cancer de colon

25-05-2012
lavinica
Nu este medic/terapeut
lavinica
Buna ziua,
Tatal meu a fost diagnosticat acu 3 sapt cu cancer de colon, care se datoreaza cica de la existenta unor 3 polipi care nedescoperiti al timp s-au malignizat, si au dat deja metastaze pe ficat. A fost internat sapt trecuta la oncologie a facut prima doza de citistastatice si acuma ia Xeloda pana la a doua runda de citostatice acre va fi in 8 iunie.
De 2 zile am primit si rezultatul de la biopsie si anume va scriu exact ce apare:
Trei fragmente bioptice in totalitate de o proliterare tip adenocarcinom tubular, moderat duferentiat G2 invaziv.
As vrea sa stiu care ar fi interpretare la acest diagnostic, medicii din Arad imi dau putine sperante ca dupa spusele lor e f avansata boala, dar eu nu imi pierd speranta si vreau sa incerc orice. Imi pueti da eventual si ecva medicamente naturiste sau un regim alimentar, el la ora actula manca fructe legume si crude si fierte sub forma de supa si carne de pui fiarta dar asta mai rar si peste cam asta mananca el. A mai luat si aloe vera gel, si ia miere cu lamaie si bicarbonat ii prepar eu un suc din asta. Va rog din suflet dc a mai trecut cineva prin situatia asta sa imi de-a niste sfaturi si sa imi zica ce as mai putea face. Dumnezeu sa ne ajute pe toti, noua sa ne dea putere sa ii ajutam pe ei si lor sa le usureze suferintele si durerile.
4 comentarii
0
01-06-2012, ora 23:06
1Cenusareasa
Nu este medic/terapeut
1Cenusareasa
Da puuiule !
De la colon se ajunge la ficat cel mai des. Ca e aproape si mai este un factor ( pt terapisti ).
Ia care parte vre intii. E foarte avanzat. Odata ce ai cancer si la alte organe, treaba e grea. dar, mai este ceva.
La mincare, nu stiu de unde stie lume a de legume si fructe crude 9sau cum o fi ).
Copii, cancerul s e hraneste numai si numai cu glucoza. gata cu tot ce e de la plante. daca ii place glucoz a, nu ii dam glucoza.

Cu bicarbonat ai facuyt foarte bine. Pune trei parti miere, o parte bicarbonat si luat cite o lingura dimnineatza. Amestecul s a fie incalzit si agitat cu o lingurita bine- bine.

cancerul e iubitor de dulce, dar va duce im preajma bicarbonatul.
Medicii nu stiu, ca ei dau chemo de 80 si ceva de ani la oameni si nu mai invata. Dar cancerul are o singura arma de expasiune si aparare: ACIDUL. Fara plusul de acid ( majoritar acid lactic rezultat de la fermentarea glucozei ), canceru sta pe loc.

Chemo nu ajuta la nimic la el. Ajuta la leukemia si alte maruntisuri, in masura extrem de mica ).
Nu s e merita, dar eu nu sint medic sa spun s a opreasca. Eu spun doar ca e rau sau, in acest caz, nu e bun deloc !

Bicarbonatul ajuta enorm, dar s e pare ca nu ai ce trebuie pt asata ( cunostinte ).
Aloe vera.. Nici nu stiu ce sa spun. E o minune a naturii, dar e tare greu de lucrat cu MSM, e un compus din sulf, foarte bun, dar, cum am zis, nu ajunge doar sa iei. gel de aloe sa ia numai daac il faci tu. Ce estre in comertz e bun de uns pe undeva.

Interpretarea diagnosticului nu ajuta nici pe el si nici pe medici. Chestia ca e ajuns si la ficat, arata ca mai are incipient in mulete alte locuri. Medicii le numesc metastaze, ca asa e clasificarea lor, dar in realitate sint cancere noi noute si rar s a aiba legatura cu primul. Corpul este foarte acid si creste cancerul ca urzicile. la spital nu masioara si nu stiu s a interpreteze, dar la el pH la tesuturi e sub 6.5 si la singe in jur de 6, 5. Asta inseamna ca daca iei masuri, peste 2-3 luni poti opri din crestere.

La mincare s e maninca ca la bufetul garii: carne, oua, unt, brinza telemea. cancerul vrea glucoz a si sa nu-i dam. SCelulele sanatoas e pot scoate energie din grasimi si proteine. cancerul nu !
Vezi ca putem s a il dominam ?

Imi pare rau ca se chinuie de pomana cu Chemo. Nu a mers la cazuri ca a lui niciodata si nu va merge.
Chemo a adus peste un miliard de victime. De ce credeti ca acum e diferit ?

Ti-am scris pe privat.
0
05-06-2012, ora 13:26
lavinica
Nu este medic/terapeut
lavinica
Multumesc pt raspuns, o sa fac in continuare cu bicarbonat ca vd ca asta e bun si chiar pot da rezultate in timp, nu ma dau batuta lupt pana in ultima clipa egal cand va fi ea.
0
07-06-2012, ora 07:35
Nelu48
Nu este medic/terapeut
Nelu48
Cum se foloseste bicarbonatul?
0
19-10-2012, ora 11:56
Ivonutza
Nu este medic/terapeut
Ivonutza
Buna ziua,

1Cenusareasa, as avea rugamintea daca poti da mai mai multe detalii, chiar si pe privat, sau orice ar putea fi de ajutor, in aceeasi situatie ca si tatal Lavinicai este si sotul unei colege.
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici