calciu ionic

03-11-2009
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua!
De vreo 2 ani, de cand am nascut, sufar de ameteli, mi-am facut multe analize si toate mi-au iesit bune, in afara de calciu ionic care mi-a iesit sub limita normala.Am luat si i-au o gramada de vitamine, calciu, magneziu si tot rau ma simt-obosita, ametita, am o stare de somnolenta tot timpul, tulburari de vedere, dureri in spate, furnicaturi in cap, in membre. Singurul diagnostic pus de neurolog si psihiatru a fost -oboseala cronica.si...spasmofilie.Exista calciu la pliculet cu vitamina D3 efervescent, care am inteles ca se asimileaza mai bine, numai ca eu am facut de cateva ori calculi la rinichi, va rog sa-mi recomandati niste medicamente care sa-mi amelioreze cat de cat starea pentru ca ma simt ca o leguma.
Va multumesc!
2 comentarii
0
03-11-2009, ora 10:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Calciu dat de medicina alopata nu se asimileaza, ci numai dauneaza. Nu-i de mirare ca nu v-a folosit la nimic. Cel efeverscent e o toxina pur si simplu. La fel si vitamina D.
Pt. reglarea calciului luati Calcarea carbonica CH7, remediu homeopat, o granula zilnica in prima saptamana dupa care 1 la 2 zile. Se suge. Pt. vitamina D aajunge expunerea la soare.
Pt. restul de probleme mergeti la un medic homeopat. Cu atatea lucruri facut pe dos nu este de mirare ca nu va merge bine.
0
03-11-2009, ora 11:06
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Multumesc pentru raspuns, am sa incerc sa-mi fac rost de granulele astea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.