bunicu nu mai poate merge :(, help pls

09-08-2009
clipocet
Nu este medic/terapeut
clipocet
Am un bunic de 77 de ani care in ultimii 20 de anii a suferit 9 accidente cerebrale.Cu noroc, din toate astea nu sa ales decat cu o pareza usoara pe partea stanga (misca piciorul stang un pic mai greu ).De ceva timp de abia se mai poate misca si bunica mea la internat in spital dar a iesit mai rau decat atunci cand a intrat.Acum nu mai poate merge deloc.
Va rog frumos sami spuneti daca stiti un doctor bun de neurologie (preferabil Braila-Galati ) care sai poate da un tratament sau eventual sa-l trimita intro clinica buna de specilitate.Eu sunt constient ca boala no sai treaca dar macar sa se poata misca ca inainte sa fie internat in spital (a fost internat la spitalu judetean din Braila ).
Va multumesc anticipat
1 comentarii
0
07-04-2011, ora 08:56
rolica32
Nu este medic/terapeut
rolica32
tatal meu a suferit un accident cerebral in urma cu trei zile soldat cu o semipareza stanga in urma acestui lucru la doua zile au aparut dureri abdominale si scaune cu sange medicii iau facut niste analize care au iesit bine pentru ca se temeau de dezinterie.imi poate raspunde si mie cineva sa stiu daca aceste dureri sunt normale si care ar fi cauza lor, va rog din suflet.multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.