cancer col unterin - simpotome?

01-10-2008
alinacm
Nu este medic/terapeut
alinacm
Buna ziua,
Am si eu o intrebare. exista anumite simtome in cazul cancerului de coli uterini? Daca da atunci care sunt?
Va multumesc
7 comentarii
0
01-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
darga mea, alina, termenul de "coli uterini" nu exista.Fiecare femeie nu are decat UN col uterin(sau cel putin eu asa stiu!).IAr edspre ce intrebi tu...stiu ca apare o secretie maronie "in zat de cafea", maro intens care e cam specifica..
0
02-10-2008, ora 00:00
alinacm
Nu este medic/terapeut
alinacm
am crezut ca sunt 2 pt ca am fost o data la ginecolog si mi-a spus ca am "colii" un pic c-am inchisi la culoare.
0
02-10-2008, ora 00:00
alinacm
Nu este medic/terapeut
alinacm
ma refeream in general la cancerul de "coli uterini" (suntem mai multe femei in lumea asta ) deci nu e gresit nici coli uterini.
si cred ca nu ar trebui sa conteze foarte mult ortografia, daca o femeie are 1 sau mai multi coli, ci problema in sine.
0
02-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
darga mea alina, nu te "aprinde" atat de tare ca eu nu te-am certat.Eu am incercat sa-ti explic.Nu e o rusine sa nu stii ceva.Eu personal, daca as gresi ceva, as prefera sa ma corecteze cineva, decat sa fac aceeasi greseala de 2 ori.Dar...in fine, fiecare si le stie...
0
02-10-2008, ora 00:00
alinacm
Nu este medic/terapeut
alinacm
dragele mele,
nu m-am suparat ca m-ati corectat ci pur si simplu consider ca e mult mai important subiectul. Am fost la ginecolog acum 4-5 luni pt o secretie (nu era "zat de cafea" era galbuie) si mi-a zis ca nu am nimic ca totul e k. insa mi-a dat o reteta de vre-o 2 pagini.
Am intrebat pt ca tot aud la tv sau in reviste si m-am speriat un pic pt ca uneori am niste dureri in zona ovarelor si nu prea stiu dece.
Si apropo de "c-am" si "cam" de fiecare data cand scriu repede il scriu cu liniuta desi stiu ca se scrie legat.
ms
0
02-10-2008, ora 00:00
mara3
Nu este medic/terapeut
mara3
draga mea alina,
intra in BOLI & AFECTIUNI si la cauta scrie cancer col uterin si gasesti o introducere care cred eu ca te poate ajuta.
0
02-10-2008, ora 00:00
alinacm
Nu este medic/terapeut
alinacm
Mersi mult mara3.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: