calcein d3

08-04-2010
andreea_serban
Nu este medic/terapeut
andreea_serban
am luat suplimentul calcein d3 cateva zile la rand ( 5-6) si vream sa stiu daca poate sa aiba vreo reactie adversa in ceea ce priveste menstruatia.Mi-a intraziat 12 zile ( sau 10 avand in vedere ca luna februarie a fost mai mica ). daca ati putea sa imi dati un raspuns sau macar prospectul suplimentului as fi foarte recunoscatoare. va multumesc
3 comentarii
0
08-04-2010, ora 17:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
E un medicament despre care, in fara de nume, nu se poate gasi nimic in internet. Poate ne spui ce sunbstante contine.
0
08-04-2010, ora 19:19
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Ce iei tu calciu probabil cu vitamina D3 ar putea duce la o diminuare chiar întâziere a menstruaţiei, uneori calciul poate fi folosit şi în acest fel. Momentan nu am găsit niciun prospect, dar o să mă interesez (eu una iau de obicei suplimente în timpul şi după menstruaţie, nu înainte, tocmai pentru a nu afecta aceasta)
0
09-04-2010, ora 00:12
andreea_serban
Nu este medic/terapeut
andreea_serban
medicamentul contine calciu, inulina, vitamina d3 si vitamina k2...Nici eu nu am gasit nimic p internet :0 multumesc pt raspunsuri
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt eficiente suplimentele de vitamine și minerale pentru prevenția bolilor cardiovasculare?
  • Asocieri nerecomandate de medicamente, suplimente și alimente
  • Care e legătura între multivitamine și guma de mestecat?
  • Adaptogenii
  • Suplimente dietetice - mecanisme de acțiune, indicații și efecte adverse
  • Riscul de intoxicație cu vitamine și minerale la suplimentarea pe termen lung
  • Semne că te intoxici cu suplimente
  •