caderea parului..apa dura?

13-11-2009
dolce.ada
Nu este medic/terapeut
dolce.ada
Hello. Acesta e al doilea mesaj pe care il postez pe acest site si apelez la voi fiindca in urma cu 1 luna am fost in turcia..unde apa e "criminala " iar de atunci mi s-a mai rarit putin parul si as vrea niste remedii naturale gen galbenus de ou, ulei de masline modul de utilizare, perioada.Chiar ma tin de ele. Si daca aveti voie poate imi recomandati un sampon sau solutii din comert sau farmacii pt astfel de probleme.
O zi buna!
A.sunt fata si am 22 de ani.
6 comentarii
0
13-11-2009, ora 22:44
benhamin_4u
Nu este medic/terapeut
benhamin_4u
spalate cu sapun
0
13-11-2009, ora 23:20
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
mie mi-a făcut foarte bine şamponul revalid. tatăl meu se spală cu săpun de casă, gălbenuş de ou şi un pic de ulei de măsline şi nu a avut probleme niciodată.
0
13-11-2009, ora 23:20
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Buna Ada, un produs foarte bun pe care il poti folosi fara nici un fel de problema si pe care il gasesti la plafar este sapun moale vegetal si chelstop, in combinatie amandoua.Este foarte usor de folosit iar rezultatul e garantat doar ca trebuie folosit cat mai mult timp ( cel putin o luna iar optimal al fi chiar 3 luni), asta ti-o spun din experienta.Daca caderea parului este doar din cauza apei se va rezolva usor, sper sa nu fie pe fond de stres ca atunci trebuie sa consulti un medic (indicat ar fi homeopat) . Succes !!
0
14-11-2009, ora 00:06
dolce.ada
Nu este medic/terapeut
dolce.ada
Multumesc pt sfaturi..nu ma asteptam sa mi se raspunda asa repede. Sfaturile pe care mi le-ati dat sunt pt stoparea caderii parului sau si pt regenerarea lui?
0
14-11-2009, ora 08:30
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
.implicit se si regenereaza...
0
15-11-2009, ora 23:44
kikidualcore
Nu este medic/terapeut
kikidualcore
Apropos de subiectul legat de par, as dori daca poate cineva sa ma ajute cu sfaturi pt ca parul sa nu se mai unga atat de repede, ar trebui sa ma spal zilnic(si vara chiar o fac) pt ca parul meu sa nu aiba aspectul de "ulei turnat in cap".Acum, ca e mai frig, ma spal o data la doua zile, insa trebuie sa-l suport asa unsuros, si stiu ca nici nu e chiar sanatos sa te speli atat de des pt ca cu cat il speli mai des, se unge mai tare, si-i slabeste si radacina, oricum si asa e chiar rar parul meu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îndreptarea permanentă a părului
  • Căderea părului
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • A fost identificată cauza genetică a albirii părului și a calviției
  • Cât de mult păr e normal să cadă pe zi?
  • Substanțele care pot face ca parfumul șamponului să reziste mai mult timp pe păr
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  •