buna ziua

13-12-2010
aniella23
Nu este medic/terapeut
aniella23
Am si eu o problema cu care ma confrut dar din cauza serviciului nu am timp sa merg sa consult un medic, am nevoie de ajutor...
De ceva vreme am dureri in zona vaginului, uneori insotite de un disconfort si o usoara usturime.Dupa contactul sexual am impresia ca secretia are un usor miros anormal, precizez ca nu am decat un partener deci elimin suspiciunea de BTS.
La ultimul ciclu menstrual sangerarea abundenta a fost de 4 zile dar fara simptomele cu care eram obisnuita, nu am avut sanii inflamati si nici dureri foarte mari de burta, dar dupa trecerea ciclului am mai avut sangerari timp de 6 zile, sangerari minore si asta doar dupa ce urinam.De atunci sunt si durerile.Am facut si un test de sarcina sa elimin si suspiciunea unei sarcini.
Va rog daca puteti sa imi dati un sfat sau macar o mana de ajutor.Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
13-12-2010, ora 18:44
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Va recomand in primul rand un PAP test si secretie vaginala, asta daca chiar vi se pare incomod un consult ginecologic. Nu excludeti un BTS niciodata, poate doar daca sunteti celibatara. Luati in calcul si o candidoza vaginala, asta cu privire la secretia vaginala despre care ati mentionat; aceasta o au majoritatea femeilor fara a se lua in calcul neaparat un BTS.
O ecografie ar lamuri problemele legate de menstruatie si ar putea sa iti prescrie anticonceptionale.
Sangerarea poate fi din cauza unei pietre la rinichi care se elimina, sau poate fi sange menstrual, deci fa un sumar de urina. Durerile la urinat indica o infectie urinara-disurie.
Oricum ai incerca oricum iti trebuie un consult de specialitate.
Succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.