buna ziua

12-03-2012
aidap
Nu este medic/terapeut
aidap
Am o fiica de 18ani s 3luni.Are dureri cumplite de cap, a fost internata in sectia ORL, unde in timpul spitalizarii i s-a facut tratament cu antibiotice, antispastice, ca gluconic10ml1flzi.A fost externata si inca are dureri de cap.Diacnosticul la externare a fost urmatorul:sinuzita frontomaxilara, rinita alergica, deviatie de sept, catar ototubar, hipoacuzie, faringita acuta, disfagie si nu in ultimul rand tulburari de apetit.L analizele facute in spital cat a fost internata au fost:L=10.5, HB=14.9, HT355, VSH=20mmh...Azi 12.03.2012 i-am facut si o radiografie la cap iar rezultatul a fost:Reducerea transparentei SAF.Va rog sa-mi spuneti ce sa mai fac sau unde sa ma mai adresez, in prezent are dureri de cap.Multumesc.
2 comentarii
0
12-03-2012, ora 13:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
reducerea transparentei.. NU e sinuzita purulenta.. e doar o sinuizta congestiva din cauza proastei respirati nazale
solutia este ( cred) operatia de deviatie de sept) ca sa respire bine pe nas
DAR
durerile de cap pot avea inca 100 de cauza
neurologie, oftalmologie, de circulatie, digestive, de coloana cervicala
e nevoie de un coneult la Neurologie.. si investigatii pentru a gasi cauza acelor dureri de cap
0
12-03-2012, ora 15:22
aidap
Nu este medic/terapeut
aidap
o sa merg si la un consult ofta si neuro.Durerile de cap sunt frontale intre ochi si tample, atat.Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.