cancer colon operat_metastaze osoase

16-04-2010
ticu2010
Nu este medic/terapeut
ticu2010
Hristos a inviat!
Tatal meu (74 ani) a fost operat anul trecut in 04.2009 avand cancer colon (operat cu ACN) (ma gandesc ca acest cancer s-a produs pe fondul leucemiei pe care a dus-o pe picioare din 1992). In prezent are metastaze cu dureri mari in oase (umarul drept si sold stang) si i-au aparut mai multi noduli in diferite parti ale corpului. A facut sedinte de CHT si RT (ultima si singura externare de la RT 03.2010). Am inceput( tarziu cei drept) tratament alternativ cu Ganoderma (DaciaPlant), Shiitake (Medica), Q10(Hofigal), preparat Aloe + miere, drojdie bere, sucuri de legume (sfecla+morcov+telina) si ceaiuri+Agaricus Blazei.
Va rog f mult daca este cineva sa-mi spuna din experienta proprie daca a folosit si alte produse si cu ce eficienta mai ales pentru ameliorarea durerilor in oase/articulatii precum si pentru intarirea organismului.
A folosit cineva tratamentul cu Isorel?
Este ceva in ce am aratat care sa vina in contradictie cu CHT cu Xeloda cu care urmeaza sa continue?
A avut xeloda efecte benefice la cineva (pana acum a facut CHT cu Oxaliplatin
Bineinteles ca voi cere si parerea dr. dar e bine cred sa fiu informat din mai multe surse.

Pentru oase d-na dr. i-a prescris Bonefos pentru refacerea tesutului osos.
Multumesc anticipat.
Dumnezeu sa va aiba in paza si sa va dea sanatate!
0 comentarii

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.