/terapeut
eu_camelia
buna seara! camelia sunt. acum o luna am observat o umflatura in zona gatului la tatal meu. l-am dus la medic, a intrat in operatie, iar doctorul mi-a dat groaznica veste: cancer in stadiul 4. m-au incercat clipe de disperare, pana am inceput sa accept ca tata merge la Doam, ne Doamne si ca acolo ii va fi mai bine. tata fizic inca se simte foarte bine. Nu il doare nimic, mananca, chiar s-a ingrasat. va rog sa imi spuneti cam cate sanse sunt sa duca ani intregi boala in stadiul acesta, daca face tratamentele indicate de medici si ce produse putem folosi pentru intarirea sistemului imunitar. multumesc frumos pentru orice sfat oferit.
2 comentarii
0
28-02-2010, ora 19:30
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
buna camelia!si tatal meu are cancer an gat stagiul 4 dar nu lam operat a facut si chimio terapie si radiere si acum e bn.la ultimul control nea zis ca e an remisie totala.as vrea sa stiu daca tatal tau e bn.multa sanatate!
0
28-02-2010, ora 22:40
eu_camelia
Nu este medic/terapeut
eu_camelia
buna florinusca! tatal meu e relativ ok, in sensul ca tumoarea a crecut f putin intr-un an de zile. chimio si radio a facut si el, dar anul trecut in iunie. Trebuie sa mergem in iulie daca totul e bine pana atunci. tata mananca bine, ia si ceva pastile de plante, dar cel mai important e ca psihicul lui e foarte tare. ma bucur mult ca tatal tau e bine. ma bucura mult vestile astea bune, indiferent despre cine este vorba. multa sanatate si voua, si tinem legatura daca vrei. o seara frumoasa!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.