De anul trecut are probleme cu nasul e tot timpul infundat si din cauza asta face bronsita

17-03-2011
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
buna ziua, am un baietel de 4 ani si 3luni, de anul trecut are probleme cu nasul e tot timpul infundat si din cauza asta face bronsita, mergem la medic in fiecare saptamana sau la doua saptamani si la medic ORL, ii trece doar pentru cateva zile si dupaia o luam de la capat, asta se intampla mai des si de cand merge la gradinita, adica de anul trecut din septembrie, ii dau pentru inmunitate LUIVAC, si beres csepp, medicul ORL a zis ca are polip si trebuie sa-i scoata, dar cand daca copulul e tot timpul bolnav, si nu-mi place ca trebuie s aii dau asa de des antibiotice si atatea medicamente, face si aerosol atunci cand ia si medicamente, va rog frumos sa ma ajutati, sa-mi spuneti ce sa fac va rog din suflet, va multumesc.
10 comentarii
0
17-03-2011, ora 17:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu ce faceti aerosoli?
ce picaturi folositi pentru nas?
aveti asppirator nazal?
faceti spalaturi nazale?
ce tratament local pentru nas si gat ati mai folosit?
0
30-03-2011, ora 10:24
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
buna ziua, am folosit pentru aerosol adrenalina de 1ml cu ser fiziologic, si i-am dat vibrocil pentru nas, iar pentru bronsita i-am dat prednison cate o jumatate de tableta de 3 ori pe zi si acc 100 d3 ori pe zi, eurespal si amoxicilina, si ii mai fac inhalant cu ceai de musetel, dar mai rar ca nu-i place., tratamentul acesta mi l-a dat intodeauna dr. la care ma duc cu copilul si asa isi revine. dar o saptaman e bine si dupa o sapataman e iar bolnav, , si nu cred ca e normal. si i-am dat pentru imunitate luivac. si beres cepp cu vitamina C.va rog sa-mi spuneti ce sa mai fac cu el, am uitat sa va spun ca febra nu face, foarte rar face febra, are si polipi, si a zis dr. orl ca trebuie sa ii scoata, dac nu stiu cand daca e tot timpul bolnav, va multumesc si astept raspuns.
0
30-03-2011, ora 10:26
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
si da cate ori ii se infunda nasul el face automat bronsita, nu inteleg. ce trebuie sa fac ca sa evit bronsita ?
0
30-03-2011, ora 10:30
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
am si aparat pentru aerosol.
0
30-03-2011, ora 10:31
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
aspirator nazal nu am.
0
30-03-2011, ora 12:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un aparatul de aerosoli
2-3 pic de ser. Efedrinat+ 1 fiola ACC+ ceai cald de musetel cate 10 minute de 3-4 ori pe zi minim 10 zile
Echinaceea sirop. sinupret sirop cate 3 saptamani lunar 3 luni
0
30-03-2011, ora 12:56
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
va multumesc mult de tot. o zi buna va doresc.
0
30-03-2011, ora 13:03
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
echinaceea sirop si sinupret sirop le dau impreuna si amandoua timp de 3 luni?
0
30-03-2011, ora 14:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
echinaceea 3 saptamani in fiecare luna
sinupret 2 saptamani.in fiecare luna
timp de 3 luni de zile
0
01-04-2011, ora 10:46
sandaalexandra
Nu este medic/terapeut
sandaalexandra
va multumesc mult pentru ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști bronșita și ce măsuri trebuie să iei
  •