burta tare la palpare

03-01-2012
ali_del23
Nu este medic/terapeut
ali_del23
Buna ziua, cam de o luna de zile imi simt burta mai tare, umflata, cu dureri, senzatie de greata, fara varsaturi, sanii mi s-au marit, urinez des, am ameteli, m-am ingrasat putin...am crezut ca sunt insarcinata, dar am facut teste, au iesit negative, mi-a venit si menstruatia...deci despre sarcina nu este vorba.De asemenea, am senzatia ca " imi bate inima in burta", transpir abundent si trebuie sa beau multe lichide, tot timpul mi se usuca gura.Astept un raspuns de la dvs.Multumesc.
2 comentarii
0
03-01-2012, ora 19:51
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Poate fi de la bila sau pancreas. Mai degraba de la pancreas, poate nu mai produce suficienta insulina.
Trebuie sa verifici daca ai un inceput de diabet - daca bei exagerat.
Mergi la un dr endocrinolog in primul rand.
Poate trebuie sa faci analize si la tiroida - spui ca te-ai ingrasat in ultima vreme.
Doctorul te va indruma ce analize sa faci sau daca este nevoie sa mergi la un dr gastroenterolog.
0
04-01-2012, ora 00:56
cristine_marie
Nu este medic/terapeut
cristine_marie
Asta se poate datora si din cauza contantului sexual?Am si eu aceleasi probleme cu burta si cu transpiratia si nu stiu cauzele, transpir chiar si cand e frig.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici