buna ziua

07-03-2012
aly_bade
Nu este medic/terapeut
aly_bade
am 24 de ani barbat, sunt sportiv de performanta si mi-au iesit azi dimineata exact dupa antrenament niste bubite rosii mici pe tot corpul...exces pe maini si piept...vreau sa spun ca nu ma mananca, in schimb am gatul foarte uscat si o stare de somnolenta, doctorul meu mi-a recomandat claritine, vreau sa-mi spuneti va rog si dumneavoastra o idee, chiar sunt un pic ingrijorat...chiar nu am mai racit sau sa am probleme medicale de circa 2 ani, sunt un pic mirat deoarece tin regim alimentar mai tot timpul si cred ca am un sistem imunitar destule de bun!!!ms de intelegere!!
2 comentarii
0
07-03-2012, ora 19:58
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Faptul ca nu va mananca, precum si somnolenta, pledeaza puternic impotriva alergiei. Trebuie sa excludeti mai intai posibilitatea unei boli eruptive, asa cum ar fi, spre exemplu, pojărelul sau rubeola.
0
09-03-2012, ora 13:01
aly_bade
Nu este medic/terapeut
aly_bade
am fost vazut de catre medicul lotului joi dimineata, am facut febra, m-a durut capul si in al doilea rand mi-au erupt mai tare bubitele, am fost trimis acasa, aseara cand am ajuns ganglionii s-au umflat foarte tare la urechi in sparte, amigdalele la fel, un pic de tot am inceput sa am si mancarimi, cand am ajuns acasa am mers repede la camera de garda si mi-au spus si ei ca si doctorul personal ca am pojarel...va repet inca odata am inceput sa am mici mancarimi mai peste tot!!!mi-au fost facute 2 perfuzii dupa care mi s-a spus sa merg sa ma internez in alt oras la o sectie de boli infectioase.deci in mare e pojarel, mai ales ca nu am avut cand eram mic...acum vreau sa zic ca pana si in gura mi-au aparut la nivelul gingiilor le-am tratat cu glicerina boraxata...mi s-a recomandat sa stau in casa 6-7 zile, multe lichide, regim alimentar, fructe, aspirina si paracetamol, fervex, rinoil si tantum verde precum si vitaminca C...va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.