ROmedic a implinit 10 ani ROmedic a implinit 10 ani
Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

calcein d3

08-04-2010, ora 00:12
am luat suplimentul calcein d3 cateva zile la rand ( 5-6) si vream sa stiu daca poate sa aiba vreo reactie adversa in ceea ce priveste menstruatia .Mi-a intraziat 12 zile ( sau 10 avand in vedere ca luna februarie a fost mai mica ). daca ati putea sa imi dati un raspuns sau macar prospectul suplimentului as fi foarte recunoscatoare . va multumesc
3 comentarii
08-04-2010, ora 17:11
Autor: scarface
E un medicament despre care, in fara de nume, nu se poate gasi nimic in internet. Poate ne spui ce sunbstante contine.
08-04-2010, ora 19:19
Autor: IuliaCristianaB | Dr. Boia Iulia Cristiana - Pediatrie, Bucureşti
Ce iei tu calciu probabil cu vitamina D3 ar putea duce la o diminuare chiar întâziere a menstruaţiei, uneori calciul poate fi folosit şi în acest fel. Momentan nu am găsit niciun prospect, dar o să mă interesez (eu una iau de obicei suplimente în timpul şi după menstruaţie, nu înainte, tocmai pentru a nu afecta aceasta)
09-04-2010, ora 00:12
medicamentul contine calciu, inulina, vitamina d3 si vitamina k2 ...Nici eu nu am gasit nimic p internet :0 multumesc pt raspunsuri
Adaugă un comentariu / răspuns