calciu ionic foarte mic si de 4 luni nu se regleaza...

02-05-2008
todirascuv
Nu este medic/terapeut
todirascuv
Sunt barbat de 29 de ani, 180/ 70 kg si iacum 5 luni am avut niste pietricele la rinichiul drept pe care le-am eliminat prin ceaiuri diuretice si antibiotice. La analizele efectuate dupa externare mi-a iesit calciul ionic foarte mic 3.8 mg/dl si calciul seric la limita superioara 10.3 mg/dl. si fosforul a iesit la limita inferioara. Pe langa acestea starea mea fizica este proasta, obosesc repede, am si transpiratii. Mentionez ca de 5 luni am luat suplimente de calciu si injectabil intravenos, si oral si mananc foarte multe lactate, am luat suplimente de vitamine, magneziu, etc. Am tot facut analize in fiecare luna si nu exista nici o schimbare in ceea ce priveste calciul ionic, si nici in starea mea fizica. Nici pofta de mancare nu prea am, am slabit in primele 2 luni de la 78 la 70 kg dar acum, de 3 luni am ramas la aceasta greutate. Va rog, daca poate cineva sa-mi spuna ce ar trebui sa fac pentru a-mi regla acest calciu ionic si de ce nu se asimileaza. Va multumesc.
1 comentarii
0
02-05-2008, ora 00:00
arten
Nu este medic/terapeut
arten
O intrebare, ti-ai luat calciu cu suplimente de vitamina D3?faptul ca ai scazut in greutate asa mult, ca obosesti ar putea fi vorba de o boala mai serioasa.Mai fa-ti niste analize:VSH, hemoleucograma, tgp, tgo, sumar de urina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.